PUBG - En İyi Ayarlar ve Seçenekler Rehberi

PUBG gibi bir oyunda ilk 'kavga' aslında oyun dünyasının kendisinde değil, ayarlar ekranındadır. Her oyuncu en iyi performans ve görünürlük dengesini bulmaya çalışır ve PUBG'de doğru ayarlar büyük bir fark yaratabilir.Neyse ki hepiniz için en iyi profesyonel PUBG oyuncularından bazılarını analiz ettik ve hepsine hükmedecek tek bir PUBG ayarları kılavuzu ile ortaya çıkmak için ayarlarını test ettik. Bu PUBG ayarları kılavuzunda, hassasiyetten oyun içi görsel ayarlara kadar, en iyi performans ve görünürlük dengesiyle üstünlüğü elde etmenize yardımcı olacak her şeyi parçalayacağız.

PUBG için En İyi Fare Ayarları

Beğeninize göre bir fare seçtikten sonra ( PUBG profesyonellerinin hangi teçhizatı kullandığına dair listemizi görmek için buraya tıklayın ) onu doğru kullandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Dünyanın en iyi araçlarına sahip olabilirsiniz, ancak hassasiyetiniz tamamen kontrolden çıkmışsa, teçhizatınızdan pek zevk alamazsınız.

Hassasiyet, kas hafızanız, ekranınızın çözünürlüğü, farenizin hassasiyeti ve oyun içi hassasiyetiniz gibi çeşitli farklı faktörlere bağlı olan karmaşık bir konudur. Amaç, tüm bunları dengeleyerek en iyi performansı sergileyebilmeniz için güzel ve rahat bir tatlı nokta bulmaktır. Aşağıda, profesyonellerin kullandığı PUBG ayarlarının yanı sıra kişisel hassasiyet ayarı önerilerimizin bir özeti bulunmaktadır.

PUBG için En İyi Fare

Amazon'da kontrol edin

PUBG için Fare DPI'sı

Fare duyarlılığı söz konusu olduğunda, profesyonellerin %82'si 800 veya daha düşük bir DPI (inç başına nokta) kullanıyor. Bu günlerde profesyoneller 800 DPI'ı tercih ediyor gibi görünüyor . Bu ilginç çünkü oyun tarihinin ilk birkaç yılında 400 ile 800 DPI arasında oldukça eşit bir ayrım gördük. 

Karar vereceğiniz DPI, elbette kişisel tercihinize bağlı olacaktır, ancak aşırı yüksek seviyelere çıkmanızı önermiyoruz. Oyun farelerinin akla gelebilecek en yüksek DPI ayarlarını sunmak için rekabet etmeye çalıştığını biliyoruz, ancak 1600'ün üzerindeki herhangi bir değerde DPI kullanmanın hiçbir avantajı yoktur. Aslında, daha yükseğe çıkmak sensör sorunlarına bile neden olabilir, bu yüzden gerçekten kalmanızı tavsiye ediyoruz. bu işaretin altında.

EN ÇOK KULLANILAN DPI

400 DPI

31%

800 DPI

55%

1600 DPI

4%

Oyun İçi PUBG Hassasiyeti

Sağ tarafta, profesyonel PUBG oyuncuları tarafından kullanılan ortalama hassasiyet ayarlarına sahibiz. PUBG, bu değerleri varsayılan olarak başlangıçtan 50'ye ayarlamıştır. Aşağıdaki hassasiyet ayarları izlenecek iyi bir kılavuz olsa da, oyun içi hassasiyet ayarlarınız kişisel tercihinize ve size neyin rahat hissettirdiğine bağlı olacaktır.

İlginçtir ki, profesyonellerin 'yalnızca' yüzde 60'ı '1' dikey duyarlılık çarpanı kullanır (bu, dikey duyarlılığın yatay olanla aynı olduğu anlamına gelir), ancak çoğu 1'den çok fazla sapma göstermez.

Çoğu profesyonel, daha uzaktaki hedefleri vurmaya alışkın olduklarından, dürbünlerdeki hassasiyetlerini azaltır. Düşük hassasiyet, uzaktan çekimleri sıralarken onlara biraz daha fazla hassasiyet sağlar. Sizin için doğru hassasiyeti bulma fikri, bir silahlı kavga sırasında kontrolü korurken çevrenizi incelemenizi kolaylaştıran bir şey bulmak olacaktır.

