Duolingo Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir

Duolingo Hesabı Nasıl Silinir?  Duolingo, kullanıcıların temel yabancı dil becerilerini öğrenmelerine yardımcı olan ücretsiz bir uygulamadır. 

Aralarından seçim yapabileceğiniz sayısız dil kursu sunan Duolingo, bu konuda uzun bir geçmişe sahiptir. 

Ancak, Duolingo hesabınızı kalıcı olarak silme zamanının geldiğine karar vermiş olabilirsiniz. Vefat etmiş bir akrabanızın Duolingo hesabını da kapatabilirsiniz. Şimdi tüm bunları nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Duolingo Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir

Duolingo Hesap Silme | Özel hesap

Duolingo hesabınız için iki farklı seçeneğiniz var; silin veya devre dışı bırakın. Hesabınızı sildiğinizde, tüm verileriniz uygulamadan kalıcı olarak silinecektir. 

Bu, bireysel dil kursunuzda yaptığınız tüm ilerlemelerin de silineceği anlamına gelir.

Öte yandan, hesap devre dışı bırakma ile hesabınızı askıya almış olursunuz. Hesabınızı istediğiniz zaman tekrar giriş yaparak yeniden etkinleştirebilirsiniz. 

Hesabınız devre dışı bırakıldığında, gönderilerinizin hiçbiri görülmeyecek ve profiliniz gizli kalacaktır.

Akıllı telefon uygulamasından hesabınızı silemez veya devre dışı bırakamazsınız. Bunun için bir bilgisayardan Duolingo hesabınıza giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra,     hesap bilgilerinize erişmek için “ Hesap   ” ve “   Ayarlar ”a gidin.

Buradan hesabınızı kolayca devre dışı bırakabilir veya silebilirsiniz. Bir hesabı devre dışı bırakma işlemi     için aşağıdaki bağlantıya   gidin ve seçenekler arasında “ Hesabımı devre dışı bırak   ” yazan seçeneğe tıklayın.

Duolingo'nun kullanıcılara kişisel verileri üzerinde kontrol sağlamak için oluşturduğu bir sayfa var. Buradan erişebileceğiniz Drive-Thru adlı bir hizmetle Duolingo tarafından saklanan tüm kişisel verilerinizin bir kopyasını indirme seçeneğine sahip olacaksınız. 

Her isteğin işlenmesinin 30 gün kadar sürebileceğini unutmayın. Verilerinize erişmek istemiyorsanız, hesabınızı ve tüm kişisel verilerinizi silmek için “Kişisel Verileri Temizle” seçeneğini tıklayın. Bu işlem 30 güne kadar sürebilir.

Hesabınızı silmeniz veya devre dışı bırakmanız, aboneliğinizi iptal ettiğiniz anlamına gelmez. Seri abonelik işlemleri için sırasıyla aşağıdaki prosedürü takip etmeniz gerekmektedir.

iPhone'lar için:

Adım 1:   Cihazınızda Ayarlar'a gidin, ardından iTunes ve App Store'u seçin.

Adım 2:   Apple Kimliğinize ve ardından Apple Kimliğini Görüntüle'ye dokunun.

Adım 3:   Şimdi şifrenizi girin.

Adım 4:   Abonelikler'e gidin ve Yönet'e dokunun.

Adım 5:   Duolingo Premium'u seçin ve Aboneliği İptal Et'e tıklayın.

Android için:

Adım 1:   Telefonunuzda Google Play Store uygulamasını başlatın.

Adım 2:   Profil simgenize dokunarak menüyü açın.

3. Adım:   Şimdi Ödemeler ve abonelikler'e dokunun.

Adım 4:   Seçenekler listesinden Abonelik'e dokunun.

Adım 5:   Abonelik listesinden Duolingo Premium'u bulun.

Adım 6:   Aboneliği İptal Et'i seçin ve onay işlemini tamamlayın.

Ölü Bir Kişinin Duolingo Hesabını Silme

Ölen bir kişinin Duolingo hesabını silmek, hesap bilgilerine erişiminize bağlı olarak daha zordur. 

Ölen akrabanızın hesabına e-posta, telefon veya bir şifre yöneticisi aracılığıyla erişiminiz varsa, bu işlemi kolaylaştıracaktır. 

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınızı silmek veya devre dışı bırakmak için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ayrıca akıllı telefonu üzerinden ücretli bir aboneliği olmadığından emin olun.

E-posta veya hesap bilgilerinize erişiminiz yoksa yardım için Duolingo desteği ile iletişime geçmelisiniz. İlk olarak, ölüm belgesini ve diğer belgeleri nasıl alacağınızı bilmeniz gerekir. 


Bu belgeler tamamlandıktan sonra aşağıdaki link üzerinden hesap silme formunu doldurabilirsiniz. Sürecin hızlı bir şekilde çalışabilmesi için tüm evrakları gönderdiğinizden emin olun. Ayrıca açıklama bölümünde süreci tüm detaylarıyla anlatmaya çalışın.

To Top