Apple, USB-C'li iPhone'un geleceğini onayladı

Apple, iPhone'un USB-C'ye geçtiğine dair doğrudan bir onay verdi. The Wall Street Journal ile yaptığı röportajda Apple pazarlama lideri Greg Joswiak, ekibi değişiklikten memnun olmasa bile şirketin Aydınlatma portunu değiştireceğini söyledi.Röportaj, yazılım VP Craig Federighi'yi de içeriyordu, ancak hiçbiri hareketin tam olarak ne zaman gerçekleşeceğini açıklamadı.

Apple yöneticileri, geçiş için zaman çizelgesi hakkında hiçbir şey söylememenin sofistike bir yolu olan “Avrupalı ​​müşteriler için zamanlamayı dikte edenler” dedi. Joswiak, Apple'ın AB dışında satılan bir konektörü gönderip göndermeyeceğini yanıtlamayı reddetti, ancak bu pek olası görünmüyor.

Yönetici ayrıca Apple'ın yasa koyucuların standartlarına uymak ve üçüncü taraf donanımları benimsemek yerine kendi yolunda ilerlemeye ve mühendislerine güvenmeye olan bağlılığından da bahsetti. Mikro USB'yi ve Apple'ın kötü düşünülmüş gereksinimleri karşılamaya nasıl zorlandığını bile gündeme getirdi.

Pazarlama lideri, çıkarılabilir kablolarla tuğlaların şarj edilmesinin standardizasyon sorununu çözdüğünü ve USB-C'ye geçişin insanlar yeni kablolar satın almaya ve eskileri atmaya zorlandığından çok fazla e-atık yaratacağını iddia etti.

To Top