Pubg Kontrollü Nasıl Oynanır || Kolay Yöntem

Arkadaşlar bildiğiniz gibi Pubg veya başka bir video oyununu laptop veya bilgisayarınızda fare veya klavye yardımı ile rahatlıkla oynayabilirsiniz. Ancak bir kontrolcünüz varsa ve cep telefonunuzdaki bir kontrolcü yardımıyla Pubg oynamak istiyorsanız bu yazı tam size göre.

O yüzden bugünkü yazımızda Controller Yardımıyla Pubg Nasıl Oynanır konusuna değineceğiz . Bu yazımda size adım adım kumandayı cep telefonunuza nasıl bağlayabileceğinizi ve bağlantı yaptıktan sonra kumanda yardımı ile nasıl Pubg oynayabileceğinizi anlatacağım.

Başlangıçta, Pubg bu özelliği kullanıcılarına veya oyuncularına sağlamadığı için doğrudan kumanda ile Pubg oynayamıyoruz. Pubg gibi, Call of duty, free fire gibi diğer oyunları doğrudan kumanda yardımıyla oynayamazsınız.

Ama artık kumanda yardımı ile oynayamadığınız Pubg ve diğer tüm oyunları oynayabiliyoruz. Oyunu oynayabilmeniz için kumandayı yazılım yardımı ile cep telefonunuza bağlayabilirsiniz.

Yazılım İndir butonuna tıklayarak oyun kumandası yardımıyla oyun oynamanızı sağlayan yazılımı indirebilirsiniz.

Yazılımı/Uygulamayı İndirin

Bluetooth Üzerinden Cep Telefonuna Denetleyici Nasıl Bağlanır

Herhangi bir kumandayı bir cep telefonuna bağlamak için, önce kumandanızın Bluetooth'unu ve mobil Bluetooth'unuzu açın. Cep telefonunun Bluetooth'unu ve yeni cihazın çiftini açın. Eşleştirilmiş cihaza tıkladığınızda, kontrol cihazınızın adı önünüzde görünecek ve kontrolör bağlanacaktır.


Adım Adım Yöntem:

Denetleyici Bluetooth'u açın

Mobil Bluetooth'u açın

Yeni cihazı eşleştir'i tıklayın

Denetleyici adına tıklayın

Controller Yardımıyla Pubg Nasıl Oynanır

Oyun kumandasını bağladıktan sonra oyunu açarsanız kumanda yardımı ile oyunu oynayamazsınız. Kumanda bağlı fakat oyunda çalışmıyor bu yüzden biraz uygulamaya ihtiyacınız var, uygulama veya yazılımı nasıl indireceğinizi yukarıda anlattım zaten.

Bu yazılımı mobilden de etkinleştirebilirsiniz ve ayrıca bir dizüstü bilgisayar veya bilgisayardan da etkinleştirilir.

Cep telefonuna bağlanma yöntemi biraz zor çünkü sizden bir şey satın almanızı istiyor, bu yüzden bir PC'ye bağlanma seçeneğine tıklamanızı öneririm. PC'ye bağlanmak için dosyayı indirmeniz gerekir. Dosyayı indirdikten sonra dosyayı çıkarın.

Dosyayı indir

PC'ye bağlanmadan önce, mobil ayarlarınıza gidin ve cihaz hakkında'ya tıklayın, geliştirici seçeneğine tıklayın ve USB hata ayıklama seçeneğini açın. Ardından cep telefonunuzu şarj kablosu yardımıyla PC'nize bağlayın.


Ayıklanan dosyayı açar açmaz denetleyiciniz etkinleştirilecektir.

To Top