Samsung Galaxy S23 Ayrıntılı Teknik Özellikler Sayfası Viral Oldu; Ocak 2023'te Lansman Bekleniyor

Tipik lansman zaman dilimine göre, Samsung'un Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23 ve S23 Plus, Ocak ve Şubat 2023 arasında piyasaya sürülmelidir. Ancak sızıntılar, haleflerin Ocak 2023'te daha erken piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Lansman yaklaştıkça, sızdırılan ayrıntılar daha umut verici oluyor.Birkaç dakika önce, Samsung Galaxy S23 ile ilgili bir rapor çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve telefonun kamera, pil, ekran, işlemci ve bellek yapılandırması dahil olmak üzere özel özellik bildirimini ortaya koydu. Bu özellikleri bildiren bahşişçi, sızıntılarla ilgili iyi bir geçmişe sahip. Yani bu özellikler oldukça güvenilir görünüyor.  


Haberciye göre Galaxy S23, Vanilya S serisi telefonlarda tipik bir standart olan değişken 120Hz yenileme hızı ve 1080p FHD+ çözünürlüğe sahip 6.1” çapında bir Dinamik AMOLED ekran kullanıyor. Bununla birlikte, çerçeveler muhtemelen öncüsü Galaxy S22'den daha incedir.


Diğer özelliklerde, vanilya S23, pili 25W kablolu ve 15W kablosuz şarj desteği ile kalibre edebilir. Galaxy S22'nin 3700 mAh hücresi yerine, halefi ekranı zamanında yükseltmek için 3900 mAh kullanacak. İddiaya göre Kore Devi, bu yaklaşan dizilimi Qualcomm'a özgü yapmayı planlıyor.


Birçok rapor, Exynos 2300 varyantının resmin dışında olduğunu doğruluyor. Global müşteriler için marka, her Samsung'un en yeni S modelini  Qualcomm'un en yeni Snapdragon 8 Gen 2 SoC'si ile monte edecek. Bunlar sadece spekülasyon, o yüzden bu kadar çabuk umutlanma. Tipster ayrıca, temel varyantın birincil olarak 50MP OIS kamera, Ultra geniş olarak 12MP ve Telefoto olarak 10MP sensör içermesi gerektiğini bildiriyor. Samsung'un son üç nesil amiral gemisinde kullanılan 10 MP selfie kamerası, sonunda 12 MP sensörle değiştirilecek. 


Samsung'un DeX, ters kablosuz şarj, ödeme, stereo hoparlör, çift eksenli dokunma ve IP68 derecesi gibi coşkulu özellikleri de Galaxy S23'e geçmeli. 256 GB depolama varyantı, RAM'i yalnızca 8 GB ile sınırlayabilir. Fiyat konusunda henüz bir açıklama yok.

To Top