Xiaomi hizmetlerini etkinleştirmek için bir Mi Hesabı nasıl oluşturulur?

Mi Hesabı, sistemi özelleştirmek, cihazı izlemek ve çok daha fazlasını yapmak için temaların indirilmesine izin verir; doğrudan mobilde nasıl oluşturulacağını öğrenin.


Xiaomi cep telefonları, bir Mi Hesabı bağlamanıza izin verir. Bu sayede kullanıcılar, örneğin bulutta dosya kaydetme ve cihazı takip etme gibi Çinli üretici tarafından sunulan çeşitli özelliklere erişebiliyor.

Neyse ki, bir profil oluşturma süreci çok basit ve hızlıdır. Aşağıda, bunu nasıl yapacağınızı göstereceğim.

Xiaomi hizmetlerini etkinleştirmek için bir Mi Hesabı nasıl oluşturulur?

Bir Xiaomi telefonun ilk kurulumu sırasında hesap oluşturma sunulur, ancak bu zorunlu değildir ve bu adımı atlayabilirsiniz. Ancak, şirketin hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız, en az 13 yaşında olan kullanıcılar için ücretsiz olarak oluşturulabilecek bir profil bağlamanız gerekir. Bununla birlikte, prosedürü nasıl yapacağınızı öğrenmek için aşağıdaki talimatları izleyin:

Hesaba erişim: Cihaz ayarları menüsünde aşağı kaydırın ve “Mi Hesabı” seçeneğine dokunun;

Nasıl oluşturmak istediğinizi seçin: Hesabı iki şekilde oluşturabilirsiniz: e-posta adresinizi veya telefon numaranızı kullanarak - tek fark onay yöntemidir. Numarayı seçerek, belirtilen alana girin ve “İleri” ye dokunun. İsterseniz işlemi kolaylaştırmak için Facebook veya Google simgesine de dokunabilir, “Ücretsiz Mi Hesabı Oluştur” seçeneğini seçip numaranızı girebilirsiniz;

Doğrulama kodunu girin: SMS (veya e-posta) yoluyla alınan kodu belirtilen alana girin ve “İleri” düğmesine dokunun;

Bir parola oluşturun: Sistem sizden bir parola oluşturmanızı isteyecektir — bu, 8 ila 16 karakter uzunluğunda olmalı ve harf ve rakamlardan oluşmalıdır. Girdikten sonra bitirmek için “Tamam” a dokunun.

Not:  Xiaomi, hesap oluşturma işlemi sırasında ekran görüntüsü alınmasına izin vermez. Bu nedenle, yukarıdaki öğretici tüm görüntüleri sunmuyor.

Xiaomi hesabımla hangi hizmetleri kullanabilirim?

Mi Hesabı, aşağıdakiler gibi bazı şirket hizmetlerine erişimi garanti eder:

Xiaomi Cloud:  fotoğraf ve videoları kaydetmek için ücretsiz planda 5 GB'lık bulut depolama platformu;

İzleme cihazı:  cep telefonu verilerini uzaktan bulmanızı, engellemenizi veya silmenizi sağlayan hizmet;

Yedeklemeler:  Kullanıcılar bir hesabı bağlayarak uygulamaları ve ayarları otomatik olarak yedekleyebilir;

Temalar:  Cihazın arayüzünü kişiselleştiren yeni temaları indirmek ve kullanmak mümkündür;

Geri bildirim gönderin ve hataları bildirin:  hesap, "Hizmetler ve Geri Bildirim" sekmesinde hataları bildirmenize ve iyileştirmeler önermenize olanak tanır.

Bir Xiaomi cep telefonunun hesabı nasıl değiştirilir?

Mi Hesabı oluşturma seçeneğinin her Xiaomi telefonunun ilk ayarlarında göründüğü göz önüne alındığında, cihazı satın alır almaz zaten girmiş olmanız muhtemeldir.


Yeni bir hesaba sahip olmak için mevcut . Bu yapıldıktan sonra, cep telefonunuzda yeni bir profil kaydetmek için yukarıda belirtilen talimatları izleyin.

To Top