Elden Ring Weapons Tier List: Dereceli Tüm Silahlar

Nihai Silah Kademe Listemiz, Elden Ring'deki katanalar, kılıçlar, asa, hançerler, yaylar ve çok daha fazlasından en iyi silahları sıralar. 


Elden Ring , daha önce yayınlanan tüm soulsborne oyunlarının doruk noktasıdır ve FromSoftware'in son on yılda tasarladığı temel öğelerin çoğunu içerir. Elden Ring'in açık dünyasının ne kadar yoğun olabileceğini göz önünde bulundurarak, güçlü silahı kullanmayı kesinlikle kaçıramazsınız. Katanalardan bileme taşı bıçaklarına, çift kenarlı kılıçlardan Glintstone Çıtalarına ve daha nicesine, Elden Ring devasa bir silah koleksiyonuyla doludur. Bu nedenle , en iyi silah destanında size yardımcı olacak kesin bir Elden Ring Silah Seviye Listesi var! Ayrıca, Elden Ring Ürün Listemizi de beğenebilirsiniz .

Elden Ring Silahları Kademe Listesi
Hançer Seviye Listesi

Hançerler, oyuncuların Elden Ring'in ilk maçlarında bulmaları en muhtemel olan en belirgin silahtır. Hançerler sınırlı bir menzil sunsa da, boşluk nispeten hızlı saldırı hızları ve yeterli Kritik Hasarları ile doldurulur. Bu nitelikler, silahın yıkıcı Ripost'lar ve Backstab'lar başlatmasına izin verir. 

Oyun stratejiniz arkadan bıçaklayan düşmanlar veya Parries gibi birkaç sinsi plan içeriyorsa, Daggers sizin için en iyi seçim olabilir. Bu silahlar, oyuncuların savaş alanının ihtiyaçlarını karşılamak için değişken, daha güçlü kombinasyonlar oluşturmasına olanak tanıyan birden fazla Ashes of War donanımıyla birlikte kullanılabilir. 

Bununla birlikte, kısıtlama, yalnızca Reduvia Kan Bıçağı olan eşleştirme becerisine sahip oldukları için yalnızca Reduvia Hançerlerinin kullanılabilmesidir. Bununla birlikte, tüm farklı hançerlerin hasar istatistiklerine göre kademeli bir sıralaması şöyledir: 

  Elden Ring Daggers Seviye Listesi

S-Kademeli Kara Bıçak , Kristal Bıçak

A Katmanı Fildişi Orak, Wakizashi, Çağrı Kılıcı, Glintstone Kris

B-Katmanı Merhamet, Cinquedea

C Katmanı Reduvia, Akrep İğnesi

D-Katmanı Parrying Dagger, Celebrant'ın Orak, Bloodstained Dagger

E-Katman

F Katmanı Büyük Bıçak, Basit Hançer, Erdsteel Hançer

Glintstone Çıtalar Katman Listesi

Düşmanlara büyücü tılsımları atmanın hayranı mısınız? Bir Eldin Ring Glintstone Asası bunun için olmazsa olmazdır. Çıtalar, büyüleri destekleyen tek silah türü olmaktan başka üstün bir beceriye sahip değildir (tabii ki Kutsal Mühürlerle ). Bu nedenle, karakterinizin arenada hayatta kalmasına yardımcı olmak için onları ikincil veya üçüncül bir silahla senkronize etmeyi unutmayın. Daha yakından tanımak için Elden Ring Büyüleri Aşama Listemizi okuyun .


Ayrıca Glintstone Staves, Ashes of War'dan etkilenemez. Yine de, Spears yapabilir! Mızraklar, Eldin Ring'de kullanıma sunulan başka bir birincil silah türüdür. Silah, oyuncuların güvenli bir yakın dövüş menzili içinde savaşmasına yardımcı olur. 


  Elden Ring Glintstone Çıtalar Katman Listesi

S-Kademeli Carian Glintstone Asası,  Astrolog'un Asası, Academy Glintstone

Asası Lusat'ın Glintstone Asası, Rotten Crytal asası

A Katmanı Azur'un Parıltı Taşı Asası, Göktaşı Asası, Yarı İnsan Kraliçe'nin Asası

B-Katmanı Carian Regal Asası, Gelmie Glinstone Asası,

C Katmanı Kazıcı Asası

D-Katmanı Basit Parıltılı Asa, Ölüm Prensi Asası, Suçlu Asası, Kayıp Asası

E-Katman Kristal Asa, Glinstone Asa

F Katmanı Albinauric Asası, Carian Glintblade asası

Spears Kademe Listesi 

En iyi Eldin Ring yakın dövüş silahını arıyorsanız , mızraklar harika seçeneklerdir. Daha önce de belirtildiği gibi, Ashes of War'ı istediğiniz şekilde kullanmak için bir mızrağın becerilerini ve hasar potansiyelini değiştirebilirsiniz.


