Adım adım Google Play Store kartları nasıl satın alınır?

Oynamak için bir Google Play kartı satın almanız gerekiyor mu? Play Store'da bir hediye kartını nasıl kullanacağınızı bilmiyor musunuz? Genellikle çevrimiçi satın alırsanız,   uygulama ve oyun satın alırken paradan tasarruf etmek için bu kartları kullanmak iyi bir yoldur.


Ancak Google Play kartları tam olarak nedir? Fiyatları nedir? Ve Play Store'da kod nasıl satın alınır?  Bu yazıda , Google'ın bize sağladığı bu avantajdan en iyi şekilde yararlanmak için tüm bu şüpheleri çözeceğiz  .

Google Play kartları nedir ve ne işe yarar?

Google Play kartları , Play Store uygulamalarında içerik satın almanıza veya özel indirimlere erişmenize olanak tanıyan çevrimiçi alışveriş kartları veya kuponlardır   . Özellikle Roblox gibi oyunlarda kullanılsa da en uygun fiyata film kiralamak veya kitap satın almak için de kullanılırlar.

Kartların kullanımı ülkeye göre değişir. Örneğin  İspanya'da  çeşitli hizmetlere abonelik ödemenin yanı sıra uygulamalar, oyunlar, kitaplar ve filmler satın alabilirsiniz  . Ancak, Google Play kartı satın alırken dikkat etmeniz ve işlem anında sıkıntı yaşamamanız gereken bazı sınırlamalar vardır.

Google Play kartları nereden ve nasıl satın alınır?

Resmi  Google Play sayfası  , “Yakınımdaki” mağazaları, yani bulunduğunuz yere göre kartlarınızı satın alabileceğiniz yerleri arama işlevine sahiptir.  Bunların İspanya, Meksika veya Amerika Birleşik Devletleri dahil tüm ülkelerde mevcut olmadığını unutmayın  .

İspanya'da yaşıyorsanız, diğerlerinin yanı sıra MediaMarkt, El Corte Inglés , Correos, GAME, Dia süpermarketleri, Carrefour, Caprabo veya tütüncüler gibi mağazalardan Google Play kartları satın alabilirsiniz. StarSelect gibi bazı mağazalar çevrimiçi satın almalara izin verir, ancak çoğunda onları almak için yalnızca onlara gitmeniz gerekir.

En kolay yöntem: Amazon'da Google Play Kartları satın alın

Google Play kartlarını tıpkı PlayStation Store kartları veya Apple Hediye Kartları gibi doğrudan Amazon'dan satın alabilirsiniz. Satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra, kullanmak için kod alacaksınız.

Google Play kartı fiyatları

İspanya'da yaşıyorsanız,  5 Euro'dan bir Google Play kartı satın alabilirsiniz  . Fiyatlar 15, 25 ile 50 Euro arasında değişmekle birlikte 15 ile 500 Euro arasında değişen değerler de bulunmaktadır.

Almanya gibi ülkelerde 10 Euro'ya alabilirsiniz ve Amerika Birleşik Devletleri'nde  10 dolar veya daha fazla Google Play kartları var  . Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, fiyatlar biraz değişebilir.

Play Store hediye kartı nasıl kullanılır?

 Kartı ister fiziksel ister sanal bir mağazadan alın, Google Play hesabınızda kullanmak için bir kod içermelidir  . İşin güzel yanı bu işlemin sadece bir kez yapılması ve online alışverişlerinizde zahmet çekmeden kullanabilirsiniz.

Play Store hediye kartlarını kullanmak istiyorsanız, size aşağıda göstereceğimiz şu adımları izleyin:

Google Play uygulamasına gidin.

Profil resminizin logosuna tıklayın.

"Ödemeler ve abonelikler"i seçin.

"Kodu kullan"a tıklayın.

Hediye kartınızın kodunu yazın ve "Kullan" düğmesine tıklayın.

Bundan sonra, şimdi   aşağıdaki adımları izleyerek ödeme yöntemlerinize dahil edebilirsiniz:

Profilinize gidin.

"Ödemeler ve abonelikler"i seçin.

“Ödeme yöntemleri”ne tıklayın.

Hediye kartınızı veya Google Play kart kodunuzu ekleyin.

Yapılan her satın alma işlemi için, Google Play mağazasında satın aldığınız ürün veya hizmetlerin fiyatına göre toplamdan düşüleceksiniz.

