Instagram Konum Hikayesinin Görünmemesi Nasıl Düzeltilir?

Instagram hikaye konumu görünmüyor  , 10 yılı aşkın bir süredir hayatımızda olan Instagram, kullanıcılarına birçok kullanışlı özellik sunuyor. Bunlardan biri konum özelliğidir.Instagram, konum özelliğini çeşitli şekillerde kullanmanıza olanak tanır. En temel özelliği, konumunuzu işaretleyerek gönderilerinizin fiziksel bir konuma bağlanmasına olanak sağlamasıdır. 

Ancak, bazı kullanıcılar Instagram konum hikayelerinin görünmediğini bildiriyor. Bu sorunu çözmenize yardımcı olacak olan instagram hikaye konumunun gösterilmemesini düzeltmenin bazı yollarından bahsedeceğiz.

Instagram'ın Konum Özelliği Nedir?

Biraz daha ayrıntılı olarak Instagram'ın konum özelliği, Instagram feed'inizin içerik ve hikayelerinde konumunuzu kullanmanıza olanak tanır. Instagram gönderilerinizde Instagram'ın konum özelliğini kullanmak için aşağıdaki talimatları uygulamanız gerekir:

Ekranın üst kısmındaki Yeni Gönderi Ekle simgesine   (kutuda + işaretiyle) dokunun.

Doğrudan uygulamadan yüklemek veya çekmek istediğiniz fotoğrafları seçin ve   İleri'ye dokunun.

Fotoğrafınızı istediğiniz şekilde düzenleyin ve   tekrar İleri'ye dokunun   .

Son ekranda Konum Ekle seçeneğini göreceksiniz    , şimdi bu bölüme dokunun.

Yakındaki konumların bir listesi görünecektir; Listeden veya istediğiniz yeri arayıp bulun,   Paylaş'a dokunun.

Bunu Instagram'da normal gönderiler yaparken kullanabilirsiniz. Hikayeye konum ekleme sorunu da var. Bunun için şu adımları izleyin:

 Sağ üst köşedeki Hikayeler simgesine dokunun   .

Bir fotoğraf çekin veya galerinizden bir fotoğraf seçin.

  Simgenin üst menüsünden Çıkartmalar düğmesine (gülen yüz içeren küçük kare) dokunun.

Şimdi   Konum etiketini seçin

Yakındaki konumların bir listesini göreceksiniz; bu listeden bir seçim yapın.

Konum içeren bir etiket görmelisiniz. Rengi değiştirmek için üzerine dokunabilir, hikayenizde görünmesini istediğiniz yere yerleştirmek için sürükleyebilirsiniz.

Sağ alt köşedeki oka dokunun ve hikayenizde paylaşın.

Instagram gönderinizde bir konumu etiketlediğinizde, gönderiniz o konumun akışında görünecek ve içeriğinizi o konumu kontrol eden yeni kullanıcılara görünür hale getirecektir. 

Kendi konum etiketinizi oluşturursanız, markanız veya işletmeniz için fiziksel bir konum oluşturabilir ve konum akışı aracılığıyla görünürlük oluşturmaya yardımcı olabilirsiniz.

Instagram hikayenizde bir konumu etiketlerseniz, gönderiniz o konumun hikaye akışına da gider. Bu konum için resmi Instagram hikayesi, hikayenizi vurgulayabilir ve bu şekilde görünürlük kazanabilir.

Instagram Konum Hikayelerinin Görünmemesi Nasıl Düzeltilir?

Instagram'ın konum özelliği çalışmıyorsa veya konumunuzu kullanarak gönderi oluşturamıyorsanız, bunun birkaç nedeni olabilir. Bazen bir yazılım güncellemesi, telefonunuzdaki bir sorun veya Instagram uygulamasının kendisi buna neden olabilir.

Belirli bir Instagram özelliğiyle ilgili sorun yaşadığınızda, özellikle nasıl düzelteceğinizden emin değilseniz ve bunun için saatler harcamak istemiyorsanız aşağıdaki çözümlere göz atabilirsiniz.

Öncelikle, Konum  ayarınızın telefonunuzda etkinleştirildiğini  kontrol edin ve onaylayın   . Bu genellikle cihazınızın Gizlilik   ayarlarında bulunur. iOS   için  Gizlilik ayarları > Konum Servisleri >   Instagram Derecelendirmesi'ne gidin. Buradan Instagram'a konum servislerinin düzgün bir şekilde sağlandığından ve konumun engellenmediğinden emin olabilirsiniz. Daha önce açıldığını bilseniz bile, bazen siz fark etmeden kapanabileceğinden iki kez kontrol edin.

Uygulamayı yeniden başlatın. Instagram'ı tamamen kapatın ve tekrar açmak için yenileyin. Instagram'ın tamamen kapalı olduğundan emin olmak için cihazınızı yeniden başlatmayı bile düşünebilirsiniz. Cihazınız yeniden başladıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Instagram uygulamanızın en son güncellemelere sahip olup olmadığını kontrol edin. Bir güncelleme varsa, güncellemeyi unutmayın. Ardından cihazınızı yeniden başlatın.

Instagram'daki konum özelliğinin çalışıp çalışmadığını görmek için başka bir cihazda Instagram hesabınızda oturum açın. Başka cihazlarda çalışıyorsa sorun sizde olabilir.

Bazı kullanıcılar çıkış yapıp, şifre değiştirip tekrar giriş yaptıktan sonra sorunu çözdüklerini iddia ediyor. Böylece sizin için de işe yarayıp yaramadığını görmek için bunu deneyebilirsiniz.

Son adım olarak uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Uygulamayı cihazınızdan tamamen kaldırın, ardından Instagram'ı yeniden yüklemek için cihazınızın uygulama mağazasına gidin. Bu şekilde, önbelleği de temizleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Tüm bu yöntemler işe yaramazsa (umarız çalışmaz), sorunu Instagram'a bildirmeyi düşünebilirsiniz. Bunun için şu adımları izleyin:

Instagram uygulamasını açın ve   Ayarlar'a gidin   .

Yardım'a dokunun   .

Sorun Bildir'i seçin  

Bir şeyin çalışmadığını seçin.

Sorunun ne olduğunu kısaca açıklamak ve Instagram'ın sorunu anlamasına yardımcı olmak için gerekli ekran görüntülerini yükleyin.

To Top