iPhone 12'de Sesli Posta Nasıl Kurulur?

Size iPhone 12'de sesli postayı nasıl kuracağınızı göstereceğiz.


Bir iPhone 12'de sesli posta ayarlamak, kullanıcının önemli bir aramayı kaçırmamasını sağlamak için çok önemli bir adımdır. Genel olarak bir iPhone 12'yi kurmak, ekranda görüntülenen istemleri takip etmek kadar kolay olsa da, sesli posta eklemek de tamamlanması yalnızca birkaç adım gerektiren basit bir işlemdir. Basitliğe ek olarak, Verizon ve AT&T dahil olmak üzere taşıyıcılar arasında adımlar çok benzer.

Yeni iPhone modeliyle birlikte, kutuya yeni şarj cihazlarını dahil etmeme kararı da dahil olmak üzere çeşitli değişiklikler geldi. Bir iPhone'un temel özelliklerinin çoğu bu kadar sık ​​değişmeme eğiliminde olsa da, değiştiği zamanlar vardır.

Örneğin, iPhone X ile başlayan Apple, yine de kullanıcı dostu bir süreç olmasına rağmen, kullanıcının iPhone'u kapatma veya yeniden başlatma şeklini değiştirdi. Kablosuz MagSafe şarj, A14 Bionic çip ve ekranı koruyan Seramik Kalkan, iPhone 12 serisinin yeni özellikleri arasında yer alıyor.

Siri ve Apple Pay dahil olmak üzere iPhone kullanıcılarının zaten aşina olacağı birçok özellik de var.

iPhone 12'de Sesli Posta Nasıl Kurulur

Telefon uygulamasına gidin.

Sağ alttaki “Sesli Posta” sekmesine dokunun.

“Şimdi Ayarla”ya dokunun.

Şimdi bir sesli posta şifresi oluşturun ve ardından “Bitti”yi seçin.

Sesli posta parolasını tekrar girin ve ardından “Bitti”yi seçin.

Sesli Postanız için özel veya varsayılan seçeneği seçin. Kendi Sesli Postanızı kaydetmek istiyorsanız, “Özel” öğesini seçin.

Sesli posta şimdi iPhone 12 cihazınızda ayarlanmalıdır.

iPhone 12'nin Görsel Sesli Posta Transkripsiyonunu Yapılandırma 

Çoğu ABD operatörü tarafından desteklenen ve iPhone 12'den erişilebilen sesli posta transkripsiyonu, Görsel Sesli Posta'ya benzer şekilde çalışır. Bir sesli mesajın konuşma metnini cihazınızda görüntülemek için şu adımları izleyin:

Önce iPhone 12'nizde Telefon uygulamasını açın.

Sesli Posta'yı seçin.

Uygulama, ilk kez dokunduğunuz anda, yakın zamanda alınan sesli mesajları kopyalamaya başlayacaktır. Transkripsiyon, biraz gecikmeden sonra sesli mesaj sayfasında görünmelidir.

Transkripsiyonda (__) eksik olan kelimeler, mesaj karışık veya belirsiz olduğu için yazıya dökülemeyen kelimelerdir.

Deşifre işlemi tamamlandığında, Paylaş düğmesine dokunarak sesli mesajın metnini AirDrop, Mail veya iMessage aracılığıyla gönderebilirsiniz. 

iPhone 12'nizdeki Sesli Postayı Yönetme

Bir noktada sesli postanızın parolasını veya selamını değiştirmeniz gerekebilir. Varsayılan sesli posta bildirim sesi, sevmediğiniz ve değiştirmek istediğiniz bir ses olabilir. Bunların hepsi değiştirilebilecek basit seçeneklerdir.

Telefon > Sesli Posta'ya gidin ve sesli posta selamlamanızı değiştirmek için Karşılama'yı seçin. Ardından selamlamayı değiştirmek için talimatlara uyun. 

Sesli posta parolası değişiklikleri için: Ayarlar > Telefon > Sesli Posta Parolasını Değiştir'e giderek yeni parolanızı girin. 

Sesli posta uyarı tonlarını değiştirmek için Ayarlar > Sesler ve Dokunuşlar > Yeni Sesli Posta'ya giderek Uyarı Tonları menüsünden kullanmak istediğiniz sesi seçin. 

Bir sesli mesajdan, bir arama başlatmak için sesli mesaja dokunduktan sonra Geri Ara seçeneğini seçin. 

Erişmek için bir sesli mesaja dokunun, ardından silmek için Kaldır'a dokunun. Bazı operatörler anında tamamen silebileceğinden, geri almak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız bir sesli mesajı silmemelisiniz.

To Top