Meta, Topluluk Sohbetlerini Messenger ve Facebook Gruplarına getiriyor

Meta, Facebook ve Messenger'da, kullanıcıların doğrudan bu uygulamalarda grup sohbetleri başlatmasına olanak tanıyan yeni bir özellik başlatacağını duyurdu .


Topluluk Sohbetleri olarak adlandırılan yeni özellik, ilk olarak Messenger'da test edilecek ve önümüzdeki haftalarda daha fazla Facebook Grubuna yayılacak. Messenger'da Topluluk Sohbetleri başlatma özelliği , kullanıcıların bir Facebook Grubu oluşturmasına, sohbetler ve ses kanalları başlatmasına ve ayrıca diğer kişileri uygulama içinde gruplarına katılmaya davet etmesine olanak sağlamalıdır. Yeni deneyim, Messenger ve Facebook Grupları arasında bir karışımdır , ancak en azından şimdilik, ikisinin de yerini alacak gibi görünmüyor.


Grup üyeleri için belirli bir konu, etkinlik sohbeti, duyurular için yalnızca görüntülenebilir yayın sohbeti veya yöneticiler ve moderatörler arasındaki tartışmaları gizli tutacak yalnızca yönetici sohbeti gibi grup üyeleri için sohbet başlatmak için birden fazla seçenek olacaktır.

Ayrıca yöneticiler, grup üyelerinin canlı yorumları paylaşmasına veya gerçek zamanlı destek almasına izin vermek için ses kanalları oluşturabilecek. Bir sohbet grubunun üyeleri, ses kanalına girdikten sonra videoyu etkinleştirme seçeneğine de sahip olacaktır.

Meta'ya göre, yeni Topluluk Sohbetleri özelliği, yöneticilerin hem sohbet hem de ses deneyimlerini çok daha kolay yönetmesine yardımcı olacak sağlam bir araç paketiyle birlikte piyasaya sürülecek. Bu araçlar arasında Meta, paketin grup üyelerini engelleme, sessize alma veya askıya alma, üyeleri veya mesajları kaldırma ve Yönetici Asistanı gibi denetleme yeteneklerini içereceğini doğruladı.

Yönetici Asistanı, yöneticilerin kullanıcıları otomatik olarak askıya almak, bildirilen mesajları kaldırmak ve uygun olmayan yazarlardan gelen veya ihlal eden içerik içeren mesajların gönderilmesini durdurmak için özel filtreler ayarlamasına izin verdiği için daha kullanışlı araçlardan biri gibi görünüyor.

Son olarak, Topluluk Sohbetlerinin tüm üyeleri mesajları grup yöneticilerine veya doğrudan Meta'ya rapor edebilecek, kullanıcıları engelleyebilecek ve istedikleri zaman sohbet bırakabilecekler. Daha önce de belirtildiği gibi, Topluluk Sohbetleri şu anda Messenger'da test ediliyor, ancak önümüzdeki haftalarda Facebook Gruplarına da sunulacaklar .

To Top