Oppo Reno 9, Reno 9 Pro Teknik Özellikleri Sızdı

Güvenilir bir bilgi kaynağı olan Digital Chat Station tarafından Weibo'da yayınlanan en son gönderiye göre, bir sonraki Oppo Reno 9, MediaTek Dimensity 8 serisi tarafından desteklenecek.


Son birkaç haftadır, yakında çıkacak olan Oppo Reno 9 serisi hakkında bir dizi sızıntı ve söylentiye şahit oluyoruz ve akıllı telefonlarla ilgili detayları ortaya koyuyoruz. Güvenilir bir bilgi kaynağı olan Digital Chat Station tarafından Weibo'da yayınlanan en son gönderiye göre, bir sonraki Oppo Reno 9, MediaTek Dimensity 8 serisi tarafından desteklenecek.

Buna ek olarak, yakında çıkacak akıllı telefonların, genellikle UFCS olarak bilinen ve 40W'lık en yüksek hızlı şarj hızı sağladığı bilinen yepyeni Evrensel Hızlı Şarj Spesifikasyonunu benimsemesi bekleniyor. Spekülasyonlara göre Reno 9 Pro +, MediaTek Dimensity 8000 işlemci ile donatılmış olarak gelebilir. Gelin detaylara bir göz atalım.

OPPO Reno 9 Serisi Teknik Özellikler Sızıntısı:

Oppo Reno 9'un işlemcisi, tipster tarafından belirtilen ilk özelliklerden biriydi. En azından yeni Oppo serisi, Oppo Reno 9 ve Oppo Reno 9 Pro olmak üzere iki farklı versiyonda satışa sunulacak. Oppo Reno 9 Pro+ veya Oppo Reno 9 SE hakkında resmi bir açıklama olmamasına rağmen, takip edecekleri kesin.

Weibo gönderisine göre , Oppo Reno 9, Snapdragon 778G SoC olarak da bilinen Qualcomm'un SM7325 işlemcisi tarafından desteklenecek. Tipster tarafından sağlanan bilgiler, ahizedeki birincil kameranın 64 megapiksel sensör tarafından onurlandırılacağını gösteriyor. Ancak MediaTek Dimensity 8000 yonga setinin OPPO Pro+'da yer alması bekleniyor ve birincil kamera sensörünün 50 megapiksellik bir Sony IMX 766 içerdiği söyleniyor.

Yonga setinin yanı sıra, bahşiş veren, Oppo Reno 9 serisinin pilinden ve hızlı şarj desteğinden bahsetti. Yeni başlayanlar için yeni seri, 4.500 mAh kapasiteli ve UFCS ile uyumlu olacak bir batarya ile gelecek. Farkında olmayanlar için Evrensel Hızlı Şarj Standardı (UFCS), çeşitli markalara ait birçok cihaz ve aksesuarla uyumlu yeni bir şarj yöntemidir. Ayrıca Reno 9 Pro Plus'ın pil kapasitesinin de 5.000 mAh olması bekleniyor. Ayrıca 80 watt'lık yüksek hızlı şarj adaptörü de sağlanabilir. Ancak bu iddiayı destekleyecek somut bir kanıt yoktur.

Tüm bunlar olurken Twitter'a Oppo Reno 9 kutusunun bir resmi sızdırılarak, telefonun yakında Çin'de satışa çıkacağını düşündürdü. Reno 9 Serisinin Çin'de Kasım 2022'de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Sızdırılan özelliklerin, müşterilerin ürünü alıp almama konusunda karar vermelerine yardımcı olduğu için faydalı olduğu kanıtlandı.

To Top