Bu Android veya iOS Telefonlara Sahipseniz WhatsApp Çalışmayı Durduracak: Tam Liste

WhatsApp dünya genelinde milyarlarca kişi tarafından kullanılıyor, ancak arada sırada mesajlaşma uygulaması eski mobil platformlarda çalışmayı durduruyor. Bir kez daha, WhatsApp'ın yeni bir güncellemesi var; bu, bazı eski iOS ve Android sürümlerinin önümüzdeki günlerde uygulamayı desteklemeyi bırakacağı anlamına geliyor.


Üretici, platformu için güvenlik güncellemeleri sunmayı bıraktığı için genellikle destek kesilir ve bu da WhatsApp gibi uygulamaları her zaman güvenlik hack tehlikesiyle karşı karşıya bırakır.

WHATSAPP BU ANDROİD VE İOS SÜRÜMLERİNDE ÇALIŞMAYI DURDURUYOR

WhatsApp, Apple tarafından bu hafta bildirildiği üzere 24 Ekim'den itibaren iOS 10 ve 11 sürümlerinde çalışmayı durduracak. Buna ek olarak, aynı tarihten itibaren popüler mesajlaşma uygulamasını kullanmak için 4.1 veya üzeri bir sürüme sahip bir Android telefona ihtiyacınız var. WhatsApp, eski sürümlerde çalışan iPhone kullanıcılarını uyarıyor ve cihazlarında WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için yazılımı güncellemelerini istiyor.

Platform, iPhone kullanıcılarının önümüzdeki haftadan itibaren WhatsApp'ı kullanabilmek için iOS 12 veya daha yüksek bir sürümüne ihtiyaç duyduğunu söylüyor. Bu, iPhone 4 ve 4S'nin artık WhatsApp'ı kullanmanıza izin vermeyeceği anlamına geliyor.

Bu nedenle, bu kullanıcıların hemen yeni bir telefona geçmeyi düşünmelerini öneririz. Ancak iPhone 5 veya 5C'ye sahipseniz iOS 12 sürümüne yükseltebilir ve WhatsApp'ı yeni özelliklerle kullanmaya başlayabilirsiniz.

İPhone'unuzdaki iOS sürümünü güncellemek istiyorsanız, Ayarlar - Genel - Yazılım Güncelleme'ye gidin ve iPhone'unuzun yüklenecek güncellenmiş bir sürümü olup olmadığını görmek için yenile düğmesine basın. Benzer şekilde, 4.0 veya daha düşük sürüme sahip Android kullanıcıları, yeni sürümü indirip yüklemek için Ayarlar - Cihaz - Yazılım güncellemesine gidebilir. Bunları yapmak, WhatsApp'ı yıllarca kullanmanıza izin verecektir.


To Top