Whatsapp Çağrı Bağlantıları, Düzenli Konferans Görüşmelerinin Yerine Geliyor: Google Meet ve Microsoft Teams'e Rakip Bir Özellik

Hem sesli hem de görüntülü aramalar için çalışır.WhatsApp sesli aramayı 2015'te başlattı ve görüntülü arama özelliği 2016'da eklendi. Birkaç yıl sonra, 2018'de WhatsApp grup sesli aramalarının yanı sıra grup görüntülü aramalar yapma özelliğini de ekledi. Şimdi, Meta'ya ait mesajlaşma platformu, uygulamada bir arama başlatmanın yeni bir yolunu tanıttı.

WhatsApp, Google Meet , Microsoft Teams, Zoom ve daha fazlası gibi diğer popüler toplantı uygulamalarına benzer şekilde çalışan Call Links'i duyurdu . Bu özellik, hem sesli aramalar hem de görüntülü aramalar için bu haftadan itibaren tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulacak. Ayrıntılara bir göz atalım.

WhatsApp'ta Arama Bağlantıları

Bu özellik burada oldukça açıklayıcı, bir arama için bir bağlantı oluşturup kişisel mesaj yoluyla 32 üyeye kadar paylaşabilir veya bağlantıyı bir grupta yayınlayabilirsiniz. Paylaşılan bağlantıyı kullanarak en fazla 32 üye aramaya katılabilir. Bu, hem sesli aramalar hem de görüntülü aramalar için çalışır. Buradaki bir avantaj, bağlantıyı bağlantınızda olmayan herkesle de paylaşabilmenizdir.

Bağlantı olduğu için, bağlantıyı tıklayan herkes WhatsApp çağrısına yönlendirileceğinden, bağlantıyı WhatsApp uygulaması dışında da paylaşabileceğinizi düşünüyoruz. Bu özellik, WhatsApp Masaüstü ve WhatsApp Web'de sesli ve görüntülü arama yapma olanağına sahip olan kullanıcılar için de çalışmalıdır.

WhatsApp'ta Çağrı Bağlantıları Nasıl Oluşturulur

Akıllı telefonunuzda WhatsApp'ı açın

Kaydırın ve Çağrılar sekmesine gidin

“Arama bağlantısı oluştur” üzerine dokunun

Aramanız için benzersiz bir bağlantı oluşturulacak

Bağlantıyı sesli/görüntülü görüşme yapmak istediğiniz kişilerle paylaşın

Şu anda, özellik kullanıma sunuluyor ve yakında daha fazla kullanıcı arama bağlantıları oluşturma olanağına sahip olacak. Ayrıca WhatsApp, 32 kişiye kadar güvenli şifreli görüntülü aramayı da test ediyor.

Google Meet ve Teams gibi rakipleriyle karşılaştırıldığında, WhatsApp'ın şu anda eksik olduğu en büyük özellik ekran paylaşma özelliği. Ancak, WhatsApp'ın hareket ettiği yöne bakıldığında, sonunda uygulamaya bu da eklenebilir.

To Top