iOS 16 çıktı: En son iPhone yazılım güncellemesi nasıl yüklenir

iPhone'unuzu güncellemek için bu basit adımları izledikten sonra, özelleştirilebilir kilit ekranı ve iMessages'ı silme veya düzenleme gibi Apple'ın yeni özelliklerine erişebileceksiniz.


Apple, Pazartesi günü iPhone serisi için en son büyük yazılım güncellemesi olan iOS 16'yı yayınladı . Apple, iOS 16'nın yanı sıra Apple Watch için WatchOS 9'u  ve Apple TV için TVOS 16'yı da piyasaya sürdü . iPadOS 16 ve MacOS Ventura'nın Ekim ayında gelmesi bekleniyor. 

iOS 16'da iPhone'unuzu kullanma şeklinizi değiştirecek veya en azından kilit ekranıyla etkileşim  şeklinizi değiştirecek birkaç yeni özellik var .

Artık iPhone'unuzun kilit ekranını, dönen arka plan fotoğraflarıyla (otomatik veya sizin seçtiğiniz) tamamen özelleştirebilir ve göz atılabilir bilgiler için kilit ekranı widget'ları - iPhone 14 Pro'nun her zaman açık ekranında daha da kullanışlı olacak bir şey. 

iOS 16'daki diğer iyileştirmeler arasında , gönderildikten sonra  iMessage'ları düzenlemenize veya silmenize izin veren Mesajlar uygulamasında bir güncelleme , daha gelişmiş odak ayarları ve filtreler, e-posta mesajlarını zamanlama yeteneği ve Posta uygulamasındaki diğer iyileştirmeler bulunur.

iPhone'unuza iOS 16 nasıl yüklenir?

İOS 16'yı hemen şimdi iPhone'unuza yüklemeye hazırsanız ve iOS 16  alacak iPhone modellerinden birine sahipseniz , görevi tamamlamak için yaklaşık 30 dakika ayırdığınızdan emin olun. Güncellemeyi indirip yüklemek sadece biraz zaman almakla kalmaz, aynı zamanda bunu yapmadan önce iPhone'unuzu güncellemeye hazırlama kılavuzumuzu takip etmek isteyeceksiniz  . Büyük güncellemeleri yüklemeden önce birkaç temizlik adımından geçmek iyi bir uygulamadır: İşler ters giderse sizi fazladan baş ağrılarından kurtarır. 

Tüm bunları yaptıktan sonra, iPhone'unuzun takılı ve şarj olduğundan ve güçlü bir Wi-Fi bağlantınızın olduğundan emin olun. İlki, kurulum sırasında telefonunuzun gücünün bitmemesini sağlarken, ikincisi işlemi hızlandırmaya yardımcı olur. iOS 16'yı nasıl yükleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

iPhone'unuzda Ayarlar uygulamasını açın.

Genel  >  Yazılım Güncelleme öğesini seçin  .

iPhone'unuz güncellemeyi otomatik olarak kontrol edecektir. Bir iPhone 13 Pro Max'te güncellemeyi ararken iki seçeneğim vardı : iOS 15.7 veya sayfanın alt kısmında iOS 16'ya Yükselt .

iOS 16'ya Yükselt'e dokunun .

İndir ve kur'u seçin  ve istenirse şifrenizi girin. 

Bu noktadan sonra, işin geri kalanını iPhone'unuzun yapmasına izin verin. Yükleme işlemini tamamlamak için iPhone'unuzun yeniden başlatılmasını onaylamanız istenebilir veya istemi kaçırırsanız, iPhone'unuzun kendi kendine yeniden başlatılması gerekir. 

Her iki durumda da, kurulum sırasında iPhone'unuz birkaç kez yeniden başlatılacaktır. Bu normal. Tamamlandığında, şifrenizi girebileceğiniz ve güncelleme boyunca ilerlemeye ve kaydırmaya başlayabileceğiniz tipik kilit ekranınızı göreceksiniz.

To Top