PUBG için En İyi Yenileme Hızı

Analiz ettiğimiz tüm profesyonel oyuncular, saniyede 60 karenin üzerine çıkabilen bir monitör kullanıyor.

PUBG, saniyede maksimum 144 kare yenileme hızına kilitlendi , bu yüzden muhtemelen hala 144Hz ekran kullanan nispeten yüksek miktarda PUBG profesyoneli görüyoruz. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, standart olarak 240 Hz'ye geçişi gördük, bu da analiz edilen tüm oyunlarımız için geçerli. 

Daha yüksek bir yenileme hızı monitörü almak, ekrandaki eylemi çok daha akıcı hale getirir ve bu da oyun içi performansınızı iyileştirebilir; bu nedenle, bütçeniz izin veriyorsa her zaman yüksek yenileme hızına sahip bir monitör almanızı öneririz. Neyse ki burada BenQ XL2411  ve ASUS VG248QE gibi makul fiyatlı birçok 144Hz monitör var.

Yüksek yenileme hızının avantajları monitörle bitmiyor ; saniyede 60 kare iten bir sistem kullanıyorsanız, 55 milisaniye ile 75 milisaniye arasında bir giriş gecikmesine sahip olacaksınız; saniyede 240 kare üreten ve bu gecikme 20 ila 35 milisaniye arasındaki değerlere düşürülen bir teçhizatta oynayın.

Bu nedenle, yüksek yenileme hızlarında oyun oynamak, yalnızca yüksek yenileme hızına sahip bir monitör almakla ilgili değil, aynı zamanda özel bir grafik kartına sahip iyi bir oyun bilgisayarı almakla da ilgili. Oyunu farklı kare hızlarında ve farklı ayarlarda çalıştırmak için ihtiyaç duyacağınız beygir gücü hakkında size bir fikir vermek için profesyonellerin kullandığı grafik kartlarını analiz ediyoruz. Farklı GPU'ların performansı hakkında daha fazla bilgi edinmek istemeniz durumunda buradaki kılavuzumuza göz atmaktan çekinmeyin .

Sağda, şu anda piyasada bulunan en iyi üç grafik kartıyla, bu makaleden saniyede beklenen ortalama kare sayısı (1920 x 1080'de) şeklinde bir alıntı görebilirsiniz. Çerçevelerinizi en üst düzeye çıkarmak inanılmaz derecede önemlidir, ancak bir bütçe oluşturuyorsanız birinci sınıf bir grafik kartı almanın bir anlamı olmadığı açıktır, bu nedenle kare hızı hakkında genel bir fikir edinmek için kılavuzumuzu okumaktan çekinmeyin. farklı GPU'larla beklemeniz gerekir.

Her durumda: Saniyede 144 kare (bu kareleri görüntüleyebilen bir monitörle birleştiğinde) yeni rekabet standardıdır, bu nedenle rekabetçi olmak istiyorsanız bunu minimum, yüksek yenileme hızının avantajları olarak görüyoruz. kurulum reddedilemez.

EN ÇOK KULLANILAN YENİLEME HIZI

144 HZ

27%

240 HZ

66%

ORTALAMA BEKLENEN FPS - YÜKSEK AYARLAR

RTX 3080

235

RTX 3070

237

RTX 3060

231

PUBG için En İyi Çözünürlük

Daha önce de belirtildiği gibi; performansınızı en üst düzeye çıkarmak için yüksek bir kare hızı elde etmek çok önemlidir, bu nedenle profesyonel oyuncuların büyük çoğunluğu standart 1080p  veya daha düşük çözünürlükte oynamayı tercih eder. Sunucudaki en iyi performans gösteren oyuncu olmaya çalışıyorsanız göz kamaştırıcı önemli değil, bu nedenle tek bir profesyonel PUBG oyuncusu 4K çözünürlükte oynamaz, örneğin bu çok fazla kare feda etmeniz gerektiği anlamına gelir, bir PC canavarıyla bile.

1440p'de analiz edilen PUBG profesyonel oyunlarının yüzde üçünden biraz azı, ki bu, sisteminiz varsa yapılabilir, ancak gecikme ve akıcılık nedenleriyle 1080p'yi (veya bilgisayarınız özellikle güçlü değilse daha düşük) öneririz.

EN ÇOK KULLANILAN ÇÖZÜNÜRLÜK

1920X1080

50%

1728X1080

43%

BAŞKA

7%

PUBG Oyun İçi Görüntü Ayarları

To Top