WhatsApp Beta, Resim, Video, GIF ve Belgeleri Altyazılı İletebilme Özelliğini Sunuyor

Hindistan'daki en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmek için birçok yeni özellik sunuyor. Yeni WhatsApp özelliklerinin çoğu, küçük bir kayıtlı kullanıcı grubuyla genel beta testi ile birlikte dahili olarak test edilir. WhatsApp beta kullanıcıları, şirketin gelecekte yayınlayabileceği bazı özelliklere erken erişim sağlar. Şu anda beta aşamasında test edilen böyle bir özellik, resim, video, GIF ve belgeleri bir başlıkla iletme yeteneğidir.WhatsApp şu anda kullanıcıların medyayı bir sohbetten diğerine iletmesine izin veriyor. Şu anda, kullanıcılar mesajları ve medyayı aynı anda beş farklı kişiye veya grup sohbetine iletebilir. Ancak, medya iletirken, uygulama dosyaya eklenen iletiyi iletmez. Bu sorun önümüzdeki haftalarda veya aylarda düzeltilebilir.

WhatsApp Beta Yeni Özelliği

WhatsApp, Google Play Beta programının bir parçası olarak yeni bir beta güncellemesi yayınladı. En son güncelleme 2.22.3.15 sürüm numarasına sahiptir.   Beta güncellemesi, altyazıları medya dosyalarıyla iletmek için destek sunar. Medya dosyaları resimleri, videoları, GIF'leri ve belgeleri içerir.

WABetaInfo tarafından tespit edilen özellik, belirli sayıda beta kullanıcısı için kullanıma sunuldu. Web sitesi tarafından yüklenen bir ekran görüntüsü, özelliğin ne zaman etkinleştirildiğini gösterir; kullanıcılar, metin eklemek veya kapat simgesine dokunarak başlığı kaldırmak için altta yeni bir mesaj kutusu görür.

Rapor, özelliğin yalnızca görsellerle sınırlı olmadığını, aynı zamanda videolar, belgeler, GIF'ler vb. ile de sınırlı olduğunu belirtti. Ayrıca, WhatsApp özelliğinin şu anda Android cihazlarında kaydolan sınırlı sayıda beta kullanıcısı için mevcut olduğunu belirtmekte fayda var. WABetaInfo, özelliğin önümüzdeki günlerde daha fazla beta kullanıcısı için kullanılabilir olmasını bekliyor. Bu arada, beta uygulamasını en son sürüme güncellemeniz önerilir.

WhatsApp, beta programı kapsamında diğer birçok özelliği test ediyor. Şirket kısa süre önce , kullanıcıların WhatsApp'ta avatar oluşturmasına olanak tanıyan bir özelliği test ederken görüldü . Bu özellik, Android beta sürümleri 2.22.23.8 ve 2.22.23.9'da da görüldü. Özelliğin mevcut olduğu şanslı beta kullanıcıları, Ayarlar'a gidebilir ve bir tane oluşturmak için "Avatar" sekmesine dokunabilir. Kullanıcılar avatarlarını oluşturduktan sonra uygulama otomatik olarak yeni bir çıkartma paketi oluşturacaktır. Kullanıcılar daha sonra platformdaki konuşmaları sırasında bu çıkartmaları kullanabilirler.

WhatsApp, özelliğin tüm kullanıcılar için mevcut olduğu hakkında herhangi bir ayrıntı açıklamadı. Özelliğin iOS beta kullanıcıları için ne zaman kullanıma sunulacağı da bilinmiyor. Özelliklerin Android cihazlarda test edildiği göz önüne alındığında, iOS uyumluluğu yakında onaylanmalıdır. Mevcut olduğunda ve aynısı hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağız. 

To Top