Apple Watch Series 8, Watch Ultra, Çarpışma Algılamalı Yeni Watch SE Piyasaya Sürüldü: Fiyat, Teknik Özellikler ve Özellikleri

Apple, Far Out Etkinliğinde Watch Ultra, Watch Series 8 ve Yeni Watch SE'yi piyasaya sürdü.


Apple, 7 Eylül Çarşamba günü düzenlediği Far Out Etkinliğinde, iPhone 14 serisi ve AirPods Pro 2 ile birlikte Watch Series 8'i duyurdu. Cupertino merkezli teknoloji devi, etkinlikte yeni Apple Watch SE ve Apple Watch Ultra'yı da tanıttı. Apple ilk kez bir Ultra akıllı saat piyasaya sürdü.

Apple, bunun fitness tutkunları için özel olarak yapıldığını ve şirketin şimdiye kadarki en sağlam ve dayanıklı akıllı saati olduğunu söylüyor. Bu, son birkaç haftadır söylentileri çıkan Watch Pro modeliyle aynı. Apple Watch Series 8, Watch Ultra ve New Watch SE ile ilgili ihtiyacınız olan her şey burada.

Apple Watch Series 8: Teknik özellikler ve özellikler

Apple Watch Series 8 yüzmeye, toza ve çatlamaya karşı dayanıklıdır. Apple Watch Series 8, düşme algılama, acil SOS ve araba kazası ile birlikte gelir.Herhangi bir Apple Watch için ilk olan yeni bir vücut ısısı sensörü getiriyor. Kadın sağlığına doğrudan etkisi vardır; Bu konudaki yeni özellikler arasında döngü takibinde Ovaluation bulunmaktadır. Apple Watch Series 8'de biri ekranın altında, diğeri arkada olmak üzere iki sıcaklık sensörü vardır. 

Tüm sağlık verileriniz uygulamada saklanacak ve İki faktörlü kimlik doğrulama ile güvence altına alınacaktır.

Apple Watch Series 8, bir araba kazası algıladığı anda acil servislerle iletişime geçen Çarpışma algılama özelliğine sahiptir. Acil durum irtibat kişilerinizi bilgilendirmek için araba kazasını tespit etmek için yeni jiroskop ve ivmeölçer sensörünü kullanır.

18 saatlik pil ömrüne sahip ve artık iPhone'larda olduğu gibi 36 saatlik pil yedeği sağlayan düşük pil moduyla geliyor. Sadece bu değil, yeni Apple Watch artık hızlı şarj desteğiyle gelecek. Hücresel modeller artık uluslararası dolaşımı destekleyecek.

WWDC 2022'de duyurusu yapılan Apple Watch Series 8, ilaçlarınızı zamanında almanızı hatırlatan İlaçlama özellikleriyle birlikte gelir. Diğer sağlık özellikleri arasında kalp atış hızı, kan oksijeni, uyku takibi ve EKG bulunur.

Kondisyonunuzu takip etmek için çoklu spor egzersiz modları içerir.

Yeni Apple Watch SE: Teknik özellikler ve özellikleri

Apple Watch SE, SE akıllı saatinin ikinci neslidir. Şirketin en uygun fiyatlı akıllı saatlerinden biridir. Apple Watch SE 2, Watch Series 8'de olduğu gibi yeni çarpışma algılama özelliğini de destekler. Ayrıca, Series 8 ile aynı hareket sensörlerine sahiptir.

Apple Watch SE 2, öncekinden yüzde 20'ye kadar daha hızlı olacak. Ancak EKG, Kan Oksijen sensörü ve Her Zaman Açık Ekran gibi bazı ana özellikleri kaybedecektir.

Diğer özellikler arasında kalp atış hızı sensörleri,

Apple Watch Ultra: Teknik özellikler ve özellikler

Apple Watch Ultra, Cupertino Tech merkezli devin en sağlam akıllı saatidir. Büyük bir 49 mm Titanyum kasa ve düz bir safir ön kristal içerir. Apple, özel Gece moduna sahip bir Apple Watch'ta şimdiye kadarki en parlak ve en büyük ekrana sahip olduğunu söylüyor. Ekran 2000 nit kadar parlak olabilir.

Dahası, kullanıcılara 36 saatlik uzun bir pil ömrü sağlayan bir Apple Watch'taki en büyük pile sahiptir. Ve özelleştirilebilir pil ayarlarıyla 60 saatlik pil ömrü elde edebilirsiniz. Ultra'nın sağ tarafında daha büyük bir taç ve şirketin Eylem düğmesi dediği yeni bir fiziksel düğme var. Üç mikrofon ve ekstra bir hoparlörden oluşur.

Apple, L1 ve L5 frekanslarından oluşan çift frekanslı GPS nedeniyle Watch Ultra'nın çok hassas bir GPS'e sahip olduğunu söylüyor.

Ultra modeli, daha büyük Apple Watch Ultra ekranı için özel olarak tasarlanmış yeni bir Wayfinder saat kadranı ile birlikte gelir. Sekiz özellik için alana sahip kadrana yerleştirilmiş bir pusula içerir.

Apple Watch Ultra, WR100 su geçirmezliğini destekler ve suya daldırıldığında mevcut derinliğini, su altı süresini ve su sıcaklığını gösteren Oceanic+ adlı yeni bir derinlik uygulamasını başlatır.

Diğer sağlık özellikleri arasında kalp atış hızı, kan oksijeni, uyku takibi, sıcaklık algılama ve EKG bulunur. Watch Series 8 gibi, Apple Watch Ultra da Crash Detection ile birlikte gelir.

To Top