WhatsApp, Emojilerle Duruma Instagram Benzeri Tepkiler Alacak: Bu Ne Demektir?

Whatsapp, Instagram'ın Hikaye tepki özelliğine benzer şekilde, önceden tanımlanmış bir dizi emoji kullanarak kullanıcıların Whatsapp Durumlarına tepki vermesini sağlayan yeni bir özelliği test ediyor. Whatsapp son zamanlarda daha çekici hale getirmek için bir dizi yeni özellik sunmaya odaklandı. Android'de beta test kullanıcıları için kullanıma sunulan WABetaInfo , Whatsapp'ın yakında kullanıcıların 8 emoji ile durumları yanıtlamasına izin vereceğini bildirdi. Ancak bu işlev, şu anda belirli bir grup bireyle sınırlıdır ve önümüzdeki haftalarda daha fazla sayıda kullanıcıya sunulacaktır. Whatsapp'taki yeni durum tepkisi özelliğine, mevcut emojilere ve şu ana kadar bildiğimiz her şeye bir göz atalım.


Whatsapp Bir Kez Daha Instagram'dan İlham Aldı

Android sürüm 2.22.17.24 için Whatsapp Beta, görünüşe göre hikayelerin sürümüne, durumuna emojilerle yanıt verme yeteneğini test ediyor. Artık aralarından seçim yapabileceğiniz sekiz önceden tanımlanmış emoji var. Kalp Gözlü Gülen Yüz, Sevinçten Gözyaşlı Yüz, Ağzı Açık Yüz, Ağlayan Yüz, Katlanmış Eller, Alkışlayan Eller, Parti Popper ve Yüz Nokta mevcut emojiler arasında yer alıyor.

Bir duruma metin yerine bir emoji ile tepki vermek için, durum sayfasını yukarı kaydırmanız yeterlidir; metin yanıtı seçeneğinin hemen üzerinde bir emoji listesi görmelisiniz. Bu, Instagram işlevine oldukça benzer.

Güncelleme şu anda yalnızca bir avuç Android beta test kullanıcısı tarafından erişilebilir hale getirildi. Yükseltme, iOS beta test kullanıcıları ve önümüzdeki aylarda daha geniş bir kitle tarafından kullanılabilir. Güncellemenin ne zaman dağıtılacağına dair sabit bir zaman çizelgesi yoktur. Özelliği resmi hale gelmeden önce denemek istiyorsanız, Google Play Beta Programına gidin ve kaydolun.

To Top