Akıllı Telefonunuzu Kullanmadan WhatsApp Web Nasıl Kullanılır

 WhatsApp, birkaç aydır, kullanıcıların hesaplarını ikincil cihazlara bağlamasına ve birincil akıllı telefon olmadan çevrimiçi mesaj gönderip almaya devam etmesine olanak tanıyan bir özelliği test ediyor. Bu özellik, hem Android hem de iOS sürümlerinde WhatsApp'ın en son güncellemesinde resmi olarak tüm WhatsApp kullanıcılarına sunuluyor.Beta Kullanıcıları için Önceki Sürüm

Önceden, bağlı web tarayıcınızda bir konuşma yapabilmeniz için ana akıllı telefonunuzun hala internete bağlı olduğundan emin olmanız gerekiyordu.


Akıllı telefonunuzda bu özelliği etkinleştirirken, "Beta" olarak etiketlenen özelliği etkinleştirmeniz gerekir. Etkinleştirildiğinde, yeni bir cihaza yeniden bağlanmadan önce tüm cihazlardan bağlantınız kaldırılır. Bağlandıktan sonra, ana akıllı telefonunuzun çevrimiçi olup olmadığına bakılmaksızın sohbet edebilmeniz dışında, hemen hemen aynı şekilde davranır. Ayrıca, mesajlar ve aramalar hala uçtan uca şifrelenir.


Beta Kullanıcıları için Yeni Sürüm

Artık bağlı cihazlar, ana akıllı telefon çevrimdışı olduktan sonra 14 güne kadar mesaj alıp gönderebilecek. Bu, akıllı telefonunuzu geçici olarak kaybettiğiniz ve WhatsApp aracılığıyla insanlarla iletişim halinde kalmanız gereken bir durumdaysanız veya akıllı telefonunuzun pili bittiğinde ancak bağlı bir bilgisayarın yakınındaysanız yararlı olabilir.


sınırlamalar

Ne yazık ki, iOS'ta bağlı bir cihazdan mesajları veya konuşma dizilerini silmenize izin vermeyen bir sınırlama var. Diğer sınırlama, bir tableti veya ikincil akıllı telefonu hala bağlayamamanızdır.


Özelliği kontrol etmek için WhatsApp'ın en son sürümüne güncelleyin ve üç noktalı menüye dokunun. Ardından "Bağlı cihazlar"a dokunun ve özelliği etkinleştirin

To Top