YouTube'un Premium Abonelikle 4K Videoları Test Ettiği Bildirildi

YouTube şu anda premium olmayan kullanıcıların içeriği mümkün olan en yüksek çözünürlükte ve arada reklamlarla tüketmesine izin veriyor.


YouTube, Premium abonelik hizmetini 2018'de başlattı. Music Key ve ardından YouTube Red biçimindeki başlangıcından bu yana, abonelik daha sonra 2018'de YouTube Premium olarak yeniden adlandırıldı. Premium planın bir parçası olarak, video akışı web sitesi, kullanıcılara birden fazla özellik sunar. kullanıcılar. YouTube abonelik hizmetinin öne çıkan özelliği, reklamsız kullanıcı deneyimidir.

YouTube'un premium planına abone olan kullanıcılar, reklamsız video izleyebilir veya müzik dinleyebilir. Öte yandan, premium olmayanlar, videolar arasında reklamların çıkmasına tanık olacaklar. Abonelik hizmetine daha fazla kullanıcının kaydolmasını sağlamak için şirketin, 4K video oynatmayı premium bir özellik haline getirme planını test ettiği bildiriliyor.

YouTube Premium 4K Video Oynatma Testi

YouTube şu anda premium olmayan kullanıcıların içeriği mümkün olan en yüksek çözünürlükte ve arada reklamlarla tüketmesine izin veriyor. Hizmetin yakında premium olmayan kullanıcılar için video oynatma çözünürlüğünü sınırlaması bekleniyor. Reddit'teki gönderilere göre , YouTube'un 4K video oynatmayı premium bir özellik olarak test ettiği görüldü . Bununla ilgili resmi bir açıklama yok, ancak şirket bunu premium bir özellik olarak geçirmeye karar verirse, kullanıcıların YouTube'da 1440p'de reklamlarla video oynatması veya reklamsız plana abone olması gerekecek.

Alphabet'in sahibi olduğu şirketin, aralarında 12 reklam bulunan videoları da test ettiği bildiriliyor. Şirket daha sonra, reklam sayısının yalnızca, her biri en fazla altı saniye sürecek olan tampon reklamlar adı verilen belirli bir reklam biçimi için artacağını açıkladı.

Reklamsız bir deneyim yaşamak veya 4K'da video izlemek isteyenler, aylık 139 Rs'ye sunulan premium plana abone olmak zorunda kalacaklar. Üç aylık plan 399 Rs, yıllık plan ise 1.290 Rs'dir. 

Premium plan, reklamsız olmanın yanı sıra, kullanıcıların video indirmesine, resim içinde resim özelliğini kullanarak video izlemesine ve YouTube Music'teki milyonlarca şarkıya erişmesine olanak tanır.

To Top