WhatsApp Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir?

WhatsApp Yazı Tipi Nasıl Değiştirilir? Varsayılan yazı tipi dışında WhatsApp'ta kullanabileceğiniz birçok yazı tipi vardır. Bunları kullanmanıza izin veren bazı ipuçlarından bahsedeceğiz.


Bu ipuçları sayesinde WhatsApp'ta yazı tipini stilinize göre değiştirme imkanına sahip olacaksınız.

WhatsApp Kalın Yazı Tipi

WhatsApp'ta bir kişiye mesaj göndermeden önce, metninizin bir kısmını veya tamamını kalın olarak biçimlendirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

WhatsApp'ı açın ve mesaj göndermek istediğiniz kişinin sohbet bölümünü açın.

Normalde yaptığınız gibi bir mesaj yazın.

Mesajınızın kalınlaştırmak istediğiniz kısmını iki  *  karakter arasına koyun. Örneğin, "Bu örnek kalın bir yazı tipidir" kelimesini kalın olarak biçimlendirmek için şunu yazın:

*Bu örnek kalın bir yazı tipidir*

Ardından mesajı gönderin.

WhatsApp İtalik Yazı Tipi

WhatsApp, kalın yazı tipiyle birlikte italik yazı tipini destekler. WhatsApp'ta mesaj metninin bir kısmını italik yapmak veya vurgulamak için şu adımları izlemelisiniz:

WhatsApp'ı başlatarak mesaj göndermek istediğiniz kişiyle bir sohbet açın.

Normalde yaptığınız gibi bir mesaj yazın.

Mesajınızın vurgulamak istediğiniz (italik) kısmını _ karakterlerinin arasına koyun. Örneğin, "Bu örnek italik metindir" kelimesini italik olarak biçimlendirmek için şunu yazın:  _Bu örnek italik metindir_

Ardından mesajı gönderin.

WhatsApp Üstü çizili Yazı Tipi

En popüler yazı tiplerinden biri olan üstü çizili yazı tipi, WhatsApp'ın desteklediği bir diğer yazı tipidir. Kullanmak için aşağıdaki talimatları izlemelisiniz:

WhatsApp'ı başlatarak mesaj göndermek istediğiniz kişiyle bir sohbet açın.

Mesajınızı klasik bir şekilde yazın.

Mesajınızın üzerini çizmek istediğiniz kısmını ~ karakterinin arasına koyun. Örneğin, "Bu üstü çizili bir yazı tipidir" kelimesini üstü çizili olarak biçimlendirmek için şunu yazın:

~Bu üstü çizili bir yazı tipidir~

Ardından mesajı gönderin.

WhatsApp Yazı Tipi Türünü Değiştirme (Monospace)

WhatsApp ayrıca Monospace adlı alternatif bir yazı tipini de destekler. Mesajınızın tamamını veya bir kısmını Monospace yazı tipiyle değiştirmek için şu adımları izleyin:

WhatsApp'ı başlatın ve mesaj göndermek istediğiniz kişiyle bir sohbet açın.

Normalde yaptığınız gibi bir mesaj yazın.

Metnin her iki tarafına üç ` karakter (geri tik) yerleştirerek mesajınızı Monospace olarak değiştirin. Örneğin, "Bu WhatsApp Monospace yazı tipidir" kelimesini Monospace olarak biçimlendirmek için şunu yazın:

“`Bu, WhatsApp Monospace yazı tipidir“`

Mesajı göndermek için Gönder'e basın.

WhatsApp Kalın, İtalik ve Üstü çizili Yazı Tipi

Son olarak Monospace dışında bir WhatsApp mesajında ​​bahsettiğimiz ilk üç yazı tipini kullanabilirsiniz. Bunun için mesajınızın bu şekilde görünmesini istediğiniz kısımlarının başına ve sonuna ~_* karakterlerini koymanız yeterli olacaktır.

Uygulama ile WhatsApp Yazı Tipi Değişikliği

Uygulama ile birlikte gelen seçenekler dışında, üçüncü taraf bir uygulama kullanarak da WhatsApp'ta yazı tiplerini değiştirebilirsiniz. Bunun için hem App Store'da hem de Google Play Store'da son derece şık uygulamalar mevcuttur. Bunları aşağıda görebilirsiniz:

Renkli Mesajlaşma Messenger  – iOS

Daha İyi Yazı Tipleri – iOS

Mavi Kelimeler – Android

Süslü Metin + Çıkartma Yapıcı - Android

Uygulamalardaki tüm işlevlerden yararlanmak için uygulama içi satın alımları kullanmanız gerekebilir. Bu uygulamaları sadece WhatsApp'ta değil, diğer mesajlaşma uygulamalarında da kullanabilirsiniz.

To Top