Android ve iPhone'da Snapchat'e Müzik Nasıl Eklenir?

Uygulama yakın zamanda Instagram ve TikTok ile rekabet edebilmek için bir “Ses” özelliği ekledi.


Yeni eklenen bu seçenekle kullanıcılar Snapchat videolarına kolayca müzik ekleyebilir ve Snap'lerini daha ilginç hale getirebilir.

Snapchat'teki Ses Özelliği nedir?

Snapchat videolarınıza nasıl müzik ekleyeceğinize geçmeden önce, uygulamanın "Ses" özelliğine hızlıca bir göz atalım. Instagram veya TikTok kullanıyorsanız müzik özelliğine zaten aşinasınızdır.

Snapchat, 2020'de fotoğraflarımıza (fotoğraflar veya videolar) müzik eklememize izin veren bir Ses özelliğine kavuştu. En popüler şarkıları bulabilir ve her şarkıyı kapsamasa da Snapchat videolarına kolayca müzik ekleyebilirsiniz.

Bunu yaptığınızda, diğer kişiler fotoğrafınızı görüntülerken arka planda çalan müziği duyacaktır. Bir şarkıyı dinlemek veya şarkı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterlerse, Snap'inizdeki çıkartmaya dokunmanız yeterlidir.

Android ve iPhone'da Snapchat'e Müzik Nasıl Eklenir

Snapchat ile ilgili en iyi şeylerden biri, uygulamanın iOS ve Android sürümlerinin arayüzünün çok benzer olmasıdır. Bu nedenle, Snapchat'te Müzik Eklemeyi öğrenmek için aynı işlemi izlemeniz yeterlidir. 

Artık Snapchat'te neredeyse tüm popüler şarkıları bulabilir ve hatta kendi sesinizi kaydedebilirsiniz.

Android veya iOS cihazınızda Snapchat videolarınıza nasıl müzik ekleyeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki sırayı izlemeniz gerekecek.

1. Adım: Snapchat'in Ses bölümünü ziyaret edin

İlk önce Snapchat uygulamasını başlatın. Kaydı başlatmak için kamera simgesine dokunun.

Bu sayede cihazınızın arka veya ön kamerasını kullanarak istediğiniz videoyu Snapchat'e kaydedebilirsiniz. Bir video kaydettikten sonra, Snapchat videosuna bir şarkı eklemek için kenar çubuğundaki müzik simgesine dokunabilirsiniz.

2. Adım: Snap'inize Ekleyeceğiniz Müziği Bulun

Müzik simgesine dokunduğunuz anda Snapchat'in desteklediği çeşitli şarkıların bir listesi gösterilir. 

Belirli bir şarkıyı bulmak için arama simgesine dokunun ve bir anahtar sözcük girin. Arama sonuçları listelendikten sonra şarkıyı dinlemek için önce oynat simgesine dokunun. Ardından şarkı simgesine dokunun ve girmek için alttan “İleri” düğmesine dokunun.

3. Adım: Parçaları Kırpın ve Snapchat Videolarınıza Ekleyin

Snapchat, işleminizden sonra altta otomatik olarak bir müzik parçası gösterecektir. Eklemek istediğiniz müziğin bir kısmını kırpmak için sola veya sağa kaydırma seçeneğini kullanabilirsiniz. Parçayı önizlemek için oynat simgesine de dokunabilirsiniz.

4. Adım: Kaydettikten Sonra Snapchat Videonuza Müzik Ekleyin

Tek yapman gereken bu. Müziği beğeninize göre kırptıktan sonra, yayınlayabilirsiniz. Videoyu telefonunuza kaydetmek için önce deklanşöre veya indirme simgesine dokunabilirsiniz.

Müzik çıkartmaları ile. Paylaşılan önizleme bölümünde kontrol edebilirsiniz. Görünümünü değiştirmek için bir müzik etiketine dokunabilir veya istediğiniz yere yerleştirmek için ekran boyunca sürükleyebilirsiniz. Yeniden boyutlandırmak için çıkartmayı sıkıştırabilirsiniz.

Son olarak, fotoğrafınızı göndermek için gönder simgesine dokunmanız yeterlidir. Hikayelerinize şarkı ekleyebilir veya Snapchat'teki herhangi birine gönderebilirsiniz. Arkadaşlarınız gönderdiğiniz şarkıyı açarak şarkıyı dinleyebilir ve hatta yüklemek için çıkartmaya dokunabilir.

To Top