Elden Yüzük Mızrakları 

S-Kademeli Engizisyoncu Girandole, Ölüm Ritüel Mızrağı, Çapraz Naginata

A Katmanı Partizan, Kristal Mızrak, Cleanrot Mızrak, Clayman's Harpoon,

Bolt of Gransax , Inquisitor's Girandole

B-Katmanı Meşale Direği, Pike, Çürük Kristal Mızrak

C Katmanı Kanatlı Mızrak

D-Katmanı Kısa Mızrak, Demir Mızrak, Celebrant'ın Kaburga Tırmığı

E-Katman Çivili Mızrak

F Katmanı Mızrak

Twinblade Seviye Listesi 

Eldin Ring'de kesme saldırısıyla çok ünlü olan bir diğer mızrak ve asa benzeri silah türü Twinblade'dir. Manevra yapmak zor olsa da, silah tek elle kullanılabileceği gibi, muhalefet üzerinde daha önemli bir avantaj sağlamak için iki elle de kullanılabilir. Aynı anda birden fazla hedefi vurmayı seviyorsanız, Twinblades tam size göre.


  Elden Ring Twinblades Seviye Listesi

S-Kademeli Gargoyle'un Kara Kılıcı

A Katmanı İkiz Şövalye Kılıçları, Eleonora'nın Sırığı

B-Katmanı Godskin Soyucu, Gargoyle'un Twinblade'i

C Katmanı Basit Twinblade

D-Katmanı

E-Katman

F Katmanı

Çekiçler, Savaş Çekiçleri ve Diğer Devasa Silah Seviye Listesi

Çekiçler ve Savaş Çekiçleri, Elden Ring Düşmanlarına ve Patronlara önemli ölçüde zarar verebilecek güçlü ancak yavaş saldırılar uygulamak için tasarlanmıştır . 


Her iki silah da, sağlam kalkanlara sahip veya birinci sınıf koruma kıyafetleri giymiş düşmanlara karşı özellikle hayati önem taşıyor . Ancak, Warhammer'ları sonuna kadar kullanmak için oyuncuların yüksek Mukavemet istatistikleri toplaması gerekir.


Warhammer'lardan biraz daha az etkili hasar verdikleri için çekiçler söz konusu olduğunda bu gerekli değildir; bu nedenle, yeterli Güç istatistiklerine sahip değilseniz, yalnızca çekiçlere başvurun.


Hammers ve Warhammers gibi, Elden Ring de Colossal silahlar adı verilen bir dizi daha vurucu silah taşır . Düşmanlara önemli ölçüde zarar verebilen, hantal, tokmak benzeri silahlardır. Ancak çok hızlı değiller ve rakibiniz daha hızlı çıkarsa sizi savunmasız bırakabilirler.


Elden Ring bölgesindeki çekiçler, Warhammer'lar ve tüm Devasa Silahlar, daha fazla değişiklik için Ashes of War ile senkronize edilebilir.


  Elden Ring Çekiçleri, Savaş Çekiçleri ve Devasa Silahlar 

S-Kademeli Her Şeyi Bilen Asa, Kafatası Damarı Şamdanı, Düşen Yıldız Canavarı Çenesi

A Katmanı Yutucunun Asası, Büyük Ejder Pençesi, Trol Çekici, Nox Akan Çekiç

B-Katmanı Godfrey Baltası, Ghiza'nın Çarkı, Marika'nın Çekici, Beastclaw Greathammer,

Savaş Çekici, Tuğla Çekici, Yüzüklü Parmak

C Katmanı Piskoposun Cehennem Crozier'i, Büyük Sopa, Elçinin Uzun Boynuzu, Büyük Gürz,

Büyük Yıldızlar, Kavisli Sopa

D-Katmanı Monk's Flamemace, Simple Hammer, Stone Club, Varre's Bouquet

E-Katman Sabah Yıldızı, Gürz, Celebrant'ın Kafatası, Gianr-Crusher

F Katmanı Kulüp, Çivili Kulüp, Warpick

Katana Seviye Listesi

Elden Ring'deki bu silah türü, yıkıcı itme ve kesme saldırıları gerçekleştirecek kadar verimli olan orta menzilli bir savaş uzmanıdır. Ayrıca birçok durumda Katanalar, düşmanlara önemli ölçüde, iyileştirilemeyen hasar verebilen ünlü Kanama Durum Etkisine neden olabilir. Elden Ring Best Katanas'ta bununla ilgili daha fazla bilgi edinin .


Katanalar ayrıca çok farklı bir hareket setine sahiptir ve daha da fazla oyuncuyu benzersizliğine çeker. Silah, Becerilerini ve hatta Hasar Türünü değiştirebilen birden çok Ashes of War kullanılarak modifikasyonlara açıktır! Her zaman daha kapsamlı özelleştirme seçeneklerine hayran kalan oyuncular için Katanalar favori seçimleri olabilir.   


