AirPod'lardan Bildirimler Nasıl Devre Dışı Bırakılır veya Kaldırılır?

Müzik dinlerken, sesin bir bağlantı, alarm veya güvenlik uyarısı nedeniyle kesintiye uğraması sıklıkla olur ve bu da oldukça can sıkıcı hale gelir. 

Airpod'ları  kullanırken kesintileri önlemek için bildirimleri nasıl kapatacağınızı ve kaldıracağınızı öğrenin  .

Airpods sesli bildirimleri

Öncelikle Airpod'ları çok yüksek ses seviyesinde ve uzun süre kullanmanın işitme sağlığınıza zarar verebileceğini göz önünde bulundurmalısınız   . 

Genel olarak Airpod'ların ana bildirimleri sağlamdır, süre ve kullanım hacmi açısından biraz aştıysanız size haber verirler. Açık bir örnek, 7 günlük bir aralıkta 80 dB / Desibel'den fazla olan 40 saatlik bir oynatmayı aştığınız zamandır.

Apple cihazları, Airpod'ların doğru kullanımı konusunda farkındalık yaratmak ve böylece işitme duyunuzu korumak için bu sınırı aştığınızda sizi bilgilendirebilir. 

Bu bildirim sizden ses seviyesini düşürmenizi ister, bu bildirimi ilk aldığınızda, kulaklık ve cihaz arasında bağlantı kurulurken otomatik olarak ton daha düşük bir seviyeye ayarlanır, ancak  daha sonra istediğiniz seviyeye ayarlayabilirsiniz. istek .

7 gün içinde 40 saate tekabül eden bu sınırın  sadece multimedya içeriğinin oynatılması için geçerli olduğunu  , bu nedenle telefon görüşmelerinin bu ölçüm aralığının dışında olduğunu belirtmek gerekir.

Airpod'larınızın ses seviyesinin ne olduğunu bilmekle ilgileniyorsanız, Apple cihazına bağlı olarak yeterli olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdakileri yapmanız yeterlidir:

Apple Watch  : Yukarı kaydırarak kontrol merkezine girin ve ses simgesini seçin.

Iphone  : Ekranı ekranın sağ tarafından aşağı doğru sürükleyin ve ses simgesini seçin.

Bildirimler nasıl kontrol edilir?

Airpod'lardan bildirimleri nasıl kaldıracağınızı bilmeden önce, öncelikle cihazınızda etkin olan tüm bildirimlerin hangileri olduğunu belirlemelisiniz. iPhoe söz konusu olduğunda, aşağıdakileri yapmanız gerekir:

Sağlık uygulamasına gidin  .

“  KEŞFEDİN  ” seçeneğini seçin.

ses  simgesini seçin.

Ardından  sesli bildirimler seçeneğini seçin.

Airpod'larınızdan gelen etkin bildirimleri belirledikten sonra, ihtiyaçlarınıza göre hangilerinin kapatılacağını ve hangilerinin tutulacağını seçebileceksiniz.

AirPods'tan bildirimleri kaldırmak için izlenecek adımlar

Apple cihazlarınızda yüklü uygulamaların herhangi bir bildirimini devre dışı bırakmak veya etkinleştirmek için üç basit adımı izlemelisiniz, bunlar:

iPhone ayarlarınızı açın  .

“SESLER VE TİTREŞİM” seçeneğini seçin  .

“KULAKLIK GÜVENLİĞİ” bölümüne gidin  .

Bildirim seçeneklerinin her biri ekrana yansıtılacaktır, sadece etkinleştirmek veya Airpod'lardan bildirimi kaldırmak isteyip istemediğinizi seçmeniz gerekir. 

Size sunduğu bir diğer seçenek de  ses azaltmadır  , bu sayede yukarıda bahsettiğimiz limit aralığını aştığınızda ses seviyesi otomatik olarak kontrol edilecektir.

