WhatsApp Kullanıcıları Artık İki Günlük Mesajları Geri Gönderebilir: Nasıl Çalışır?

WhatsApp, resmi olarak iki günden biraz daha eski olan mesajları göndermeme seçeneğini getiriyor. WhatsApp, güncellemeyi Salı günü bir tweet ile onayladı. Gönderilmeyen mesaj özelliği, temelde, iki gün kadar eski olan gönderilen mesajı silebileceğiniz anlamına gelir.


Aslında WhatsApp, silinebilecek mesaj sınırının aslında 2 gün 12 saat olduğunu söylüyor ve bu da toplamda 60 saat yapıyor. WhatsApp'ın kullanıcılarına eski bir mesajı silmeleri/göndermeleri için bu kadar çok zaman vermesi ilginçtir ki bu bazı insanları endişelendirebilir.


Mesaj silme özelliği kullanıcılar tarafından kullanılabilir ve mesajın kendileri için mi yoksa herkes için mi silineceğine karar verebilirler. WhatsApp, göndermeyi geri alma özelliğinin sohbetlerle sınırlı olmadığını ve fotoğraf ve videoları da silebileceğinizi söylüyor. Sohbete, fotoğrafa veya videoya dokunabilir ve içeriği nasıl silmek istediğinize karar verebilirsiniz. WhatsApp bunu net bir şekilde söylemiyor ancak yeni özelliğin hem Android hem de iOS kullanıcılarına geleceğini umuyoruz.


Bu özellik, önceki sohbette bazı yazım hataları yaparsanız veya hatta sonraki 48 saat içinde fikrini değiştirdikten sonra göndermek istemediğiniz bir mesaj gönderirseniz kullanılabilir. Whatsapp'ın önümüzdeki aylarda getireceği tek özellik bu değil. Yakında kullanıcıların çevrimiçi durumlarını arkadaşlarından, kişilerden veya herkesten gizlemesine izin verecek.


Bu seçenek, özellikle mesajlaşma uygulamasındaki çevrimiçi varlıklarıyla ilgili olarak, kişilerin ve gizliliklerinin açıkta açığa çıkmamasını sağlayacaktır.


Bu haftanın başlarında, kullanıcıları için daha fazla gizlilik özelliği ekleyen Whatsapp'ın izlerini bulduk. Android uygulamasının beta sürümü, WhatsApp Topluluğu'nda telefon numaralarını gizleme seçeneğini test ediyor.

To Top