  Elden Ring Katanaları Kademe Listesi

S-Kademeli Ay Peçesi, Kan Nehirleri, Uchigatana

A Katmanı Yılankemik Bıçağı, Meteor Cevheri Bıçağı, Nagakiba

B-Katmanı Malenia'nın Eli

C Katmanı Ejderha Pulu Bıçağı

D-Katmanı

E-Katman

F Katmanı

Eksen Katman Listesi

Eldin Ring'deki baltalar, Eldin Ring'in dışında yaptıkları gibi çalışır. Büyük ve ağırlar ve hasarları da öyle. Baltalar tek elle hareket ettirilebilir ve diğer silahlarla yönetilmesi zor olanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli saldırılar sunar. 


Baltalar, özellikle Eldin Ring'in PvP metası ve dolayısıyla yakın dövüşler için en iyisiyse kullanışlıdır. Oyunun çoğu silah türünde olduğu gibi, Baltalar da oyuncunun tercihlerine göre herhangi bir Ashes of War kullanılarak değiştirilebilir.


  Elden Halka Baltaları

S-Kademeli Rosus'un Baltası, Gargoyle'un Kara Baltası

A Katmanı Kasap Bıçağı, Kanatlı Greathorn

B-Katmanı Godrick'in Baltası, Icerind Hatchet

C Katmanı Paslı Çapa

D-Katmanı Çene Baltası, Yayla Baltası, Kurbanlık Balta

E-Katman Kanatlı Greathorn, Stormhawk Baltası, Celebrant'ın Satırı, Dalgalanma Bıçağı

F Katmanı Çatallı Balta, Çarpık Balta, El Baltası, Demir Balta, Savaş Baltası

Yay Seviye Listesi

Bu menzilli silahlarla oyuncular, hatırı sayılır bir mesafeden bile rakibin tarafına büyük hasar verme fırsatını kullanabilirler. Bu kalite aynı zamanda yayların dezavantajlarını da telafi ediyor : anında misillemeye karşı koruma koruması yok. Bu arada, En İyi Elden Ring Menzilli Silahları hakkında ayrı bir makale hazırladık , bu yüzden onu da kontrol ettiğinizden emin olun.


Oklar olmadan yay kullanılamayacağından, bir Eldin Ring maçına başlamadan önce karakterinizi önemli miktarda ok rezerviyle donatmayı unutmayın. Ayrıca Yaylar, Ashes of War ile değiştirilemez; bu nedenle, yapım öncesi hasar becerilerine uyum sağlamanız gerektiğini unutmayın. 


  Elden Yüzük Yayları

S-Kademeli Aslan Greatbow, Misbegotten Shortbow, Kasnak Arbalet, Dolunay Arbalet

A Katmanı Golem Büyük Yayı, Arp Yayı, Erd Ağacı Büyük Yayı, Crepus'un Kara Anahtar Arbalı, Uzun Yay

B-Katmanı Kırmızı Dal Kısa Yay, Boynuzlu Yay, Asker Arbalet, Albinaurik Yay

C Katmanı Kompozit Yay, Ağır Arbalet

D-Katmanı Büyük yay, Arbalest

E-Katman Hafif Yaylı Yay, Yılanlı Yay

F Katmanı Kısa Yay, Kara Yay

Kılıç Seviye Listesi

Eldin Ring'deki Swords alt türleri içerir: Straight Swords, Greatswords ve Curved Swords. Düz Kılıçlar, aynı anda olağanüstü bir itme ve dilimleme saldırıları dengesi sunmada mükemmel olduklarından, Patronlar ve Düşmanlar için çok fazla hasar verir. Elden Ring Best Sword makalesi aracılığıyla ayrı değerlendirmemizi okumak isteyebilirsiniz .


Bu kılıçlar daha basit bir kılıçtır, bu nedenle onlardan normal kılıçların yapması gerekenden daha büyüleyici bir şey beklemeyin. Güçlü bir Kalkanla eşleştirildiğinde Düz Kılıçlar, oyuncuların bloklamadan sonra hızlı takip saldırılarının tadını çıkarmasını sağlar. 


Büyük kılıçlar, düşmanlara ölümcül hasar verme konusunda da ustadır, aslında Düz Kılıçlardan çok daha fazladır. Ancak, oyuncuları rakibin saldırılarına karşı savunmasız bıraktığından, onların hareketlilik sorunuyla ilgilenmeniz gerekir.


Yine de, Büyük Kılıcınızı tek bir hareketle Patronlardan ve Düşmanlardan oluşan devasa bir gözlemeyi patlatabileceğiniz için, yüksek risk yüksek bir ödül getirir. 


