Call Of Duty: Warzone 2.0 İçin Yeni Başlayanlar İçin 6 İpucu

Battle royale modu, Call of Duty: Modern Warfare için popüler bir moddur. İşte nasıl gireceğiniz ve maçları kazanmaya nasıl başlayacağınız.


Call Of Duty: Warzone 2.0 , merakla bekleyen hayranlar için nihayet yayınlandı. Call Of Duty'nin popüler battle royale modu, çok başarılı olan Call Of Duty: Modern Warfare 2'den birkaç hafta sonra kullanıma sunuldu. Herkes için ücretsiz oynanabilirlik, bu galibiyetleri güvence altına almaya hazır çok daha fazla hayranı savaş alanına getirecek.

Orijinal Warzone , piyasaya sürüldüğü 2019'dan itibaren Activision tarafından desteklendi. Hayranlar, devam filminden benzer bir uzun ömür ve destek almayı umuyor olacak. Warzone 2.0 , yepyeni bir harita, yepyeni oyun modları ve çok farklı bir gulag ile popüler olduğunu şimdiden kanıtlıyor . Oyuna yeni başlayanlar belki de hazırlanmadan önce bazı kullanışlı işaretçilerden faydalanacaktır.

Haritayı Öğrenin

Warzone 2.0 , oyuncuların keşfetmesi ve üzerinde savaşması için Al Mazrah adlı yepyeni bir haritaya sahip. Al Mazrah'ta, lansman sırasında ziyaret edilebilecek 18 yeni ilgi çekici yer, göller ve nehirlerden yararlanan yepyeni su savaşı seçenekleri ve ustalaşılması gereken yepyeni bir gulag var.

Eski askerlerin bile ideal iniş alanlarını ve avantaj noktalarını bulmak için zaman ayırmaları gerekecek. Her damla için farklı bir alana inmeye çalışın. Bu şekilde, oyuncular ayaklarını bulmak için haritadaki tüm yeni yerleri keşfedebilirler. Bir alanı iyi bilmek, zafer ve yenilgi arasındaki fark olabilir.

Savaş Royale

Warzone 2.0'ın temel modu battle royale'dir. Bu klasik son ayakta kalan modu, yalnızca Call Of Duty için değil, Fortnite ve PUBG gibi diğer birçok oyun için popüler olmuştur . Bu formülde oyuncular ya tek başlarına ya da dört kişiye kadar takımlar halinde yarışırlar.

Yeni battle royale , oyuncuların keşfetmesi için yepyeni dev bir harita olan Al Mazrah'ta geçiyor . Oyuncular ister tek başına ister bir takımla gitmeye karar versin, amaç hayatta kalan son kişi olmaktır. Nereye bırakılacağını planlamak ve doğru teçhizatı almak başarı için çok önemlidir.

Daire Daralt

Warzone 2.0'da , diğer pek çok battle royale tabanlı oyun gibi, sürekli kapanan bir döngü var . Çember yavaş yavaş daralır ve biri ayakta kalana kadar savaşı gitgide yakınlaştırır. Oyuncular, sağlıklarını yavaş yavaş kaybederek onları güvenli alana girmeye zorlayacağından, çemberde uzun süre duramazlar.

Bu sefer, Activision işleri önemli ölçüde değiştirdi. Warzone 2.0'daki daire artık üç küçük daireye bölünebilir. Bu, oyuncuların hayatta kalmak için bir yerine üç güvenli alana sahip olduğu anlamına gelir. Maç ilerledikçe, bu daireler sonunda birleşecek. Bu olduğunda, savaş anında tek bir güvenli alana zorlanacak ve bazı çok gergin oyun sonu çatışmalarına yol açacaktır.

İnişleri Düşünün

Çoğu battle royale oyununun bir kısmı, maçın başlangıcındaki geleneksel drop-in'dir. Burası genellikle oyuncuların haritada bir nokta seçip hedeflerine doğru paraşütle atladıkları yerdir. Nereye ineceğinizi planlamak ve başlangıç ​​ekipmanını almak için daha tanıdık alanlara bağlı kalmak her zaman iyi bir fikirdir .

Ancak bazen, genellikle boş olan bir alana düşmek korkunç bir hataya dönüşür. Çoğu zaman, normalde ıssız bir başlangıç ​​noktası, diğer birçok savaşçının aynı alana paraşütle atladığını görür. Böyle bir durumda, daha kalabalık bir başlangıç ​​bölgesinden kaçınmak için düşmeyi kontrol etmek yararlı bir ipucu olacaktır. Oyuncular, kordonu kestikten sonra bile paraşütlerini tekrar devreye sokabilirler, bu yüzden bir dahaki sefere o boş tatlı nokta iniş partisine dönüştüğünde bunu unutmayın.

Kenar Devriyesi

Her maçta çember kapanacak ve savaşı daha da yakınlaştıracak. Ölümden kaçınmak için güvenli bölgede kalmak akıllıca olsa da bazen kenarlara daha yakın durmak işe yarayabilir. Maç sırasında çemberlerin üçe ayrılma potansiyeli ile oyuncular bu konuda dikkatli olmalıdır.

Düşmanın yerinin belirlenmesi çok önemlidir; her soğukluk bir zafer beklentisiyle aceleye getirilemez. Çoğu zaman takım arkadaşları, kolayca yakalanabilecek başıboş bir oyuncunun yanında olur. Mümkün olduğunda dairelerin ortasından kaçınmak gibi, başlatırken dikkatli olunması tavsiye edilir. Kenarlardan kıvrılın ve savaş alanını daha iyi görebilmek için bol bol hareket edin ve kafadan ortaya doğru acele etmeyerek bir avantaj elde edin.

Warzone 2.0 DMZ

DMZ, Warzone 2.0 için yepyeni bir moddur . Bu modda, oyuncular haritadaki hedefleri tamamlamak için takımlarıyla birlikte çalışmalıdır. Bu, battle royale modundan çok farklıdır, çünkü ayakta kalan son kişi her zaman bir galibiyete eşit değildir.

Battle royale modu için pratik yapmak için DMZ'yi kullanın. Oyuncular, bu yeni oyun tarzına girerek diğer çevrimiçi oyuncularla karşı karşıya gelmeyecekler. Bunun yerine Warzone 2.0 modunda, bazı kolay XP için silinebilen AI botları bulunur. Bu modda oynamak ayrıca yeni gelenlere battle royale modunda gelecek oyun türü hakkında iyi bir fikir verecektir, bu nedenle bu becerilerde ince ayar yapmak için DMZ'yi kullanın.

To Top