Bugün iPhone'unuza 7 yeni iOS 16.1 özelliği geliyor

Dijital toz, iOS 16'nın piyasaya sürülmesinde zorlukla yerleşti , ancak başka bir büyük iPhone yazılım güncellemesi yakında: iOS 16.1 bugünden (24 Ekim Pazartesi) cihazlarda görünmeye başlayacak ve dört gözle beklenecek çok sayıda yeni özellik var. olağan hata düzeltmeleri ve güvenlik yamalarının yanı sıra.


iOS 16, yeni kilit ekranı özelleştirmeleri, belirli bir zaman aralığında mesajların gönderilmesini kaldırma yeteneği, Güvenlik Kontrolü adlı yeni bir gizlilik aracı ve daha pek çok şey getirdi. Ancak tüm bu yükseltmeler şu anda yerinde olsa bile, Apple yazılımıyla yenilik yapmanın daha da fazla yolunu bulabildi.

iOS 16'yı çalıştırabilen tüm iPhone'lar, iOS 16.1'i de çalıştırabilir, bu nedenle iPhone 8'e (2017'de piyasaya sürüldü) ve mevcut iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerine kadar her el cihazından bahsediyoruz. . Güncellemeyi hemen bugün almazsanız, sıkı durun: indirme ve yükleme istemi birkaç gün içinde görünmelidir.

iOS 16.1 yeni özellikler

Apple Watch olmadan Apple Fitness Plus

Apple'ın fitness abonelik hizmeti, gerekli tüm izlemeyi yapmak için daha önce bir Apple Watch gerektiriyordu, ancak iOS 16.1, giyilebilir bir cihaz olmadan kaydolmanıza izin veriyor (iPhone'unuz bunun yerine izlemenin bir kısmını yapabilir).

iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı

Apple, iCloud Shared Photo Library aracılığıyla fotoğrafları ve videoları aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmayı kolaylaştırıyor. Aynı kitaplıkta en fazla altı kişi yer alabilir ve her katılımcı kitaplıktaki dosyaları görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve silebilir.

Daha Fazla Canlı Aktivite

Canlı Etkinlikler, kilit ekranında görünen dinamik widget'lardır ve üçüncü taraf uygulamalar artık bunlardan yararlanabilecek - örneğin Uber'inizdeki güncellemeleri düşünün veya ilgilendiğiniz spor maçlarından canlı skor güncellemelerini düşünün.

Temiz Enerji Şarjı

iOS 16.1 ile birlikte , elektrik şebekesinin temiz enerji kullandığı zamanlarda telefonunuzu güçlendirmeye çalışacak yeni bir akıllı şarj özelliği geliyor . En azından şimdilik, bu özellik yalnızca ABD'li kullanıcılara sunulacak.

Anahtarları Apple Cüzdan üzerinden paylaşın

Arabanıza, otel odanıza veya başka herhangi bir şeye girmek için iPhone'unuzdaki Cüzdan uygulamasını kullanıyorsanız, iOS 16.1 güncellemesi, bu anahtarları diğer uygulamalar (WhatsApp gibi) aracılığıyla ihtiyaç duyduğunuzda ve istediğiniz zaman paylaşmanıza izin verecektir. .

Konu aksesuar desteği

Matter , her büyük teknoloji şirketi (Apple dahil) tarafından desteklenen yeni akıllı ev protokolüdür. Buradaki fikir, marka ne olursa olsun, sonunda tüm akıllı ev cihazlarınızın birbirleriyle düzgün bir şekilde iletişim kurması gerektiğidir.

Dinamik Ada için Ulaşılabilirlik Desteği

Dinamik Ada , iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max'e eklenen büyük yeniliklerden biri ve iOS 16.1 ile birlikte yazılımdaki tek elle Erişilebilirlik moduyla da çalışacak.

To Top