Son olarak, Kavisli Kılıçlar, hiçbir hareket sorunu yaşamadıkları için kesinlikle hiçbir savunmasızlık riski olmadan, Büyük Kılıç kadar güçlüdür. Elden Ring'deki diğer birçok yakın dövüş silahından çok daha hızlı kesme saldırıları yaparlar. Süper gösterişli düşmanlarla nasıl başa çıkacağınızı bilmiyor musunuz? Kendinizi en iyi Greatsword ile donatın ve gitmeye hazırsınız!  


Straight Swords, Greatswords ve Curved Swords, becerilerde ve hasar türünde daha fazla değişiklik için Ashes of War ile senkronize edilebilir. 


  Elden Ring Kılıçları (Tüm Türler)

S-Kademeli Bloodhound's Fang, Starscourge Greatsword, Claymore, Onyx Lord's Greatsword, Malieth's Black Blade, Eclipse Shot,  Sword of Night  ve Flame, Godslayer's Greatsword, Death's Poker

A Katmanı Astel'in Kanadı, Kristal Kılıç, Karya Şövalyesinin Kılıcı, Kraliyet Büyük Kılıcı, Harabeler Büyük Kılıç, Magma Kılıcı , Küfür Kılıcı, Kara Ay Büyük Kılıcı, Marai'nin Cellat Kılıcı

B-Katmanı Kanlı Helice, Antspur Rapier, Helphen'in Çan Kulesi, Kutsal Emanet Kılıcı, Ayrılmaz Kılıç

C Katmanı Kanlı Helice, Antspur Rapier, Helphen'in Çan Kulesi, Kutsal Emanet Kılıcı, Ayrılmaz Kılıç

D-Katmanı Aşılı Bıçak Büyük Kılıç, Kehanet Satırı, Magma Ejderin Pullu Kılıcı, Pala, Pala, Çöpçü Kıvrımlı Kılıcı, Akan Eğri Kılıç, Mantis Kılıcı, Büyük Epe, St Trina Kılıcı, Alabaster Lord'un Kılıcı

E-Katman Zweihander, Dismounter, Shotel, Broadsword, Demir Büyük Kılıç, ******* Kılıç, Çatallı Büyük Kılıç, Sürgün Şövalyenin Büyük Kılıcı, Flamberge, Gargoyle'un büyük kılıcı

F Katmanı Maliketh'in Kara Bıçağı, Uzun Kılıç, Morgott'un Lanetli Kılıcı, Lordsworn'un Düz Kılıcı, Zamor Eğimli Kılıcı, Kısa Kılıç, Süs Düz Kılıç, Baston Kılıcı, Donmuş İğne, Antspur Meç, Şövalyenin Büyük Kılıcı, Milos'un Kılıcı

Yumruklar ve Pençeler Aşama Listesi

Yumruklar ve Pençeler, Eldin Ring'deki benzer silah türleridir ve kısa mesafeli çatışmalarda maksimum hasar vermek için her iki eli de kullanır. Silahlar, oyuncuların düşmanları savaş alanından hızla ortadan kaldıran hızlı saldırılar yapmasına izin verir. 


Her ikisi de daha inanılmaz, daha etkili hasar sonuçları için genellikle Dexterity Builds ile eşleştirilen hafif ekipmanlardır . Ayrıca Claws ve Fists, özelleştirme için Ashes of War ile birlikte kullanılabilir.  


  Elden Ring Yumrukları ve Pençeleri 

S-Kademeli Aşılı Ejderha, Kıdemli Protezi, Kancalı Pençeler

A Katmanı Çivili Eldivenler

B-Katmanı Kanlı Pençeler

C Katmanı Zehirli Diş

D-Katmanı Kanca Pençeleri

E-Katman Katar, Star Fist, Raptor Talons

F Katmanı Cipher Pata, Yapışkan Kemik, Demir Top, Eldiven

Teberler ve Biçerdöverler Seviye Listesi

Halberd, oyuncunun düşmanlardan güvenli bir mesafeyi korumasını ve aynı zamanda orta düzeyde hasar vermesini sağlar. Bunu, geniş sallanan saldırıları ve düz itme vuruşlarını birleştirerek yapar. Öte yandan Reaper'lar, benzersiz bir süpürme hareket setini uzun menzil potansiyeli ile birleştirir. 


Teber ve Reapers, doğru açılar ve aralıklarla akıllıca sallanırsa, güçlü kalkanların arkasına gizlice bir miktar hasar almak için özellikle harikadır. 


