Netflix, 2023'te ekstra kullanıcılar için ekstra ücret talep edecek

Netflix'in hesap paylaşımını caydırma planlarındaki son gelişme, Engadget tarafından bildirilen üç aylık bir kazanç mektubu ile ortaya çıktı . 2023'ten itibaren, aynı haneden olmayan ev sahibinin hesabındaki her bir ayrı kullanıcı için ek ücretler ortaya çıkıyor . Nihai oranlar resmi olarak açıklanmasa da belgeden çıkarabileceğimiz şey, ücretin, başlangıçtaki temel oranın dörtte birine kadar. Bu, hane dışından kullanıcı başına yaklaşık 3-4$'lık bir ücretle sonuçlanacaktır.

Netflix, bu yılın başlarında yetkisiz hesap paylaşımına yönelik baskıya başladı. 2FA (2 faktörlü kimlik doğrulama) tarzında hesap doğrulama testleri ve cihaz sayısı sınırlamaları ile başlayan süreç, İnternet tarafından sağlanan yaratıcı geçici çözümlerle sona erdi.

Testler, çevrimiçi ortamda birçok kullanıcının dikkatini çekmişti; bazıları, "Onlara doğrulama kodunu kısa mesajla göndereceğim" gibi basit numaralarla olası sınırlamaların nasıl aşılacağına dair planlarını paylaşırken, diğerleri kendi çözümlerini sundular. Netflix'in benimsemesi gereken.

Netflix, ev dışındaki kullanıcı başına 3-4 dolar alacak

İnternetin tepkisinin karar üzerinde bir etkisi olup olmadığını söyleyemeyiz, bir plan değişikliğine ihtiyaç olduğu açıktı. Ne de olsa Citi analisti Jason Bazinet'e göre Netflix'in hesap paylaşımından tahmini zararı 6 milyar dolar civarında . Netflix'in bakış açısından, bu, gerçek kullanıcı aboneliklerinden doğal olarak akması gereken bir miktardır.

Bu adil görünse de, Netflix'in rekabetini kontrol edelim:

HBO Max'in herhangi bir sınırlaması yok

Disney Plus, hesaba bağlı cihazların miktarını sınırlar

Amazon Prime Video, paylaşılan hesap kullanıcılarının aynı ülke veya bölgede bulunmasını gerektirir

Bunların Netflix'in kararına karşı nasıl ölçüleceği, “hane halkı” teriminin nasıl tanımlandığını ve cezanın ne zaman canlı olduğunu gerçekten öğrendiğimizde netleşecek.

Netflix, 220 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla pazardaki en büyük oyuncu olmaya devam ediyor. Şimdi, hesap paylaşımının duracağını hayal edin? Netflix'in son mali sıkıntıları göz önüne alındığında, bu rakamlar şüphesiz olumlu bir iş etkisi ile önemli ölçüde artacaktır . Şirketin, profilinizi paylaşılan bir hesaptan ayırmayı da kolaylaştırdığını belirtmekte fayda var. Bu ayın başlarında Netflix , kullanıcıların kendi aboneliklerini oluştururken ayarlarını korumalarına olanak tanıyan bir profil taşıma aracı duyurdu. Ayrıca, Kasım ayında piyasaya sürülecek olan, 6,99 $ için daha ucuz, reklam destekli bir plan . Tüm bu duyurular, Netflix'in kullanıcıları paylaşmak yerine nazikçe ayrı hesaplar oluşturmaya yönlendirmeye çalıştığını gösteriyor.

Finansal raporlar veya planlanmış eylemlerden bağımsız olarak, günün sonunda Netflix, video akışı sahnesinin trend belirleyicileridir. Eylemleri kesinlikle piyasayı hareketlendirecek ve rakiplerin Netflix'in kararına nasıl tepki verdiğini görmek ilginç olurdu.

To Top