El Feneri iPhone'daki Kilit Ekranından Nasıl Kaldırılır

En az ihtiyacınız olduğunda etkinleştiği için el fenerini iPhone kilit ekranından nasıl çıkaracağınızı mı arıyorsunuz? 3D Touch işlevini cihaz ayarlarından devre dışı bırakabilirsiniz. 

Bu kısayol o zamanlar bir yenilik olsa da, bugün birçok kullanıcı onu etkinleştirmemeyi tercih ediyor.

Ancak, kilit ekranı fenerini doğal olarak kaldırmanın mümkün olmadığını bilmelisiniz. İşlem, iPhone'daki pencere öğelerini devre dışı bırakmaktan farklıdır. 

Yapabileceğiniz tek şey, onu açıp kapatmaktan sorumlu olan işlevi devre dışı bırakmaktır. Bu şekilde, beklenmedik bir şekilde tetiklenmesini önleyebilirsiniz.

Bu rehberde adım adım nasıl yapılacağını açıklıyoruz. 

iOS 16'da kilit ekranı feneri nasıl devre dışı bırakılır

Bu düğme, kilit ekranındaki 3D Touch teknolojisi tarafından desteklendiğinden, el fenerini açıp kapatmak inanılmaz derecede kolaydır. Açmak için düğmeye birkaç saniye basmanız yeterlidir ve parmağınız algılanacaktır. Çok modern bir işlev olmasına rağmen bazen yanlışlıkla etkinleştirilebilir.

Bu sorunları önlemek için iPhone el fenerini kilit ekranından kaldırmayı tercih ediyorsanız, iOS'un henüz bu özelliği desteklemediğini bilmelisiniz. 

Tek olası çözüm, 3D Touch özelliğini devre dışı bırakmaktır. Ayrıca, bunun, onu bu teknolojiyle bağlantılı diğer işlevlerde de devre dışı bırakacağını hesaba katmalısınız.

Bu fiyatı ödemekten ve iPhone el fenerini kilit ekranından kapatmaktan çekinmiyorsanız, aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

Ayarlar'a gidin   .

İçeri girdikten sonra Ana  Ekran  sekmesine gidin.

Erişilebilirlik  seçeneğini seçin  .

Fiziksel ve Motor Beceriler  sekmesinde,  Dokunma  düğmesini seçin.

3D işlevini ve dokunsal geri bildirimi seçmeniz gereken yeni bir seçenekler menüsü göreceksiniz   .

Son olarak, üstte,   ilgili düğmeyi devre dışı bırakarak 3D Touch seçeneğini devre dışı bırakın.

İşlemi tamamladığınızda, 3D Touch ile çalışırken kilit ekranı kısayolları kaybolacaktır. Benzer şekilde, cihaz içindeki diğer bağlantılı özelliklerden yararlanamayacaksınız. Örneğin, bazı uygulamalarda küçük resme uzun basarak videoları önizleyemezsiniz.  

Bu işlevi geri almak istiyorsanız, önceki işlemi tekrarlamanız, ancak etkinleştirmeniz yeterlidir. Bunun iOS'a widget koymaktan farklı olduğunu unutmayın. 

Öte yandan bu yöntemin el fenerini iPhone 12 kilit ekranından kaldırmak için de çalıştığını unutmayın. iPhone X sürümünden bu yana, kilit ekranına el feneri kısayolu eklendi.

Artık el fenerini kilit ekranından nasıl çıkaracağınızı bildiğinize göre, bizimle devam edebilir ve diğer değerli hileleri keşfedebilirsiniz. Burada, iOS 16'nızdan en iyi şekilde yararlanmak için bilgiler bulacaksınız.

To Top