  Elden Ring Teberler ve Orakçılar

S-Kademeli Altın Teber, Kanatlı Tırpan, Gargoyle'un Kara Teberi, Sürgün Şövalye Teberi , Parmak İzi Taş Kalkanı

A Katmanı Dragon Teber, Loretta'nın Savaş Orak, Halo Tırpan

B-Katmanı Gargoyle Teberi, Haligtree Arması Büyük Kalkan

C Katmanı Nightrider Glaive, Mezar Tırpanı

D-Katmanı Tırpan, Muhafızın Kılıç Mızrağı

E-Katman Golem'in Teberi, Komutan Sancağı

F Katmanı Basit Teber, Pest's Glaive, Lucerne, Dalgalı Hilal Teber, Kaba Milis Testere, Vulgar Milis Şotel, Tırpan

Kalkan Seviye Listesi

Kalkanlar, saldıran bir silah olmadığı için hasar verme açısından dikkate değer olmasa da, düşmanlarınız tarafından başlatılan ölümcül saldırılara karşı kendinizi korumanın mükemmel bir yoludur. Kullandığınız kalkan ne kadar verimli olursa, Elden Ring savaşında hayatta kalma şansınız o kadar artar. Kalkanlar öncelikli olarak elden kuşanılır, ancak onu diğerine tutma konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. 


Elden Yüzük Kalkanları

S-Kademeli Mavi-Altın Uçurtma Kalkanı, Altın Canavar Arması Kalkanı, Yaldızlı Demir Kalkan, Demir Yuvarlak Kalkan, Beastman's Jar-Shield, Bobin Kalkanı

A Katmanı Büyük Kaplumbağa Kabuğu, Canavar Armalı Isıtıcı Kalkan, Karyalı Şövalye Kalkanı, Mavi Armalı Isıtıcı Kalkan, Pirinç Kalkan, Uçurtma Kalkanı, Ejderha Pençesi Kalkanı, Visage Kalkanı, Tek Gözlü Kalkan

B-Katmanı Buz Tepesi Kalkanı, Perçinli Ahşap Kalkan, Simge Kalkanı

C Katmanı Yarık Kalkanı, Mavi-Beyaz Ahşap Kalkan

D-Katmanı Kutsal Yazılar Ahşap Kalkan, Kırmızı Dikenli Yuvarlak Kalkan

E-Katman Kalkan, Alev Arması Ahşap Kalkan, Şahin Arması Ahşap Kalkan, Spiralhorn Kalkan, Suçlular Kalkanı, Yanan Kalkan, Boyunduruk Kalkanı, Parfümcü Kalkanı

F Katmanı Cılız Kalkan, Büyük Deri Kalkan, Bozulmuş Deri Kalkan, Alev Crest Ahşap Kalkan, Briar Greatshield, Ahşap Greatshield

Mancınık Kademe Listesi 

Adından da anlaşılacağı gibi, Eldin Ring'deki Mancınıklar, düşmanın duruşunu bozmak için dev oklar atan ve onu yaklaşan saldırılara karşı savunmasız hale getiren balistik ekipmanlardır. Düşmanın veya Patronun taşıdığı en güçlü kalkanları veya koruma kıyafetlerini bile yok edebilir. 


Güvenli bir mesafeden savaşmayı seviyorsanız ve hasar istatistiklerinden ödün vermek istemiyorsanız, Mancınıklar sizin için mükemmel bir seçimdir. Bu uzun menzilli silahlar, oyun tarzınıza uyması için oldukça fazla sayıda Ashes of War ile sinerji oluşturabilir. 


Elden Ring Balistaları

S-Kademeli Kavanoz Topu

A Katmanı

B-Katmanı

C Katmanı El Balistası

D-Katmanı

E-Katman

F Katmanı

Elden Ring Diğer Silahlar Kademe Listesi

Eldin Ring silah türlerinin hiç bitmeyen listesi aynı zamanda güçlü Dövenleri, kavurucu Meşaleleri, sihirli ilahiler söyleyen Kutsal Mühürleri ve keskin Kırbaçları içerir. Salıncaklar , yavaş olan ancak rakiplere karşı tek güçlü darbeler verebilen, uzun menzilli cihazlardır. 


Sırada Whips var. Hızlıdırlar, ancak verdikleri hasar biraz fazla orta düzeydedir ve dev bir Boss'a veya Düşmana karşı fazla bir etkisi olmaz. Ancak yine de daha küçük olanlara karşı kullanabilirsiniz! Öte yandan Torche'un küçük hasarlar verdiği de biliniyor. Bununla birlikte, güçlü bir Meşale seçerseniz, hantal bir düşmanı bile ateşe atabilir. 


Büyücülük hayranları için Kutsal Mühürler, Elden Ring yapımcıları tarafından sağlanır. Biraz Glintstone Asasına benziyor ve Patronları ortadan kaldırmak için   büyüler yapıyor.


