Yeni bir sızıntı, WhatsApp'ın yakında gönderilen mesajlarınızı düzenlemenize izin verebileceğini gösteriyor

Telefonunuzda çok yazıyorsanız, yanlış yazılmış kelimelerle mesaj göndermenin ne kadar utanç verici olduğunu bilirsiniz. Bazen mesajı gönderdikten sonra yanlış anahtarı yazdığınızı görürsünüz. Otomatik düzeltme özelliğinin, siz farkına bile varmadan bazı kelimelerinizi değiştirebileceği durumlar bile vardır. Bu nedenle her mesajlaşma uygulamasında mesaj düzenleme özelliği bulunmalıdır.

Böyle bir özelliği alan en son mesajlaşma uygulaması iMessage'dır. iOS 16 ile Apple , iPhone kullanıcılarının önceden gönderilmiş mesajlarını düzenlemeleri için işlevsellik ekledi ve yakında yaygın olarak kullanılan başka bir uygulama da aynısını yapmanızı sağlayabilir. Haziran ayında, WhatsApp'ın önceden gönderilmiş mesajları düzenlemenize izin veren yeni bir yol üzerinde çalıştığını bildirmiştik . Şimdi, WABetaInfo'dan yeni bir sızıntı , WhatsApp'ın projeyi terk etmediğini gösteriyor.

Android için WhatsApp beta sürümünün 2.22.20.12 sürümünde, WABetaInfo'dan kişiler, WhatsApp'ın şu anda uygulamanın gönderilen mesajlarınızı düzenlenmiş karşılıklarıyla değiştirmesine izin vermek için bir yol üzerinde çalıştığını keşfetti. Ayrıca, alınan düzenlenmiş bir mesajı okumak için WhatsApp sizden uygulamanın en son sürümünü yüklemenizi ister - elbette düzenleme işlevi çıktığında.

Şu anda, WhatsApp'ın size önceden gönderilmiş mesajlarınızı düzenlemeniz için ne kadar zaman vereceği hala bir sır. Ayrıca özelliğin şu anda geliştirme aşamasında olduğunu ve ne yazık ki WhatsApp'ın bunu ne zaman halka yayınlayacağına dair bir bilgi olmadığını da belirtmeliyiz. Ancak, geleceğinden emin olabiliriz.

To Top