Facebook'ta her gün 500 dolar nasıl para kazanılır?

Facebook'ta her gün 500 dolar nasıl para kazanılır...

Facebook'ta her gün 500 dolar nasıl para kazanılır , Facebook bana kazanma fırsatı verdi. Bu tesis, dünyanın 32 ülkesinde dokuz dilde tanıtıldı. Bu fırsat, Reklam Araları aracılığıyla Bangladeşli ve Bengalce konuşanlar için kullanıma sunuldu.


Facebook reklam araları nedir?

Tek kelimeyle, Reklam araları reklam aralarıdır. Reklam araları, Facebook sayfasında yayınlanan kendi videolarındaki reklamların tanıtımıdır. Bangladeş'teki kullanıcılar ve yaratıcı içerik oluşturucular artık bir Facebook sayfasına video yükleyerek veya önceden yüklenen videoya ara verme fırsatını değerlendirerek para kazanabilirler. Video hem Bengalce hem de İngilizce içeriyor. Yaratıcı Facebook kullanıcıları, Reklam Araları özelliği ile Facebook'ta sağlanan uzun videolar aracılığıyla sayfa takipçilerini de artırabilecekler.

Reklam nasıl eşleştirilir?

Kullanıcının reklamı almak için uğraşmasına gerek yoktur. Bu reklam Facebook üzerinden verilecektir. Kullanıcıların yalnızca Facebook'ta "para kazanma" politikasına uyması gerekir. Politikaya göre, Facebook'ta reklam veren reklamcılar, videoların reklamını kullanıcıların veya içerik oluşturucuların Facebook sayfalarında yapacaktır. Bu bedel reklam verenlerin ödediği paradan ödenecektir.

Reklam araları nasıl açılır?

Reklam aralarını başlatmak için önce Facebook kullanıcı profilinin altında ayrı bir sayfanız olmalıdır. Hayran sayfanız yoksa önce bir hayran sayfası oluşturun. Bu herhangi bir sayfa türü olabilir. Sizi ve başkalarını ilgilendiren herhangi bir sayfayı oluşturabilirsiniz. Facebook sayfasının en üstündeki Ana Sayfa sekmesinin yanındaki Oluştur sekmesine tıklayarak kolayca bir sayfa oluşturulabilir.

O zaman bu sayfaya yaratıcı videolar yüklemelisiniz. Ve sayfanın açılması ve videonun yüklenmesi ile gelir elde edilemez. Bunun için Facebook yetkililerine başvurmanız gerekiyor. Başvuru sahipleri 18 yaşında olmalıdır.

Sayfada reklam araları özelliği

Reklam araları özelliğini etkinleştirmek için önce Facebook'un işletme bölümüne gitmelisiniz. Oradan Oluşturucu kategorisine gidin ve Para Kazanma seçeneğini açın. Açarsanız, sayfaya yüklenen video gelir elde etmeye uygun olmayacaktır. Her şeyden önce, sayfanın uygunluğunu doğrulamanız gerekir.

Sayfa yeterlilik doğrulaması ve yönetimi

Bunun için Facebook sayfanızda açık olan adrese giderek reklam aralarını açmak için uygunluğunu kontrol et seçeneğinden kolayca öğrenebilirsiniz . Hangi niteliklerde geride kaldığınız bilinecektir. Ve sayfa kalifiye olduktan sonra içerik uygunluğu konusu gündeme gelecektir. Ve adrese giderek sayfanız ve içeriğinizle ilgili detayları öğrenebileceksiniz.

Becerileri gereksinimleri karşılamayanlar, Facebook Takipçi, Video Görüntüleyici ve Para Kazanma Uygunluk Standartlarına uygunluk konusunda bir grafik sunum görecekler. Her sayfanın nitelikli ilerlemesinin izlenebileceği yer. Para Kazanma Uygunluk Standartları Uyumluluk konusunda şeffaflığı sağlamak için, yayıncılar ve içerik oluşturucular stüdyoda politika ihlalinin Facebook'tan para kazanmaya uygunluklarını nasıl etkileyeceğini gösteren yeni bir görselleştirme görebilecekler. Orada ihlallerin listesini görebilecekler ve bazı durumlarda doğrudan o listeden başvurabilecekler.

Videolara reklam araları ekleme kuralları

Yeni bir videoya reklam araları eklemek için İçerik Stüdyosu Ana Sayfası sekmesinden Video bölümüne gidin ve videoyu yükledikten sonra Reklam Araları'nı seçin. Ardından, reklamı yayınlamak için size iki seçenek sunulur. Bunlardan biri otomatik seçim yöntemidir. Diğeri ise tercih edilen yöntemdir. Seçim durumunda, reklamın 60 ile 120 saniye arasında nerede duracağını seçmelisiniz. Sonra yayınlanacak.

