WhatsApp Yeni Gizlilik Özellikleri – Durum, Ekran Görüntüsü, Gruptan Sessizce Ayrılma

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, WhatsApp'ın yakın gelecekte kullanıcılara üç ek gizlilik geliştirmesi sağlayacağını duyurdu. WhatsApp kullanıcıları, bu yeni yeteneklerin bir sonucu olarak iletişim kurarken sohbetleri üzerinde daha fazla kontrole ve ek güvenlik seviyelerine sahip olacaklar. WhatsApp'ın yeni katmanları Kullanıcılara mesajlarını gizli tutmak için daha fazla seçenek sunmak için WhatsApp'a yeni gizlilik özellikleri eklendi. Sohbet geçmişinizi kaydetmek için artık uçtan uca şifreleme yedeği ve okuduktan sonra kendilerini silen kaybolan mesajlar var.


WhatsApp Yeni Gizlilik Özellikleri

WhatsApp Salı günü yaptığı açıklamada, yakında kullanıcılara iletişimleri üzerinde daha fazla kontrol sağlayacak üç yeni gizlilik özelliğini uygulayacağını söyledi. Bu yeni özellikler önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak. Planlanan eklemeler, anlık mesajlaşma platformuna ek bir güvenlik derecesi sunacak ve kullanıcıların özel konuşmalarının güvende kalmasını sağlayacak.

Kullanıcılar, Meta'nın sahip olduğu platforma gelen yeni gizlilik özellikleri sayesinde gruplardan sessizce ayrılabilecek, çevrimiçi durumlarını seçilen kişilerden gizleyebilecek ve ek yeteneklere erişebilecek. Herkesi uyarmadan grup konuşmalarından çıkmak, müsaitlik durumunuzu kimlerin görebileceğini seçmek ve ekran görüntülerini yasaklamak dahil olmak üzere WhatsApp'a yeni gizlilik seçenekleri eklemek için çalışıyoruz. Meta'nın kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, şirketin, kullanıcıların iletişimlerini korumak ve kişisel etkileşimler kadar özel ve güvenli olmalarını sağlamak için yenilikçi yöntemler geliştirmeye devam edeceğini söyledi.

WhatsApp Ekran Görüntüsü Engelleme Özelliği

"Bir Kez Görüntüle" mesajında ​​ekran görüntüsü alınmasını engelleyen bir özellik, yakında WhatsApp kullanıcılarının mesajın ekran görüntüsünü almasını engelleyecek. Kullanıcıların fotoğraf veya videoları arkalarında dijital bir iz bırakmadan aktarmalarına olanak tanıyan 'Bir Kez Görüntüle' işlevine harika bir ektir. Bu tür mesajların ekran görüntüsünü almak, “Bir Kez Görüntüle” yazan bir metin gönderme amacını tamamen ortadan kaldırır. Muhtemelen bunu zaten biliyordunuz.

WhatsApp, kullanıcılara işlevselliğin "yakında" yolda olduğunu bildirdi, ancak şirket belirli bir çıkış tarihi veya zaman çizelgesi açıklamadı. Platform, işlevselliğin şu anda test edilmekte olduğunu da açıkladı; bu nedenle, herhangi bir bükülmenin çözülebilmesi koşuluyla, dağıtım çok uzun sürmemelidir.

WhatsApp gruplarını sessizce terk etme Özelliği

Yakında WhatsApp, kullanıcıların, diğer kullanıcılara ayrıldıklarını söylemeden parçası oldukları gruplardan ayrılmalarını da sağlayacak. Bu özellik tüm kullanıcılara sunulacak. Bir gruptan ayrılırken ve dikkatlerin üzerinize çekilmesini istemiyorsanız, bu yardımcı olabilir. Bu, özellikle uzun bir süredir grubun üyesi olduğunuz ve ayrılmak sizin için tatsız olabileceği durumlarda yararlıdır.

Grup yöneticilerinin ayrılma konusunda hala uyarılacağını ve yöneticiler bunu fark etmeden bir gruptan çıkmanın hala imkansız olduğunu bilmelisiniz. WhatsApp, işlevselliği bu ay tüm kullanıcılarına sunmaya başlayacağını duyurdu.

WhatsApp Çevrimiçi Durum Engelleme Özelliği

WhatsApp kullanıcıları, yakın zamanda yapılan bir güncelleme sayesinde artık 'Çevrimiçi' durum göstergeleri ile kime bildirmek istediklerini seçebilirler. Çevrimiçi durumu, arkadaşlarının ve aile üyelerinin uygulamada aktif olduklarını bilmelerini isteyen kullanıcılar için faydalıdır. Ancak, WhatsApp'ı gizlice kullanmak istiyorsanız bu can sıkıcı olabilir.

Bu ayın ikinci bölümünde, tüm kullanıcılar Çevrimiçi durum göstergelerini gizleme seçeneğine erişebilecek. Kullanıcıların, okundu bilgisi gibi diğer özelliklerin görünümünü kontrol etmelerine benzer bir şekilde, kullanıcıların çevrimiçi durumlarının görüntülenmesini tüm kullanıcılar, yalnızca kişiler ve hiç kimse arasında sınırlandırma olanağına sahip olacağı belirtildi.

To Top