Elon Musk'tan Twitter Kuralları Şimdi Çıktı: Bilmeniz Gereken 5 Önemli Nokta

Twitter, geç saatlerde çeşitli nedenlerle haberlerde yer aldı. Mikroblog sitesi yakın zamanda, devralmanın ardından çalışanların yüzde 50'sinden fazlasını işten çıkaran milyarder Elon Musk tarafından satın alındı. Şirket ayrıca , kullanıcılara ayda 8 dolar ödeyerek mavi bir onay işareti ve birçok yeni özellik sağlayan yeni bir Twitter Blue güncellemesi yayınladı. CEO Musk şirketi daha karlı hale getirmek için çalışırken Twitter birçok değişiklikten geçiyor.


Kendisini Twitter Şikayet Hattı Operatörü olarak da adlandırmayı seven Musk, platformdaki kullanıcıların güvenliği ve güvenliği için yeni kurallar açıkladı. Bu yeni kurallar güvenlik, gizlilik, reklamcılık vb. etrafında dönmektedir. 

Yeni Twitter Kuralları

CEO Elon Musk, platformdaki tüm kullanıcılar için geçerli olacak yeni Twitter kurallarını duyurdu . Musk, bu kuralların zamanla gelişeceğini de sözlerine ekledi. Şirket, yeni kurallarının tüm insanların halka açık sohbete özgürce ve güvenli bir şekilde katılmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Emniyet

Yeni Twitter kuralları, platformda herhangi bir tür şiddete yer olmadığını yineliyor - ister bir kişiyi veya bir grup insanı tehdit etmek, ister intiharı veya kendine zarar vermeyi teşvik etmek veya teşvik etmek olsun. Platform ayrıca ırk, etnik köken, ulusal köken, kast, cinsel yönelim, cinsiyet, cinsel kimlik, dini inanç, yaş, engellilik veya ciddi hastalık temelinde tacizi teşvik etmez.

Kullanıcıların ayrıca terörizmi veya şiddet içeren aşırılığı tehdit etmelerine veya teşvik etmelerine izin verilmez. Twitter, terörist, aşırı şiddet yanlısı veya toplu şiddet içeren saldırıların bireysel failleri tarafından tutulan hesapları kaldıracak ve ayrıca manifestoları veya failler tarafından üretilen diğer içerikleri yayan tweet'leri kaldırabilir.

Buna ek olarak, kullanıcılara birisine yönelik hedeflenen tacizde bulunmamaları veya diğer insanları buna teşvik etmemeleri tavsiye edilir.

Kullanıcılar, canlı bir videoda veya bir profilde yetişkinlere uygun içerikle ilgili medya yayınlayamaz. Cinsel şiddet ve/veya saldırı tasvir eden medyaya da izin verilmez. 

Mahremiyet 

Twitter'ın yeni kuralları, kullanıcılara, izinleri veya yetkileri olmadan diğer kişilerin ev telefonu numarası ve adresi gibi özel bilgilerini yayınlamamalarını veya yayınlamamalarını tavsiye ediyor. Kullanıcılar ayrıca, kendi rızası olmadan üretilen veya dağıtılan birinin mahrem fotoğraflarını veya videolarını yayınlayamaz veya paylaşamaz.

Özgünlük 

Twitter, bir platform olarak, bilgileri yapay olarak çoğaltmak veya bastırmak veya insanların deneyimini manipüle eden veya bozan davranışlarda bulunmak için kullanılamaz. Başkalarını yanıltmak, şaşırtmak veya aldatmak için kişi, grup veya kuruluşların kimliğine bürünmeye veya sahte bir kimlik kullanmaya da izin verilmez. Musk , Twitter'ın, parodinin kalıcı olarak askıya alınacağını açıkça belirtmeden kimliğe bürünme ile uğraştığını tweetledi . 

Kullanıcılara ayrıca, zarar vermesi muhtemel olan manipüle edilmiş medyaları paylaşmamaları tavsiye edilir. Twitter, insanların gerçekliğini anlamalarına yardımcı olmak ve ek bağlam sağlamak için sentetik ve manipüle edilmiş medya içeren tweet'lere etiket ekleme hakkına sahiptir.

Kullanıcılar ayrıca telif hakkı ve ticari marka da dahil olmak üzere bir başkasına ait fikri mülkiyet haklarını ihlal edemez. 

İcra ve İtirazlar

Twitter, gerekirse yaptırım eylemlerine uyacaktır. Bazı durumlarda, hata yapan ve kuralları ihlal eden sağlıklı bir hesapla şirketin aşırı sert olmamasını sağlamak için tweet düzeyinde olabilir. Şirket ayrıca, hesabın belirtilen kurallardan herhangi birini ihlal ettiğini tespit ederse, bir hesabın kendisini bildiren kişiye mesaj göndermesini durdurabilir. Twitter kurallarını birden çok kez ihlal ettiği tespit edilen kullanıcıların hesapları askıya alınır.

Video İçeriğinde Üçüncü Taraf Reklamları

Twitter'ın yeni kuralları, kullanıcıların üçüncü taraf reklamları içeren hizmetlerinde veya hizmetleri aracılığıyla herhangi bir video içeriği gönderemeyeceğini, yayınlayamadığını veya görüntüleyemeyeceğini belirtiyor. Bunlar, videodan önce gösterilen reklamları veya sponsorluk grafiklerini içerir.

To Top