WhatsApp 'Arama Bağlantısı' Nedir ve Android ve iOS Cihazlarda Nasıl Kullanılır?

Kullanıcılar, WhatsApp Çağrı Bağlantısı özelliğini kullanarak sesli veya görüntülü arama bağlantısı oluşturabilir ve bunu istedikleri kişilerle paylaşabilir. İşte nasıl kullanabileceğiniz.WhatsApp esasen piyasayı tekelleştirdi. Meta'nın sahip olduğu hizmet yalnızca SMS'in yerini almakla kalmadı, aynı zamanda Hindistan'daki ve dünyadaki birçok kişi için tercih edilen iletişim biçimine dönüştü. WhatsApp, kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek için sık sık "Arama Bağlantısı" gibi yeni özellikler sunmaya devam ediyor.

'Çağrı Bağlantısı' ne işe yarar?

Kullanıcılar, WhatsApp Çağrı Bağlantısı özelliğini kullanarak sesli veya görüntülü arama bağlantısı oluşturabilir ve bunu istedikleri kişilerle paylaşabilir. Birisi bağlantıyı açar açmaz, devam eden aramaya eklenecektir.

Bağlantıyı istediğiniz herhangi bir platformda paylaşmakta özgür olduğunuzu unutmayın - birisine, Twitter DM'ye e-posta gönderebilirsiniz.

WhatsApp Çağrı Bağlantısını hem Android hem de iOS telefonlarda şu şekilde kullanabilirsiniz:

1. WhatsApp uygulamasını açın ve 'Aramalar' bölümüne gidin.

2. Şimdi, “Arama Bağlantısı Oluştur”a dokunmanız yeterlidir.

3. Sesli ve görüntülü aramalar arasında seçim yapabilirsiniz.

4. Çağrı Bağlantısını paylaşmak için Bağlantıyı Paylaş'a dokunun. Artık bağlantıyı çeşitli uygulamalarda herkese gönderebilirsiniz.

5. Ayrıca bağlantıyı kopyalayıp ihtiyaçlarınıza göre paylaşabilirsiniz.

Her benzersiz WhatsApp Çağrı Bağlantısı, oluşturulma tarihinden itibaren 90 gün boyunca etkin kalır ve istenmeyen kişilerin girmesini engelleyerek yasaklayabilirsiniz.

To Top