Age of Empires Mobile, Microsoft Tarafından Resmi Olarak Açıklandı

Henüz Xbox tarafından herhangi bir oynanış videosu yayınlanmadı.

World's Edge ve Xbox Game Studios, dün geceki Age of Empires 25th Anniversary yayını sırasında iOS ve Android'de Age of Empires'ın çıkışını doğruladı . Franchise, kesin olarak PC dışındaki platformlara çıkacak ve Xbox'ın mobil oyun platformuna doğru ilerlemesinin bir parçası olacak.

Bu itici güç, 2023'e kadar tamamlanması muhtemel olan Activision Blizzard King'in satın alınmasıyla destekleniyor. Microsoft, satın alma anlaşmasını açıkladıktan hemen sonra mobil hedeflerini oldukça net bir şekilde ortaya koydu ve Microsoft-Xbox'ın IP kataloğunun daha fazlasını yapmasını bekleyebiliriz. mobile geçiş yolu.

Age of Empires serisi en sevilen gerçek zamanlı strateji serilerinden biridir ve mobil platformda piyasaya sürülmesi kesinlikle büyük bir olay olacaktır. Xbox henüz mobil oyundan herhangi bir oyun ortaya çıkarmadı, bu da oyunun o sırada piyasaya sürülmekten hala çok uzakta olduğu anlamına gelebilir.

Age of Empires, Xbox'ın Mobilde İhtiyaç Duyduğu Franchise Olabilir

Mobil oyun platformu şu anda tam bir altına hücum ediyor ve tüm büyük yayıncılar öfkeye kapılmaya çalışıyor. Ubisoft, Assassin's Creed, The Division ve Rainbow Six for Mobile gibi birçok projeyi duyurdu. Age of Empires, Microsoft'un en değerli serilerinden biridir ve ana akım çekiciliği göz önüne alındığında, oyunun mobil hale gelmesi tamamen mantıklıdır.

Age of Empires ayrıca Hindistan'da da önemli bir kültürel varlığa sahiptir ve Hintli oyuncular franchise'ı severek büyümüştür. Ülkenin mobil oyun için en büyük pazarlardan biri olduğu göz önüne alındığında, mobil cihazlarda AOE'nin büyük bir şekilde başarılı olma şansı yüksek.

Oyunlar aynı zamanda sağlam tek oyunculu deneyimler olsa da, AOE'nin e-sporda da büyük bir dayanağı var. Red Bull'un “Wololo”su gibi turnuvalar, dünyanın en çok izlenen espor turnuvalarından bazılarıdır ve oyun mobilde başarılı olabilirse, mobilde AOE'nin Hindistan'daki bir sonraki büyük espor platformu olma şansı vardır.

Oyunun derin ve menü merkezli doğası göz önüne alındığında, Xbox'ın çeşitli mekaniklerini mobil cihazlara nasıl çevirebildiğini ve oyunların karmaşık yapısını sürdürüp sürdüremeyeceğini görmek ilginç olacak. Age of Empires'tan mobil cihazlarda daha fazla oynanış görmemiz biraz zaman alabilir ve oyunun nasıl fiyatlandırıldığını ve oynaması ücretsiz mi yoksa Xbox Game Pass'in bir parçası mı olacağını görmek ilginç olacak. Oyun muhtemelen 2023'te piyasaya sürülecek ve lansmandan birkaç ay önce beta testleri yapılacak.

To Top