Bu özelliği daha önce yüklenmiş bir videoya eklemek için İçerik Stüdyosu sayfasının sol tarafındaki Para Kazanma bölümüne gidin. Oradan ara ekle seçeneğini belirlemeli ve açılır kutudan videoyu seçmelisiniz. Ardından Videoyu Düzenle seçeneğine gidin ve Video Besteci'nin sağ tarafındaki menüden Ara Ekle'yi seçin.

Facebook reklamı uygunluğu bozuyor

Hareketsiz bir görüntü ile kayan bir animasyon değil, hareketli bir görüntü olmalıdır. Video, kullanıcı dostu ve topluluk standardı olmalıdır. Facebook sayfalarından reklam aralarıyla para kazanmaya uygun olmak için en az 10.000 takipçiniz olmalıdır. Sayfa, son 60 gün içinde en az üç dakika uzunluğunda bir video içermelidir. Videolar en az 30.000 kez izlendi ve herkes videoyu en az bir dakika izledi. Videoya bir başlık ve kısa bir açıklama eşlik etmelidir.

Bu hususlar dikkate alındığında, yayıncılar ve içerik oluşturucular reklam araları için uygun görüldüklerinde, yükledikleri videolarda o anda reklam yayınlayabilirler. Ayrıca, Facebook sayfaları, hak kazandıktan sonra, aynı anda birden fazla video yükleyerek ve oradan para kazanarak sayfalarının varlığını artırabilir.

Video Diskalifiye

Video, aynı videoyla tekrarlanması için minimum süre olan video başlığıyla tutarsız. Dini, sosyal, politik, etnik vb. müstehcen, tutarsız başlıklar ve videolar. Videonun çalınması veya telif hakkı kurallarına aykırı olarak paylaşılması. Yüklenen video güvenli ve özgün olmalıdır. Yani sahte bir video yayınlarsanız ne yayıncı ne de yapımcı burada kara listeye alınmayacak ve herhangi bir gelir elde edemeyecek.

Reklam aralarında başarı mı?

Workpoint Entertainment, Thailand Got Talent adlı bir sihirbazın performansıyla ilgili bir video yayınlayarak Facebook'ta çok popüler bir sayfa haline geldi. New Jersey, Pasquale'den Sciarappa da mutfakta İtalyan yemeklerinin videolarını yayınlayarak çok para kazandı. Joy Sethi, All Deaf veya kendi topluluğunun videolarını komik videolar ile yükleyerek örnek olmuştur. Reklam aralarından çok para kazanıyorlar.

Başarı İpuçları

Kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayabiliyorsanız, reklam araları reklamlarla kolayca eşleşir. Çünkü kendilerini ilgilendiren konularda daha fazla görüşe sahiptirler. Ve görüntüleme geliri ne kadar yüksekse.

Topluluğunuzdaki insanların hayatını inşa etmek için anlamlı ve bilgili içerikler oluşturursanız, izleyici arttıkça gelir de artacaktır. Kadınlara, çocuklara, gençlere veya geri kalmış kişilere uygun videolar daha faydalı olacaktır. Bu, izleyicilerin devam eden etkinliklerle ilgili video içeriğiyle daha fazla ilgilendikleri için başarısına katkıda bulunur. Seçim haberlerine, teknoloji haberlerine vs. talep yüksek.

Canlı video görüntüleri, ipuçları, motivasyon konuşmaları, e-öğrenme ve sanal eğitimlerde izleyicilere belirsiz veya anlaşılmaz konuların sunulması. Genellikle 10 dakikadan uzun içerik daha fazla gelir sağlar. Ancak elbette, bu içerikler alakalı olmalıdır. İçerik üzerinde izleyicilerin veya takipçilerin dikkatini çekebilen veya izleyicileri geri getirebilen videolar ideal olarak kabul edilebilir. Bu durumda ilgi çekici yerlerin tanıtılması ve tarihi yerlerin tanıtılması, seyahat vb. Reklam araları aracılığıyla canlı videolardan kolayca para kazanabilirsiniz. Bu durumda en az 4 dakika hayatta kalmanız gerekir. 15 saniyelik bir reklam arasından kazanma fırsatı olacak. Bunun için videonun en az 300 kişi tarafından izlenmesi gerekmektedir. Videodaki reklamdan sonra bile iyi para kazanmak için,

Facebook, sayfaya orijinal olarak yüklenen videolarda görünen reklamlar için yayıncıya ödeme yapacak. Sonuç olarak, sayfadaki video ne kadar uzun ve uzun olursa, reklam kullanma şansı o kadar artar. Kullanıcıya, yayınlanan reklamdan elde edilen gelirin yüzde 55'i verilecek. Ancak Bangladeş'te Facebook ofisi bulunmadığından, üreticiler ve yayıncılar kazandıkları parayı bir banka hesabı veya küresel bir çevrimiçi ödeme sistemi aracılığıyla banka havalesi yoluyla alacaklar.

To Top