Birine oyun mağazası kartı nasıl hediye edilir

Birine bir sonraki hediyenizde başarısız olmamak için iyi bir yol, ona bir Google Play hediye kartı vermektir. Fiziksel bir mağazadan satın aldıysanız, onlara vermeniz yeterlidir ve o kişi üzerinde yazılı kodu kullanarak onu kullanabilir.

Öte yandan, satın alma işleminizi sanal bir mağazada yaptıysanız,   arkadaşınıza, partnerinize veya aile üyenize gönderebileceğiniz dijital kodu alacaksınız. Her iki durumda da alışverişlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilmeniz için yukarıda belirtilen adımları izlemelisiniz.

Google Play Kartları nasıl çalışır?

Temel olarak Google Play kartları paranızı hesabınızda tutar ve satın  aldığınızda ürünün toplam fiyatından düşülür  . Bunları istediğiniz kadar kullanabilirsiniz ve son kullanma tarihleri ​​yoktur.

Mevcut bakiyenizi gösteren ödeme yönteminize dahildir. Ve satın almak istediğiniz ürün veya hizmetten daha düşük olması durumunda diğer ödeme yöntemleri ile birleştirebilirsiniz.

Google Play kartı nasıl kullanılır?

Tüm Android uygulamaları ücretsiz değildir. Ve   kitap ve film gibi dijital ürünleri veya bir oyun içindeki ekstraları satın almak için uygulama içi satın alımlar sunabilenler.

Örneğin ücretli bir mobil oyun satın almak istiyorsanız Google Play kartınızı şu şekilde kullanabilirsiniz:

Mağazaya girin ve almak istediğiniz uygulamayı veya oyunu seçin.

Satın al düğmesine tıklayın ve belirtilen talimatları izleyin.

Ödeme kısmına geldiğinizde “  Kullan  ” seçeneğini seçin.

 Google Play hediye kartınızın kodunu yazın ve kullanın.

Bu bir abonelikse, uygulamayı cep telefonunuza indirip yükleyin ve kodu uygulayan abonelik türünü seçin.

Hediye kartınızı kullanmak için adımları izleyin.

 Kodun doğru uygulanıp uygulanmadığını kontrol edin .

Bunu kullanmanın başka bir yolu, yukarıda belirtildiği gibi Google Play hesabınızın "Ödemeler ve abonelikler" bölümünde kullanmaktır. Ancak, yaşadığınız bölgeye bağlı olarak belirli  kullanım kısıtlamalarınız olabileceğini unutmayın.

Google Play'de zorunlu kimlik doğrulama gibi bir hata veya sorunla karşılaşabilirsiniz. Çözmek için yazımıza girin.

Google Play kartlarını ödeme yöntemi olarak kullanmanın avantajları

Google Play hediye kartları ile alışveriş yapmanın en büyük avantajlarından biri de  son kullanma tarihinin olmamasıdır  . Yani alışverişlerinizi mağazadan yapmak için istediğiniz kadar bakiyeye sahip olabilirsiniz.

Buna ek olarak, kredi kartları gibi komisyon içermediği için birçok kullanıcı Google Play Kartlarına ilgi duymaktadır  . İşin iyi yanı, bir oyun veya abonelik satın almak için yeterli bakiyeniz yoksa,   bunu başka bir mobil ödeme veya promosyon şekliyle sorunsuz bir şekilde birleştirebilirsiniz .

Google Play kartları satın alırken dolandırıcılığı önlemek için ipuçları

Bir noktada, vergi veya tahvil ödemeniz için Google Play kartları satın almanız teklif edilmiş olabilir. Ayrıca size Google Play'den olmayan bir ürün teklif etmeleri veya hatta bir sorunla uğraşan sözde bir aile üyesine yardımcı olmak için sizden hediye kartları istemeleri de olabilir.

Henüz başınıza gelmediyse,  dolandırıcı olabileceğinden dikkatli olun  . Google Play kartlarının yalnızca bu mağazadan ürün satın almak için kullanıldığını, başka hiçbir şey için kullanılmadığını unutmayın. Ayrıca, verilerinizi veya mülkünüzü çalmakla tehdit eden sözde bir aile üyesi veya bilinmeyen bir kişi tarafından istenirse bir kod paylaşmayın.

To Top