Twitter's Edit Button Is Coming Soon for Paid Users

Twitter Blue aboneleri, tweetlerini 30 dakikalık bir süre içinde birkaç kez düzenleyebilecekler.


GÜNCELLEME: Bir Twitter sözcüsü, PCMag'e düzenleme düğmeli testin "Yeni Zelanda'daki Twitter Blue abonelerine, Avustralya, Kanada ve ABD'nin takip etmesi için dağıtılacağını" söyledi.

Twitter'ın en çok istenen özelliği olan Düzenle düğmesi neredeyse burada. Şirket, devam eden bir testin parçası olarak bu ayın sonunda  bazı ücretli Twitter Blue abonelerine sunmayı planladığını söyledi.

Düzenle düğmesi, Twitter testi daha fazla kullanıcıya genişletmeye başlamadan önce, önümüzdeki haftalarda "tek bir ülkedeki" ücretli kullanıcılar için ilk kez gelecek. Şimdilik, hangi ülke olduğunu söylemedi. 

Düzenle işlevi yalnızca belirli bir grup ücretli kullanıcı için geçerli olacak olsa da, şirket Perşembe günkü duyuruda “herkes bir Tweetin düzenlenip düzenlenmediğini görebilecek” dedi.(Yeni bir pencerede açılır).

Test sırasında, gönderi ilk yayınlandıktan sonra 30 dakika içinde bir tweet'i "birkaç kez" düzenleyebileceksiniz. Bu, halihazırda viral olmuş ve çok sayıda kullanıcı tarafından beğenilmiş veya retweet edilmiş olabilecek eski tweet'leri düzenleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Şirket, "Yazım hatalarını düzeltmek, cevapsız etiketler eklemek ve daha fazlasını yapmak için kısa bir süre olarak düşünün" diye ekledi. 

Şirket ayrıca, düzenlenmiş bir tweet'in nasıl göründüğünün bir ekran görüntüsünü de yayınladı. Gördüğünüz gibi, tweet size en son ne zaman düzenlendiğini söyleyecek ve orijinal tweet'in bir şekilde değiştirildiğini netleştirecek. Twitter, "Etikeye dokunmak, görüntüleyenleri Tweet'in geçmiş sürümlerini içeren Tweet'in Düzenleme Geçmişine götürecektir" dedi. 

“Bağlam için zaman sınırı ve sürüm geçmişi burada önemli bir rol oynuyor” dedi. “Konuşmanın bütünlüğünü korumaya ve söylenenlerin kamuya açık bir kaydını oluşturmaya yardımcı oluyorlar.”

Twitter, daha önce , kullanıcıların zaten viral olan uzun süredir devam eden tweet'leri değiştirmek için kötüye kullanacağı endişeleri üzerine bir Düzenle düğmesi eklemekten kaçınmıştı . Eski Twitter CEO'su Jack, "Bir tweet gönderebilirsiniz ve sonra biri bunu retweetleyebilir ve bir saat sonra o tweetin içeriğini tamamen değiştirirsiniz ve böylece orijinal tweet'i retweetleyen kişi şimdi tamamen farklı bir şeyi retweetleyip yeniden yayınlıyor" dedi. Dorsey 2020'de açıkladı.

Ancak Nisan ayında Twitter , geçen yıldan beri bir Düzenle düğmesi geliştirdiğini ve bunu en çok talep edilen özellik olarak gösterdiğini söyledi. Ancak şirket, Düzenle düğmesinin sosyal medya platformundaki konuşmaların bütünlüğünü bozmamasını sağlamak için düğmeyi dikkatli bir şekilde tanıtmak istiyor. Ayrıca, Düzenle düğmesinin sonunda ödeme yapmayan kullanıcılara sunulup sunulmayacağı da belirsizliğini koruyor.

Şu anda aylık 4,99 ABD dolarına mal olan Twitter Blue, şu anda bir düzenleme düğmesi  içermiyor , ancak ücretli katman,  bir tweet'i yayınlanmadan önce önizlemeniz ve üzerinde değişiklik yapmanız için 60 saniye veren bir Geri Al düğmesi sunuyor.

To Top