Takip Etmeden Özel Twitter Hesaplarını Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Bir Twitter Hesabını Özel Olarak Görüntüleme  , Özel bir hesabın Twitter'da nasıl görüntülenebileceğini merak etmek doğaldır. 


Çünkü insanlar pek çok gizli şeyi merak ederler. Özellikle Twitter'da hesapları gizli olan kişilere ilgi duyuyorsanız ve gönderilerini merak ediyorsanız bu merak çok daha güçlü olabilir. 

Bu nedenle, “Twitter'da özel hesapları görüntülemenin bazı yolları nelerdir?” Bu soru her zaman aklınızda olacak.

Twitter'da Gizli hesapları görüntüleyebilir miyim?

Öncelikle şunu kabul etmeliyiz; Twitter'da özel hesapları görüntülemenize izin verdiğini iddia eden programlara çok fazla güvenmemelisiniz. 

Yine de bu programlardan en azından popüler olanlarını aktaracağız. Son çare olarak Twitter'da gizli hesapları gösteren programlara bakabilirsiniz.

Ayrıca, özel bir Twitter hesabını etik olarak görüntülemek için yapmanız gereken ilk şey, bir Twitter kullanıcısına takip isteği göndermektir. Umutsuz vaka durumları olabilir ancak bu basit adımı atlamamalısınız.

Şanslıysanız, diğer insanlar Twitter takip isteklerinizi alabilir. Ancak bir tweet'i takip etmeden görüntülemek istiyorsanız, bunu yapmanın başka bir yolu var.

Twitter Hesapları Gizli Nasıl Görüntülenir?

Korumalı veya özel Twitter hesaplarını görüntülemek için sahte kimlik oluşturabilir, o kişinin sahte takipçisi olarak gizlenen tüm tweet'leri görüntüleyebilirsiniz. 

Twitter hesabınızı özel olarak görüntülemenin bazı yolları şunlardır:

1. Sahte Twitter Kimliği Oluşturun

Öncelikle başka bir telefon numarası veya sahte kimlik kullanarak bir hesap açmanız gerekir. Ardından tweetini görmek istediğiniz kişiye o kişinin takipçisi olmadan takip isteği göndermeniz gerekiyor. 

Bu aşamadan sonra talebiniz kullanıcı tarafından kabul edilene kadar beklemeniz gerekmektedir.

İsteğiniz kabul edildikten sonra, gerçek kimliğinizi açıklamadan kullanıcının kişisel bilgilerini ve korumalı tweet'lerini kolayca görüntüleyebilirsiniz. Alternatif bir mobil kimliğiniz veya e-posta adresiniz varsa Twitter'da sahte bir hesap oluşturmak zor değil.

2. Kişi Takipçi Listesini Kontrol Edin

Bu arada, oluşturduğunuz sahte Twitter hesabını spam yapmak veya insanları rahatsız etmek için kullanmayın. Çünkü Twitter hesabınızı kalıcı olarak silebilir.

Yani o kişinin takipçi listesindeki bir kişi adına hesap açmak. Tabii ki, kişinin fotoğrafı herkese açık olmalıdır. Ardından resimle aynı ad ve soyadıyla bir hesap oluşturun. 

Aslında bu etik bir yöntem olarak görülmese de şansınızı artırmak için bu tür yolları da kullanabilirsiniz; takipçi listesindeki birinin sahte hesabını oluşturun.

Hedeflenen kişiler, bu noktada çok dikkatli olmazlarsa, tanıdık oldukları gerekçesiyle ekleme isteğinizi kabul edebilirler. Artık kişinin kişisel Twitter hesabını görüntüleme imkanına sahip olacaksınız. 

Elbette bu, kişi sizin sahte bir hesap oluşturduğunuzu anlayana kadar geçerli olacaktır. Öğrendiğinde seni engelleyebilir, ama o zamana kadar onun profiline erişmişsindir.

3. Takipçilerden Ekran Görüntüleri İsteyin

Kişisel Twitter hesapları birbirini takip eden arkadaşlarınız varsa o kişiden ekran görüntüsü alıp size göndermesini isteyebilirsiniz. 

Eğer kimseyi tanımıyorsanız şansınızı denemek için tanımadığınız takipçilere de aynı isteği iletebilirsiniz. Tabii burada önemli olan nokta bu talebi neden yaptığınızdır. 

Yani ekran görüntüsü isteme amacınız, talep ettiğiniz kişiyle eşleşiyorsa, gizli Twitter hesabını görüntüleyebilirsiniz. 

Ancak olumsuz bir yanıt gelirse bu sefer farklı bir takipçiden aynı isteği yapabilirsiniz. Bunu kaç kişiye soracağınız tamamen size kalmış.

4. Google Arama

Özel bir Twitter hesabı olan bir kişinin önbelleği etkinleştirilmişse, Google o kişinin tweet'lerini önbelleğe almış olabilir. Bu, kişinin kişisel hesabındaki tweetleri görebileceğiniz anlamına gelir.

Çoğu kişi bilerek veya bilmeyerek Google önbelleğini etkinleştirir. Bu durumda kullanabileceğiniz en iyi yöntem bu önbellek yardımıyla gizli tweetleri görüntülemektir.

Google Görseller aracılığıyla tweet'leri ada, tweet'te geçmesi muhtemel yere veya farklı anahtar kelimelere göre bulabilirsiniz. Google ile kişisel bir Twitter hesabını görüntülemek için şunları yapabilirsiniz:

Google ana sayfasına gidin.

Tweetlerini görmek istediğiniz kişinin Twitter kullanıcı adının yanına Twitter yazın (örneğin excalibur_35).

Şimdi Google Görseller'e gidin ve aradığınız profille ilişkili bir ekran görüntüsü olup olmadığını kontrol edin.

5. Twitter'da Özel Hesap Gösteren Siteleri Kontrol Edin

Biraz araştırma yaparak Twitter'da özel hesapları nasıl görüntüleyebileceğinizle ilgili neredeyse tüm seçenekleri kontrol ettim. 

Yani yazının başında da bahsettiğim gibi gizli hesaplara erişebildiğini iddia eden birkaç araç var. 

Ancak tüm bunların amacı sizden zorla para almaktır. Bu nedenle bu tür organizasyonlardan uzak durmanızı öneririm.

Ancak   bir   site gözüme çarptı. Bu site, kişinin bahsedildiği tweetleri görüntülemenizi sağlar. 

Tek yapmanız gereken siteye giriş yaptıktan sonra kişinin kullanıcı adını (Twitter yok, sadece kullanıcı adı) girmek. Ardından arama simgesine tıklayın ve bahsettiğimiz gibi Twitter'da bahsedilen tüm tweetleri görün.

Açıkçası ilk 4 yöntem dışında en kullanışlı yöntem bu diyebilirim. 

Tüm bu yöntemler merakınızı gidermeye yardımcı olmazsa, yorumlar bölümünde bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Araştırıp farklı çözümler bulduktan sonra mutlaka bu makaleyi güncelleyerek ekleyeceğiz.

To Top