ÖNEMLİ VERİLER  : Apple cihazlarının, ikamet ettiğiniz yere göre bazı ülkelerde sesli bildirimlerin devre dışı bırakılmasına izin vermeyen bazı güvenlik parametreleri olduğunu bilmeniz çok önemlidir. Bu durumun bölgenizde geçerli olup olmadığını öğrenin.

Airpod'larda Siri yardımcısı bildirimlerini devre dışı bırakabilir miyim?

Airpod'lar ile Apple Siri asistanının işlevlerinden de yararlanabileceğiniz iyi bilinmektedir, bu nedenle multimedya içeriğinizin keyfini çıkarırken Siri'nin sesiyle kesintiye uğramanız yaygın bir durumdur, bu nedenle bu özelliği ortadan kaldırıp kaldıramayacağınızı merak edeceksiniz. Airpod'larınızın Siri işlevleri.

Siri'nin, iMessage bildirimleri ve alarmları için de WhatsApp, Twitter veya Snapchat gibi uygulamalardan gelen bildirimleri oynatmak üzere etkinleştirildiğini unutmayın. 

Bu bahsedilen uygulamalardan çok sayıda bildirim alan kişilerden biriyseniz, o zaman Siri işlevi, varsayılan olarak etkinleştirilen bir işlev olmasa bile, yani manuel olarak yapılması gereken, ancak yeterince can sıkıcı olabilir. Sizin durumunuzda belirli bir Siri'nin Airpod'larınızda bildirimleri etkinleştirilmişse, bunları nasıl kapatacağınızı size anlatacağız.

sonraki adımlar

Apple cihazınızda iOS 15 sistem güncellemesi varsa Airpod'larınızda mutlaka Siri fonksiyonları aktiftir, devre dışı bırakmak için 4 adımı tamamlamanız yeterli:

İlk önce: Cihaz ayarlarınızı girin

İkincisi: Bildirimleri seçin

Üçüncüsü: Siri bölümünde “BİLDİRİMLERİ DUYUR” seçeneğini seçin

Dördüncüsü: Artık bunları "REKLAM BİLDİRİMİ" seçeneğinde devre dışı bırakmanız yeterlidir.

Etkinleştirilmiş Siri işlevlerinin bu otomatik güncellemesinin yalnızca iOS 15 sistemine sahip cihazlar için geçerli olduğunu unutmayın, bu nedenle sürümünüz bundan daha eskiyse, varsayılan bir araç olmadığı için büyük olasılıkla Siri bildirimleri etkinleştirilmemiştir.

Airpod'lar bildirimleri yeniden bağlar

Airpod'larınızda aktif olabilecek diğer bildirimler,   yalnızca daha iyi ses kalitesi sağlamakla kalmayan, aynı zamanda çeşitli cihazlar arasında değişim bağlantısına izin veren yeni işlevlere sahip yongaların tanıtıldığı yeni güncellenmiş Ürün Yazılımı ile gelenler için yeniden bağlanma bildirimleridir. aynı Apple Kimliği ile.

Bu yeni Bellenimi içeren en son Airpod modelleri Airpods Pro, Airpods 2. nesil, Powerbeats, Powerbeats Pro ve Solo Pro'dur. Rahatsızlık, cihazın kilidi açıldığında başlar ve çoğu kullanıcının oldukça gereksiz bulduğu bir uyarı belirir.

Airpods yeniden bağlanma bildirimleri nasıl devre dışı bırakılır?

Yeniden bağlanan Airpod'lardan bildirimleri kaldırmanız için 4 basit adımı uygulamanız gerekir:

Airpod'larınızın Iphone'unuzla bağlantısını kurun.

Bluetooth  ayarları  menüsüne girin  .

 Bağlı olan kulaklıkların hemen yanında görünen “  ME ” seçeneğini seçin.

“ CONN  . BU IPHONE'A”.

Son bağlantıda otomatik seçeneğini devre dışı bırakın.

Bunu yaptığınızda, Airpod'larınızın oynatmasını bir cihazdan diğerine her değiştirdiğinizde bağlantı bildirimleri kaldırılacaktır.

To Top