  Elden Ring Dövenleri, Kamçıları, Meşaleleri ve Kutsal Mühürleri 

S-Kademeli *******'in Yıldızları, Çelik Telli Meşale, Chainlink Döven, Magma Kırbaçlı Şamdan

A Katmanı Chainlink Döven, Nightrider Döven, Giant'ın Kırmızı Örgüsü

B-Katmanı Hoslow'un Petal Kırbacı

C Katmanı Canavar Kovucu Meşale

D-Katmanı Basit Meşale

E-Katman

F Katmanı Basit Dövüş, Basit Kırbaç

Sahip Olunması Gereken En İyi 5 Elden Ring Silahı


Artık hangi silahın diğerlerinden daha değerli olduğunu bildiğinize göre, en iyi olduğunu düşündüğümüz ve oyunun başlarında kolayca donatılabileceğini düşündüğümüz seçimleri vurgulamamızın zamanı geldi. Bunlar: 


Bloodhound's Fang: En İyi Kılıç 

Mourne Kalesi'nde sayıca Leonine Misbegotten'ı geçer geçmez, Eldin Ring büyüleyici ve çok güçlü Grafted Blade Greatsword'ün kilidini açacaktır . Bu, süper sağlam ve çok ödüllendirici bir silah tarafından karşılanma konusundaki ilk deneyiminiz olacaktır. Ancak, en iyisiyle karşılaştığınız anda cazibesini anında unutacaksınız: Bloodhound's Fang.


Bloodhound's Fang, hava saldırılarından inanılmaz geniş süpürme eylemlerine kadar değişen, son derece yüksek hareket kabiliyeti istatistiklerini barındıran kavisli bir büyük kılıçtır. O kadar güçlü ama hızlı ki, oyuncuya zırhlı uzuvlarını zıplayarak ve döndürerek bir akrobat gibi hissettiriyor. Silah, çarpıcı önyükleme hasarının yanı sıra yerleşik olarak olağanüstü bir kanama pasifine sahiptir.


Silah, öncelikle El Becerisi ve Güç ile ölçeklenir. Patronlara ve Düşmanlara karşı ölümcül yakın dövüş saldırıları yapmak ve onlardan anında güvenli bir mesafeye geçmek için mükemmel bir kılıçtır. Bloodhound's Fang ayrıca, Ashes of War tarafından sağlanan özelleştirmenin yardımıyla bile, Eldin Ring arenasının başka hiçbir öğesinde bulunmayan benzersiz silah becerilerini donatıyor. 


Moonveil: En İyi Katana

Moonveil, şu ana kadar Elden Ring'in savaş alanında karşılaştığımız en güçlü Katana. Caelid'deki Gael Tüneli'nde Magma Wyrm Boss'u yendikten sonra bu silahı kolayca bulabilirsiniz. 


Bu cihaz oldukça güçlüdür ve diğer tüm silahlardan daha sağlam olan Ash of War'a sahiptir. Moonveil'deki Transient Moonlight becerisi, oyuncuya düşman saldırısı uygulandığında aydınlatıcı bir ışık şimşeği fırlatır ve karşılığında bir takip saldırısı gerçekleştirir. 


Anında bir kesme saldırısı için bıçağı hızla çekerek oyuncunun kritik bir vuruş yapmasına olanak tanır. Çok ünlü Kanama Durum Etkisi (düşmanlara verilen çok ciddi bir hasar), Moonveil tarafından sunulan başka bir tedavidir. Moonveil Katana Build aracılığıyla daha fazlasını okuyun .


Sürgün Şövalye Teberi: En İyi Teber

Kalabalık kontrolü ile mücadele ediyor musunuz? Silah cephaneliğinizde Sürgün Şövalyenin Teberi varken sefaletiniz uzun sürmeyecek. Oyunun başlarında alabileceğiniz ve çok büyük miktarda sallama kuvveti gerektiren en güçlü taç kontrol cihazlarından biridir. 


Spinning Strikes gibi doğru Ashes of War ile senkronize edildiğinde, oyuncuyu karşı konulmaz teber donanımlı vahşi bir güce dönüştürür. Bloodhound's Fang gibi, bu silah da öncelikle El Becerisi ve Güç ile ölçeklenir. 


Sürgün Şövalyesinin Teberi, rakip tarafından fırlatılan mermileri bile kısıtlayabilir. Bu silahı bulmak için Castle Mourne'daki Whispering Peninsula noktasına ulaşmanız gerekiyor. 


Reduvia: En İyi Hançer

El becerisinden bahsetmek ve Elder Ring'de Hançer silah kategorisini kaçırmak biraz haksızlık olur. Özellikle şimdi, zaten uzun olan Hançer koleksiyonu, Elder Ring'in yakın zamanda karmaşık bir şekilde tasarlanmış birimleri eklemesinden sonra daha da şiştiğinde. Bu tasarımlardan biri de Reduvia Dagger.


Reduvia, tümü tek bir silahta barındırılan, menzilli hasara ve yakın dövüş hasarına hayran kalan oyuncular için ideal, sağlam görünümlü bir saldırı silahıdır. Hızlıdır ve hilal şeklindeki kanı fırlatan Blood Blades adlı benzersiz bir beceriyi destekler. Reduvia ayrıca makul kritik hasar istatistikleri ve hızlı bir saldırı oranı sunar ve güçlü kesmeler yapabilir.


