iPhone'da CTRL+F Arama Nasıl Yapılır?

Bir iPhone'da CTRL+F Arama Nasıl Yapılır – Bilgisayarınızda F işlevini kullanırsanız, iPhone'unuzun metin dolu bir web sayfasında veya kelime belgesinde belirli bir terimi kolayca keşfetmenizi sağlayacak özelliklere sahip olup olmadığını merak etmiş olmalısınız. arama hakkında her şey.


iPhone'da Ctrl F tuşu olmamasına rağmen aradığınız kelimeleri veya cümleleri bulmanın hala yöntemleri var. Bu makale, belirli kelimeleri veya cümleleri (Chrome ve Safari) aramak için iPhone'unuzdaki tarayıcıyı nasıl kullanacağınızı açıklar.

Ctrl F Ne Anlama Geliyor ve Nasıl Kullanırım?

Kullanıcılar, bir web sayfasında veya sözcük belgesinde belirli terimleri hızlı bir şekilde bulmak için Control-F klavye kısayolunu kullanabilir.

Bilgisayarınız, Ctrl ve F tuşlarına aynı anda bastığınızda aradığınız kelime veya ifadeyi girebileceğiniz bir arama kutusu açacaktır. Bu ekranda, görmeyi kolaylaştırmak için kelime vurgulanacaktır.

Bir iPhone'da Ctrl-F için Düzeltme nedir?

PC'ler gibi çalışacak şekilde yapılmadıkları için bir iPhone'da Ctrl F kısayolunu kullanmak mümkün değildir. Yine de bu, ifadeleri ve kelimeleri aramak için iPhone'unuzdaki tarayıcıyı kullanmanızı engellemez. Bir tarayıcıda belirli kelimeleri ve ifadeleri keşfetmeye yönelik benzer yöntemler aşağıda açıklanmıştır.

Safari'nin Sayfa Arama İşlevi Nasıl Kullanılır?

Aşağıda listelenen prosedürler, belirli bir terimi aramak için iPhone'unuzda Safari'yi kullanmanıza yardımcı olabilir.

Safari'yi ve arama yapmak istediğiniz web sitesini açın.

Web sitesinin yüklenmesi tamamlandıktan sonra, aradığınız terimi URL çubuğuna girin. Escape tuşunu kullanmayı unutmayın!

Kelimenin arama kutusuna girişinin ardından, altında bir dizi olasılık görünecektir. “Bu sayfada”yı seçtiğinizde, yazdığınız kelime önünde “Bul” ile görünecektir. Bu senin izlemen gereken yol.

Sözcük, tıpkı bilgisayarınızda olduğu gibi web sayfasında vurgulanacaktır. Web sayfasında, aranan terimi ve bulunduğu yerleri içeren bir kutu da gösterilir. Terimi kullanan diğer cümleleri bulmak için kutunun önündeki okları kullanın. Aradığınız belirli cümleyi oklarla bulabilirsiniz.

Aramanızı bitirdikten sonra, başka bir terim aramak için ekranın altındaki arama kutusunu kullanın. Bitirdiyseniz, varsayılan siteye dönmek için "Bitti"yi seçin.

Sayfa İçinde Bir Kelime Bulmak için Chrome Nasıl Kullanılır?

Safari, iPhone'un varsayılan tarayıcısı olsa da, Chrome'u da kullanabilirsiniz. Bir web sitesinde belirli bir terimi aramak için Chrome'u nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Aramak istediğiniz web sitesinin URL'sini iPhone'unuzdaki Chrome uygulamasının arama çubuğuna girin.

Web sitesi düzgün bir şekilde yüklendiğinde ekranın sağ alt köşesindeki üç nokta sembolüne (…) dokunun.

“Sayfada Bul” seçeneğini bulun ve seçenekler listesinden üzerine tıklayın. Sayfanın sağ üst köşesinde bir arama çubuğu görüntülenecektir.

Arama alanına girerseniz, arama teriminiz sayfada vurgulanacaktır. Terimi girdikten sonra hemen Enter tuşuna basmayı unutmayın.

Chrome'un benzer arama kutusunun önünde, aradığınız ifadeyi tam olarak keşfetmenize yardımcı olmak için oklar bulunur. Bir kelime veya kelime öbeği ararken, sayfada yukarı ve aşağı gitmek için okları kullanın.

Bitirdiğinizde, farklı bir terim aramak için aynı kutuyu kullanabilirsiniz. Aramanızı bitirdiğinizde arama alanının sağındaki menüden “Bitti”yi seçerek normal web sayfanıza dönebilirsiniz.

Bir web sitesinde kelime arama özelliğini kullanmak için paylaş düğmesini kullanın

Bir kelimeyi bulmak için iPhone'unuzun tarayıcısını kullanmanın en basit yöntemi budur. Hem Safari hem de Chrome uygulamalarıyla çalışır. Bir web tarayıcısında kelime araması yapmak için paylaş düğmesini kullanma prosedürleri aşağıda verilmiştir.

Kelime veya kelime öbeği araması yapmak istediğiniz web sayfasını açın. Kullanılabilir tarayıcılar Chrome veya Safari'dir.

Web sayfası yüklendiğinde paylaş düğmesine dokunun. Sembol, Chrome'da ekranın sağ üst tarafındaki adres kutusunda ve Safari'de ekranın alt kısmında bulunur.

Paylaş sembolüne bastıktan sonra ekranınızda belirecek seçenekler listesinden “Sayfada Bul/Sayfada Bul” seçeneğini seçin.

Sayfada bul seçeneğini seçtikten sonra açılan arama kutusuna aradığınız kelimeyi girdiğinizde sayfada vurgulanacaktır.

Aradığınız tam ifadeyi bulmak için arama kutusunun yanındaki okları kullanın.

Aramanız bittikten sonra arama alanının yanında bulunan “Bitti” butonunu seçerek, başka bir terim yazabilir veya normal web sayfanıza dönebilirsiniz.

Basit ifadeyle

iPhone'da Control + F kısayolu olmamasına rağmen, bir web sayfasındaki belirli kelimeleri veya ifadeleri keşfetmenin başka yolları da vardır. iPhone'unuzdaki Ctrl F'ye benzer bir arama deneyimi için yukarıda belirtilen tekniklerden herhangi birini kullanın.

To Top