YouTube sonunda videoları yakınlaştırmanıza ve uzaklaştırmanıza izin veriyor

Ayrıca küçük bir yeniden tasarım alıyorYouTube, 2005'teki lansmanından bu yana bir dizi yükseltmeye tanık oldu, ancak bu yılın başlarında 17. doğum gününün ardından şirket, YouTube'u kullanma şeklinizi değiştirebilecek iki güncellemeyi ortaya çıkararak görünümünü ve verdiği hissi daha da iyileştirmeye karar verdi.

Birden çok istekten sonra, YouTube sonunda bir videoyu yakınlaştırma ve uzaklaştırma seçeneğini sundu . Daha da iyisi, ekranı bırakmanın videoyu otomatik olarak uzaklaştırmaması. Bu, tüm video boyunca parmaklarınızı ekranınızda tutmak zorunda kalmadan yakınlaştırılmış bir videonun keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Kesin arama aynı zamanda potansiyel bir oyun değiştiricidir. Hem web hem de mobil cihazlarda kullanılabilen bu özellik, video oynatıcıda videonuzun bir dizi küçük resmini görüntülemenize olanak tanır. Bu, özellikle videonuzun belirli bir bölümünü bulmak istediğinizde yararlıdır.

Yüz Germe

Bu güçlü video yardımcı programları, YouTube'un arayüzünü yenilemek için yaptığı çalışmaları gölgede bırakabilir.

YouTube'un UX direktörü Nate Koechley, bugün platformun yenilenmesini özetleyen bir blog yayınladı.

Değişiklikler Ambiyans Modu ile başlar . Dinamik renk örneklemesini kullanan mod, izlediğiniz videonun genel rengini uygulama arka planına ustaca ekler. Amaç, odağı artırmak ve kullanıcının dikkatini cihazına çekmek. Ambiyans Modu ayrıca, dikkati dağıtmadan ekrana canlılık eklemeye yardımcı olur. Hem web'de hem de mobil cihazlarda kullanılabilir ve Koyu tema etkinleştirilerek etkinleştirilebilir .

Karanlık tema, gölgesi açısından da bir yükseltme gördü. Videonuzu daha da öne çıkarmak için artık eskisinden daha karanlık. Bu özellik, web mobil ve hatta Smart TV'lere geliyor.

Video oynatıcı ayrıca dağınıklığın bir kısmını azaltmayı amaçlayan bir yükseltme alıyor. Şu anda oldukça dağınık görünen video açıklamalarındaki YouTube bağlantıları, düğmeler gibi görünecek şekilde dönüştürülecek. Mevcut beğenme, paylaşma ve indirme düğmeleri, onlara daha temiz bir görünüm kazandırmak için yeniden biçimlendirilecek. Ayrıca, büyük, kırmızı abone ol düğmesi yeni bir renk, şekil ve kontrast düzeyine kavuşacak. Yine, amaç, halihazırda olduğundan daha fazla öne çıkmasıdır.

To Top