Yeni WhatsApp Görüntü Bulanıklaştırma Aracı, Hassas Verileri Gizlemenizi Sağlıyor

WhatsApp artık kullanıcılara bir resmi tamamen bulanıklaştırma veya daha fazla kontrol için bir resmi yalnızca kısmen bulanıklaştırma seçeneği sunuyor.


Özetin özeti metaya ait sohbet uygulaması olan WhatsApp'ın artık masaüstü beta kullanıcıları için görüntüler için bir bulanıklaştırma aracı sunduğu bildiriliyor. WABetaInfo'dan gelen bir rapora göre, beta kullanıcıları artık resim düzenleyicilerinde, bir resim göndermeden önce gizli tutmak isteyebilecekleri hassas bilgileri bulanıklaştırmalarına olanak tanıyan ek bir seçeneğe erişebilecekler.

Bu yılın başlarında, WhatsApp Web ve masaüstü uygulaması, daha önce yalnızca mobil sürümde bulunan fotoğraf düzenleme özelliklerine sahipti.

Haziran 2022'de Masaüstü kullanıcıları için bir görüntü bulanıklaştırma özelliğinin geliştirilmekte olduğunu açıkladı. Aynı güncelleme şu anda WhatsApp Desktop Beta'ya ekleniyor.

Rapora göre, WhatsApp artık kullanıcılara bir resmi tamamen bulanıklaştırma veya daha fazla kontrol için bir resmi yalnızca kısmen bulanıklaştırma seçeneği sunuyor.

Bir kullanıcının güncellemeyi alıp almadığını kontrol etmek için, bir resim göndermeyi deneyebilir ve çizim aracında potansiyel bir 'bulanıklaştırma düğmesi'nin görünüp görünmediğini görebilirler. Güncelleme şu anda beta aşamasındadır ve daha sonraki bir tarihte başlamak için daha geniş bir kullanıma sahiptir.

To Top