YouTube Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

YouTube Reklam Engelleme Nasıl Yapılır? , YouTube, aylık 2 milyar aktif kullanıcısıyla dünyanın en popüler video paylaşım platformudur.Bu kadar geniş bir kitleye sahip olmak, platformu reklamcılar için de oldukça çekici kılıyor. YouTube'un da en büyük gelir kaynağı olan platformda şirketler sıklıkla reklam kullanıyor.

Ancak Digital Trust Surveys'e göre YouTube, ankete katılanların %50'ye yakını tarafından en sinir bozucu reklam platformu konumu olarak gösteriliyor.

Birçok kişi can sıkıcı YouTube reklamlarından nasıl kurtulacağını araştırıyor. Ekranda beliren atlanamayan reklamlardan, 30 saniyelik reklamlardan veya pop-up reklamlardan kurtulmanın bazı yöntemlerinden bahsedeceğiz. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak telefonda ve masaüstünde YouTube reklamlarından kurtulacaksınız.

YouTube Reklam Engelleme - Android

Oldukça esnek bir platform olan Android, telefona zengin özelliklere sahip birçok üçüncü taraf uygulaması eklemenize olanak tanır. Can sıkıcı YouTube reklamlarından kurtulmak için başka seçenekler olsa da, reklamları kaldırmanın en kolay çözümü, varsayılan tarayıcınız olarak işlev görecek bir Adblock tarayıcı uygulaması indirmektir.

Android telefonlarda YouTube reklamlarını engellemek için atmanız gereken adımlar şunlardır  :

 Android telefonunuza Adblock tarayıcısını yüklemek için buraya tıklayın .

Adblock Browser'ı yükledikten sonra Android cihazınız YouTube uygulamasında videoları oynatmayı deneyebilir.

Bunu önlemek   için Android telefonunuzda  “ Ayarlar ”ı açın ve “ Uygulamalar ve bildirimler  ”e gidin. Ardından  Tümünü Gör deyin  .

Uygulamalar arasında YouTube'u bulduktan sonra üzerine bir kez dokunun.

 Uygulama bilgi ekranında “Depolama ve önbellek” üzerine tıklayın .

“ Depolamayı  temizle” üzerine dokunun  . Bu şekilde uygulamanın tüm önbelleğini ve verilerini işletim sisteminden temizlemiş olacaksınız.

Bundan sonra, YouTube videolarını AdBlock tarayıcısında reklamsız olarak açabileceksiniz.

YouTube Reklam Engelleme – iPhone

iOS'ta, varsayılan iOS tarayıcısını kullanmaya devam ederek Safari tarayıcı uygulamasında YouTube reklamlarını engelleyebilirsiniz. iPhone'unuzda YouTube reklamlarını engellemek için üçüncü taraf reklam engelleyici uygulamalar ekleyebilirsiniz.

Reklam engellemeyi etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

Apple Store'u açın ve   arama alanına " youtube reklam bloğu " yazın.

AdGuard, AdBlock Pro for Safari gibi uygulamaları göreceksiniz   . Gözünüze çarpan bir tanesini indirin.

 Ardından iPhone'unuzdaki dişli simgesiyle  'Ayarlar'a gidin ve  oradan Safari'yi arayın.

Safari ayarlarında “ Açılır Pencereleri Engelle ” geçiş düğmesini bulacaksınız   , bu bölümü etkinleştirin.

 Geçiş düğmesinin hemen altında bulunan “İçerik Engelleyiciler”e dokunun .

Burada az önce indirdiğiniz reklam engelleyici uygulamasını göreceksiniz. Sağdaki kaydırıcı simgesine dokunarak Bu içerik engelleyicilere izin ver altında göreceğiniz uygulamayı etkinleştirin.

Safari tarayıcınız bundan sonra oynatma sırasında tüm YouTube reklamlarını engelleyecektir.

PC'de YouTube Reklam Engelleme

YouTube'da takip ettiğiniz kanallara destek olmak istiyorsanız YouTube Premium'u satın alarak reklamları YouTube hayatınızdan kaldırabilirsiniz. Ancak çoğu insanın ücretsiz bir hizmet için ödeme yapma fikrinden hoşlanmadığı da doğru.

Chrome'da YouTube reklamlarını engelleyebileceğiniz bazı çözümler var. Google'ın üçüncü taraf uygulamaları listelediği Eklentiler adlı hizmeti   , YouTube reklamlarından kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bunu yapmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

Google Eklentileri sayfasına ulaşmak için burayı tıklayın   .

"Arama Uzantıları" yazan boşluğa "YouTube  reklam engelleyici  " yazın.

AdBlock, AdGuard, Adblock for Youtube gibi reklam engelleyiciler  çıkacaktır. Bunlardan birine dokunun.

Sağdaki ' Chrome'a ​​Ekle ' üzerine dokunun  ve uzantının Chrome'a ​​eklenmesini sağlayın.

Eklentiyi yükledikten sonra YouTube videolarında reklamları engellemiş olacaksınız.

NOT:  Bu eklentilerle [örneğin AdBlock] yalnızca YouTube reklamlarını değil, sitelerdeki tüm reklamları da engellersiniz. Bazı siteler, bir reklam engelleyici kullandığınızı algılayabilir ve siteye erişiminizi kısıtlayabilir. Bu kısıtlamayı kaldırmak için eklediğiniz reklam engelleyiciye tıklayın ve 'bu site için kaldır' gibi bir ifade göreceksiniz. Etkinleştirerek, reklamları görmek için siteye girebilirsiniz. Her neyse, amacımız sizi can sıkıcı reklamlardan kurtarmak. Bir sitenin en büyük gelir kaleminin reklamlar olduğunu unutmamanızı öneririz.

Tıpkı Android gibi, YouTube reklam engelleme için kullanabileceğiniz bir Firefox eklentisi var. Adblock adı altında Youtube™ için geliştirilen eklentiyi aşağıdaki bağlantıdan Firefox tarayıcınıza indirebilirsiniz  .

Geliştiricilere göre, eklenti YouTube'un yükleme hızını büyük ölçüde artırıyor. Bu, kullanıcılar için daha iyi ve daha hızlı bir kullanım sağlar.

YouTube Reklam Engelleyici Uzantıları

YouTube'u bir bilgisayarda kullanırken reklam engelleme için kullanabileceğiniz daha birçok uzantı vardır. Yukarıda bahsettiğimiz uzantı herhangi bir nedenle çalışmıyorsa, aşağıdaki önerilere de göz atabilirsiniz. Bunların hepsinin  ücretsiz olduğunu da belirtelim.

hayalet

Ghostery, güçlü bir Firefox YouTube reklam engelleyicidir. YouTube'daki aşırı reklamların neden olduğu dağınıklığı temizleyerek sayfa yükleme süresini daha da azaltır. Yapay zeka destekli filtreleme ve akıllı engelleme özelliklerine sahip Ghostery eklentisine  buradan ulaşabilirsiniz  .

Adil AdBlocker

Gelişmiş bir YouTube reklam engelleyici arıyorsanız, Fair AdBlocker'ı da seçebilirsiniz. Video reklamlar, YouTube reklamları, genişleyen reklamlar, flash banner'lar, Facebook reklamları dahil olmak üzere istediğiniz reklamları engelleyebilirsiniz. Kullanıcı sayısı oldukça fazla olan Chrome için bu uzantıyı buradan  indirebilirsiniz .

To Top