Bitcoin nedir? Yeni başlayanlar için bitcoin nasıl çalışır?

Bitcoin, birkaç yıl önce değeri değersiz olan tek dijital para birimidir ya da diyelim ki yıllar önce bitcoin'in değeri sıfıra eşittir. Ancak şimdi bitcoin valfi 23 bin doların üzerinde.Bitcoin'in piyasada değeri arttıkça, son birkaç yılda popülerlik kazandı. Günümüzde bitcoin, halklar arasında en popüler olan tek dijital para birimidir.

Günümüzde Bitcoin, tüm dünyada trend olan bir konudur. Bitcoin Nedir hakkında bilmek istiyorsanız ? Ve yeni başlayanlar için bitcoin nasıl çalışır , o zaman bugün bu makale tam size göre.

Bitcoin nedir?

Bitcoin, fiziksel olarak var olmayan bir kripto para birimidir. Bitcoin, bankalar gibi üçüncü şahısları dahil etmeden satın alabileceğimiz, satabileceğimiz veya değiş tokuş edebileceğimiz dijital bir para birimidir. Bitcoin, eşler arası bitcoin ağında aktarılabilen merkezi olmayan bir dijital para birimidir.

Bitcoin, merkezi olmayan bir para birimidir, yani hiçbir ülke, tek bir hükümet veya tek bir ekip onu kontrol etmez.

Bitcoin, oranı her 30 saniyede bir değişen bir kripto para birimidir. Kripto para biriminde, bitcoin almak için kendi paramızı yatırırız ve bitcoin oranı yükselir yükselmez satabilir ve kar elde edebiliriz. Bu, bitcoin para birimini satın almamız ve tutmamız gerektiği anlamına gelir, bitcoin para biriminin oranı yüksek olduğunda buna satmak diyoruz.

Ekim 2008'de, bitcoin ile ilgili dokuz sayfalık bir belge yayınlandı. Bu belgeyi yayınlayan kişinin adı Satoshi Nakamoto. Şimdi gerçekte bu kişi kimdir ve hangi ülkeden, şimdiye kadar kimse bilmiyor ve öğrenemedi.

Satoshi Nakamoto kimdir?

Not: Satoshi Nakamoto ile ilgili tüm bilgiler yüzde yüz doğru değildir. Satoshi Nakamoto ile ilgili tüm bilgiler sadece bir tahmindir (iddia edilmiştir).

Satoshi Nakamoto, 5 Nisan 1975'te Japonya'da doğdu. Satoshi Nakamoto, Bitcoin'in kurucusu olarak kabul edilir, Bir tahmine göre Satoshi Nakamoto, bitcoin'in kurucusu ve geliştiricisidir.

Satoshi Nakamoto'nun kimliğini doğrulayan veya doğrulayan bir şey yok. Satoshi Nakamoto, bitcoin'i aracılığıyla bitcoin'i tanıttı veya piyasaya sürdü.

Budapeşte'de Satoshi Nakamoto'nun bronz bir heykeli tespit edildi. Heykelinde yüzüne dair herhangi bir kimlik veya doğrulama yoktur. Satoshi Nakamoto'nun heykelinde bilinmeyen bir yüz var.

Bitcoin nasıl çalışır?

Tüm bitcoin işlemlerinin dijital biçimde defter adı verilen bir genel hesabı vardır. Bu defterin her bir kopyası, bitcoin ağının bir parçası olan sistem operatörü tarafından tutulur. 

Bu bitcoin sistemini işleten kişilere madenciler veya bitcoin madencileri denir. Bir madencinin işi, bitcoin üzerindeki herhangi bir işlemi doğrulamaktır. Bir bitcoin madencisi, işlemi doğrulamak için çok ağır bir bilgisayara ve ağır bir işlemciye ihtiyaç duyar.

Basit bir ifadeyle Bitcoin, satın aldığınız ve tuttuğunuz dijital bir para birimidir ve bitcoinin değeri yüksek olduğunda bitcoin satabilir ve çok fazla kar elde edebilirsiniz.

Bitcoin üzerinde çalışmak için, bir bitcoin cüzdanı oluşturmanız, gerçek paranızı buna yatırmanız, bitcoin alıp tutmanız ve ardından bitcoin oranı yükseldiğinde satmanız gerekir.

Bitcoin günümüzde daha çok yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Çünkü birkaç yıl sonra bitcoin değeri artarsa ​​karşılığında daha fazla paramız olur.

Bitcoin'e karışan herhangi bir hükümet veya merkez bankası yok, yani paramızı bitcoin'de kaybedersek hiçbir şey yapamayız, şikayet etmek için kimseye gidemiyoruz. Bu yüzden bitcoin'de bir tür risk var.

Daha fazla açıklama:

Birçok insan bitcoin para birimini biliyor, ancak bitcoin'in nasıl çalıştığını veya bitcoin madenciliğinin nasıl yapıldığını bilmiyorlar. Aşağıda, bitcoin'den para kazanmak için izleyebileceğiniz bazı adımları anlatacağım.

Bitcoin'e yatırım yapmadan önce, öncelikle kripto para biriminin işleyişini veya bitcoin değerinin neden yukarı ve aşağı olduğunu bilmelisiniz. Üzerinde çalışmanın ilk adımı, hesabınızda bitcoin hesabı veya bitcoin cüzdanı oluşturmanız gerekir.

Bitcoin hesabı/cüzdanı nasıl oluşturulur?

Blockchain.com ve coinbase.com olmak üzere iki web sitesinde bir bitcoin cüzdanı oluşturabiliriz . Blockchain veya Coinbase'de bir hesap oluşturmak için herhangi bir kimlik veya doğrulamaya ihtiyacımız yok. Aşağıda size bir blockchain hesabı veya cüzdan oluşturmanın kolay bir yöntemini göstereceğim.

Cihazınızda blockchain web sitesini açın>>Kaydol'a tıklayın >>E-postanıza bir şifre girin ve cüzdanımı oluştur'a tıklayın>>Cüzdanımı oluştur'a tıkladığınızda blockchain hesabınız oluşturulur>>Daha fazla güvenlik için blockchain cüzdanındaki e-posta adresinizi onaylayın hesabınız.

To Top