Reduvia'nın talep ettiği çağırma gereksinimleri de fazla değildir, bu nedenle bu silahı yeni başlayan oyuncular için bir seçenek haline getirir. Reduvia'yı Eldin Ring'deki Murkwater Caverns'e giden nehir boyunca bulabilirsiniz. 


Cipher Pata: En İyi Yumruk 

Az önce içinden geçtiğimiz Kılıçlar, Hançerler ve Katanalar kadar hasar verme açısından güçlü olmasa da, Cipher Pata yumruk silahı kesinlikle Elden Ring aleminin en havalı cihazlarından biridir.


Cipher Pata, oyuncunun bileğine kolayca takılır ve kadim sembollerden oluşan bıçaklarını açar. Bu bıçaklar, düşmanın derisini kesmek için ileri atılır. Silah , Faith'i 30'a kadar ölçeklendiriyor ve bu, erken Elden Ring maçlarında elde edilebilecek kadar şaşırtıcı derecede büyük, ancak ölçeklendirilirse mükemmel bir New Game Plus silahı olduğunu kanıtlayabilir.


Cipher Pata, Roundtable Hold'un ana odasında Mad Tongue Alberich'i yendikten sonra Elden Ring'de bulunabilir. 


Elden Ring Silah Kademe Listesi Kriterleri 

Bir silahın etkinliği ve oyun içi verimleri, ekibimizin her silah kademe listesi ve Elden Ring Silah Kademe Listesi için takip ettiği temel kriterlerdir. Yakın dövüşü veya uzun menzilli seçimleri değil, yalnızca genel olarak iyi performans gösteren seçimleri savunduk. 


Her silah doğru sıralarına yerleştirilmeden önce öğrenme eğrileri, Fiziksel Hasar istatistikleri, Kritik hasar oranı ve genel etki dikkate alındı. 


İşte Elden Ring'deki tüm silahları sıralamak için temel kriterler


S-Tier: Mevcut meta için en iyi seçenekler olan tüm mükemmel silahları içerir. Hepsi harika hasar istatistiklerine ve çağırma avantajlarına sahiptir. Karakterin tarzına iyi uyuyorlar ve diğer ekipmanlarla iyi uyum sağlıyorlar. 

A-Tier : Sağlam seçenekler ancak en üst düzey silahlar kadar güçlü değil. İyi fiziksel hasar istatistikleri ile düşmanlara hasar vermede önemli olduklarını kanıtlayacaklar. 

B Seviyesi: İyi silahlar ama her yapı için hayati değil . Yani, bu silahlardan en iyi şekilde yararlanmak için onu kullanılan karakterlerle ve oynadığınız ortamla dikkatlice eşleştirmeniz gerekir. Nişe özel kullanım için Seviye-B silahlar, Seviye-S seçenekler kadar güçlüdür. 

C-Katmanı: Bu seviyedeki silahlar, oyuncular için ortalama seçeneklerdir. Ne çok iyi ne de berbattırlar ve bu nedenle paketin ortası olarak nitelendirilirler. 

D-Tier : Bu seçimler, ortalama olarak adlandırılmanın biraz kötü tarafındadır. Bazıları nişe özgü kullanımlar için parlasa da, hepsi çok iyi performans göstermez. 

E-Tier: Yalnızca iyi bir yapı ve güçlü bir karakterle eşleştirildiğinde iyi çalışacak zayıf silahlar.

F-Tier : En kötüsü olmasa da, bu kategorideki silahlar en üst kademelere yerleştirilen silahların önünde kullanılamayacak kadar zayıf görünüyor. Bu silahlar, etkileyici hasar işleme istatistiklerinden yoksundur. Her neyse, eşleşen bir yapıyla birleştirilirse, E-katmanlı silahlar biraz daha iyi performans gösterebilir.  


Deneyim ve Araştırmaya Dayalı Sıralama

Daha önce de belirtildiği gibi, yalnızca silahların bireysel performansı ve istatistikleri, Elden Ring silahlarını bir katman listesi biçiminde sıraladığımız bir kriter parametresi belirlememize yardımcı oldu. Siz de profesyonel oyuncular olarak, elimizden geldiğince mümkün olan en iyi hiyerarşiyi ortaya koymak için Elden Ring oynama deneyimimizi de kullandık. 


Yukarıda tartışılan seviyelerde tartışılan hemen hemen her birimi test ettik ve bunları bir süredir çeşitli Elden Ring arenalarında, modlarında ve metalarında farklı ayarlarla kullanıyorduk, böylece her nişe bu katman listesindeki bilgi birikimimiz tarafından hizmet verilebildi. Ayrıca, popüler fikirleri ve tercihleri ​​almak için danıştığımız tüm yetkili kaynaklara ve Elden Ring'in diğer kıdemli oyuncularına da teşekkür etmek isteriz. 


