İOS 16'da fotoğraflar nasıl gizlenir?

iOS 16'da kimsenin görmesini istemediğiniz fotoğraflarınızı gizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu özelliğin nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, bilmeniz gereken her şeyi bu kılavuzda paylaşacağız.


iOS 16 fotoğraf gizleme özelliğini nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız bu rehberde size bunu anlatacağız. Bazı basit adımları izleyerek kişisel fotoğraflarınızı meraklı gözlerden gizleyebilirsiniz.

Zaman zaman, iPhone'unuzu kullanma izni verdiğiniz arkadaşlarınızın ve ailenizin fotoğraf kitaplığınızdaki özel fotoğraflarınızı görmesini istemeyebilirsiniz. iPhone'unuzu ödünç verirken içinizin rahat etmesi için Apple, iPhone kullanıcılarının özel fotoğraflarını gizli bir albüme taşıyarak gizlemelerine olanak tanır.

iOS 16'da iPhone kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan birçok yeni özellik var. iOS 16, Apple'ın mobil işletim sistemini güncellenmiş bir kilit ekranından geliştirilmiş bir Odak aracına kadar birçok yönden geliştirir.

Ancak, her büyük güncelleme, öğrenmemiz gereken birçok özelliği beraberinde getiriyor. En deneyimli iPhone kullanıcılarının bile iOS 16'da belirli özelliklerin nasıl çalıştığı hakkında soruları olabilir.

Her zaman olduğu gibi Apple, yeni bir uygulama veya ayar kullanmadan önce bilmeniz gereken bilgileri özetlemekte iyi bir iş çıkardı. Hala nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, size yardımcı olacağız…

Hepimizin bir noktada okuduğu yeni bir işlevi etkinleştirmek için ayarlar arasında gezinerek zaman kaybetmiş olabiliriz.

iOS 16 fotoğraf gizleme özelliği, iOS'un insanların kullanmaya hevesli olduğu yeni özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.

Bu özellik sayesinde hassas içerikli veya kimsenin görmesini istemediğiniz fotoğraflarınızı kolayca gizleyebilirsiniz. Sonuç olarak, hiç kimse kişisel bilgilerinin başkaları tarafından görülmesini istemez.

Bu arada, iOS 16'da nasıl fotoğraf kopyalayacağınızı bilmiyorsanız, ilgili kılavuzumuz size yardımcı olabilir. Şimdi iOS 16 fotoğraf gizleme özelliğini birlikte kontrol edelim.

iOS 16 ile artık fotoğraflarınızı gizleyebilirsiniz. Kullanıcılar, çok fazla tanıtım alan cihazlarında yeni işlevi kullanmaya hevesli. Bu yüzden birçok kişi iPhone'larında görüntüleri nasıl gizleyeceğini merak ediyor.

Fotoğrafları çeşitli faydalı şekillerde düzenleme özelliği iOS'ta zaten mevcuttur. Ancak resimleri gizlemek, fotoğraf galerinize ek bir güvenlik katmanı ekleyebilir.

Neyse ki, fotoğraflarınızı gizlemek oldukça basittir.

Fotoğraflarınızı iOS 16'da gizleyebilmek için şu adımları izleyin:

Fotoğraflar uygulamasında gizlemek istediğiniz resmi bulun.

Resmin tamamını görüntülemek için seçin.

Sağ üst köşede, Seçenekler simgesine (daire içinde üç nokta) dokunun.

Açılır menüden “  Gizle”yi seçin ve  istendiğinde “ Fotoğrafı Gizle ”ye dokunun  .

Tek yapman gereken bu. Artık fotoğraflarınızı nasıl gizleyeceğinizi öğrendiniz. Gizli resimleriniz artık farklı bir albümde olacak.

Hiç şüphesiz, kaydettiğiniz ilgili fotoğrafları daha sonra bulmak isteyeceksiniz.


Tahmin edebileceğiniz gibi, iOS 16 özel fotoğrafları gizli ve diğer fotoğraflarınızdan ayrı tutma konusunda iyi bir iş çıkarıyor.


iOS 16'da gizli fotoğrafları nasıl bulacağınızı öğrenmek için şu adımları izleyin:


 Fotoğraflar uygulamasında ekranın alt kısmındaki görev çubuğundan “Albümler”i seçin .

“ Albümler  ” ekranında “ Diğer  ” sekmesinin  altında bulunan “Gizli  ” seçeneğine  dokunun.

 İstendiğinde Gizli resimler albümünün kilidini açmak için “Yüz Kimliği  ”, “  Dokunma Kimliği  ” veya “  Ekran Kilidi Parolanızı ” kullanın. Burada tüm gizli resimlerinizi bulabilirsiniz.

Gizli albümü göremiyorsanız, “  Ayarlar  ” > “  Fotoğraflar ”a gidin ve “ Gizli Albümü Göster  ” seçeneğini  etkinleştirin  . Artık gizli albümü Fotoğraflar uygulamasında bulabilirsiniz.

To Top