FIFA 23: 4-2-3-1 Formasyon Kılavuzu

İşte en son FIFA oyunu FIFA 23'te 4-2-3-1 dizilişini kullanma hakkında kullanışlı bir kılavuz.


4-2-3-1 dizilişi, geçmiş FIFA'lardan birkaçı için sağlam bir diziliş oldu ve FIFA 23'te de durum aynı . Hücum ederken çok çeşitli seçeneklere sahip çok yönlü iyi bir diziliş, oyuncular bu dizilişin getirdiği oyun stilini mükemmelleştirirlerse oyunda çok fazla başarı görmeyi bekleyebilirler.

4-2-3-1 Formasyonunu Kullanma

FIFA 23'te 4-2-3-1 dizilişini kullanan oyuncular , kendilerini özel taktikler ve oyuncu talimatlarıyla eşleştirmeye teşvik edebilecek birçok farklı hücum seçeneğine sahip olduklarını görecekler. Bu diziliş, oyuncunun en rahat hissettiği şeye bağlı olarak Dar veya Geniş olarak ayarlanabilir.

Bu diziliş, biraz çok yönlülükle oynamak içindir, oyuncuların çoğunlukla kullandıkları bir saldırı stiline sahip olmaları ve ara sıra diğer saldırı manevralarını dahil etmeleri beklenir.

Büyük ölçüde, dizilişle birlikte varsayılan olarak gelen özel taktikler kendi haline bırakılabilir. Oyuncuların bunu çok fazla değiştirmeleri tavsiye edilmez, çünkü büyük değişiklikler yapmak bir dizilişin nasıl oynanacağını hızla atabilir ve oyunlar sırasında çok daha az başarıya yol açabilir. FIFA 23 Çevrimiçi Sezonlarında kullanılacak en iyi takımlardan bazıları , 4-2-3-1 dizilişini kullanıyor ve bu dizilişin dünya çapında ne kadar zorlu ve iyi bilindiğini gösteriyor.

Genel olarak, hücum ve savunma pozisyonları, oyuncuları büyük ölçüde sahanın derinliklerine veya yükseğe fırlatmadan hücum eden tarafta olmalıdır.

4-2-3-1 dizilişiyle özel taktikler için oyuncular şunun olduğundan emin olmalıdır:

Savunma Tarzı: Dengeli

Savunma Genişliği: 45-50

Savunma Derinliği: 50

Hücum Yapıcı Oyun : Dengeli

Hücum Şansı Oluşturma: İleri Koşular veya Doğrudan Pas

Hücum Genişliği: 60

Kutudaki Oyuncular: 5

Köşeler: 2

Serbest Vuruşlar: 2

Oyuncu talimatlarına gelince, 4-2-3-1 dizilişini kullanan oyuncular aşağıdakileri yapmalıdır:

GK ve Stoper: Rahat bırakın

Bekler: Her ikisini de Saldırırken Geride Kal'a alın

Orta Saha Oyuncuları: Her ikisi için de Koruma Merkezini kullanın ve daha defansif orta saha oyuncusuna Saldırırken Geride Kal özelliğini kullanın

Kanatlar: İkisini de Get Into The Box For Cross'a koyun

Ofansif Orta Saha: Orta Saha İçin Kutuya Girin ve İleride Kalın

S triker: Geride Kal ve İleri Kal

Herhangi bir diziliş kurulumunda olduğu gibi, oyuncular kendi oyun tarzlarına uygun olarak oynamalı ve küçük ayarlamalar yapmalıdır. Bunu öğrenmek biraz zaman alabilir ve oyuncular yukarıdaki kurulumdan çok fazla değişiklik yapmak istememelidir. FIFA 23'ün Kariyer Modundaki en iyi takımlardan bazıları, henüz kullanmadıkları takdirde 4-2-3-1 dizilişine ayarlanabilir.

To Top