Neden Bize Güvenin

Elden Ring'i ve güncellemelerini video oyununun ilk duyurulduğu günden bu yana, nihayet piyasaya sürüldüğü güne kadar takip ediyoruz. Bu ilişki boyunca, tek bir silahın nerf ve güçlendirmesini kaçırmadık ve bu nedenle deneyimlerimizi kullanarak ürettiğimiz sıralamaya güveniyoruz. 


Sıralama faktörümüz ve seçilmiş Elden Ring silah kademe listesi, yalnızca oyun deneyimlerimizden değil, aynı zamanda web'in yardımıyla ve sıradan ve profesyonel oyuncuların tercihlerinden de elde edilir.


Bununla birlikte, seviye sıralaması her zaman öznel bir konu olmuştur, bu nedenle sıralamamız sizin duruşunuzla tam olarak ilgili olmayabilir. Bununla birlikte, genel silah sıralamamız ve rehberimiz aşağıdaki yorumlarda daha fazla tartışmaya açıktır.


Devasa bir koleksiyonun kulağa büyüleyici geldiğini ve savaş alanına girmeye karşı koyamayacağınızı anlıyoruz; ayrıca silah edinme görevinizi biraz göz korkutucu hale getirir. Endişeye gerek yok. Elder Ring Silah Kademesi listemizi okumaya devam edin, sizi tüm silahlarla ilgili tüm temel ayrıntılardan geçirelim. Unutmayın, bunların hepsi Dereceli Elden Ring Silahlarıdır - bu nedenle, En İyi Elden Ring Silahlarını istiyorsanız, farklı rehberimiz var.


Elden Ring'deki Silahlar Nelerdir? 

Silahlar, Elden Ring'in güçlü düşmanlarına ve patronlarına hasar vermek için kullanılan saldırı ekipmanı parçalarıdır. Elden Ring'de daha önceki Souls oyunlarında gördüğümüz bazı silahlar da dahil olmak üzere toplam 309 silah bulunuyor. Tek veya çift elle kullanılabilirler. 


Pek çok silah türü vardır, ancak birçok oyuncunun elde etmek istediği en çok aranan silahlar Anma Silahlarıdır. Bu Efsanevi silahlar, oyunda patronlar ve yarı tanrılar tarafından düşürülür ve size savaş sırasında birçok avantaj ve avantaj sağlayabilir.


Ayrıca herhangi bir silahın Hasar Tipini Ashes Of War kullanarak değiştirebilirsiniz. Sight Of Grace'de donatılabilirler. Seviye listemizdeki en iyi silahlardan bazıları, Elden Ring'de daha yüksek hasar türüne sahip olanlardır. 


Nihai Karar

Elden Ring, baştan sona yapılacak büyüleyici şeylerle dolu bir oyun şaheseridir. Kararmış olanlar, bir düzine zindanda ve gizli odada, korkak ama vahşi düşmanlarda ve çok daha fazlasında saatler geçirebilir. Bu öğelerin dışında, Elden Ring'in oyuncuları için sahip olduğu muazzam bir silah yelpazesi de var. Elder Ring'deki silahlar, herhangi bir soulsborne veya RPG oyununda olduğu kadar önemlidir, ancak şaşırtıcı derecede geniş bir koleksiyonla, silahları akıllıca seçmek daha da önemlidir.


Oyun, benzersiz silahlara ve önceki Souls oyunlarından birkaçına sahiptir. Oyun, her biri daha geniş bir alt tür yelpazesine sahip olan 30'a kadar farklı silah türünü oyuncunun emrine sunar. Eldin Ring yakın zamanda oyun dünyasının sakinleri için ufkunu açtığından, alt türlerin kesin sayısı henüz oyuncular tarafından belirlenmemiş olsa da, en azından hangi kategorinin sizin için en uygun cephaneliği oluşturmanıza olanak sağlayacağı konusunda sizi bilgilendirebiliriz. kendin.


Ayrıca, bazı düşmanlar belirli hasar türlerinden yoksun olma eğiliminde olduğundan ve Elden Ring'deki her silah türü kendi hasar verme yeteneğine sahip olduğundan, her birini ayrıntılı olarak öğrenmeniz çok önemlidir. Bu nedenle, Eldin Ring Weapon hiyerarşimiz, en iyi birincil oyun içi silah türünü seçmenizde size yardımcı olacaktır. Her kategorinin ayrı bir alt silah sıralaması vardır, böylece oyun tarzınıza en uygun olanı kolayca bulabilirsiniz. 


Elden Ring Silahları Kademe Listemiz ve oyunun erken aşamasında sahip olabileceğiniz en iyi seçeneklerden bazılarına rehberlik etmeniz gereken her şeyi size gezdiriyor. Peki ne bekliyorsun? Git ve sana sunduğumuz en güncel silah bilgileriyle canlı Elden Ring alanlarını serbest bırak! 

To Top