Google Meet arama kaydı: Google Meet aramasını dizüstü bilgisayarda ve cep telefonunda sesli olarak kaydetme

Google, toplantı sahibi veya yönetici olmayan kullanıcıların Meet aramalarını kaydetmesine izin vermese de birkaç geçici çözüm vardır.


Bu kadar çok Google Meet araması yapılırken, bir kişinin her aramayı hatırlaması zor olabilir. Bunu düzeltmek için Google, tüm konferansı bir MP4 dosyasına kaydetmenize ve daha sonra izlemenize izin veren görüntülü arama kayıt seçenekleri sunar. Google Meet görüşmesini sesli olarak dizüstü bilgisayarda/PC'de ve cep telefonunda nasıl kaydedeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Endişelenme, seni koruduk. Google'ın video konferans platformu herhangi bir toplantıyı kaydetmenize izin verse de, bir sorun var. Google Meet kayıt özelliğini yalnızca toplantının sahibi ve G Suite hesabı olan kullanıcılar kullanabilir.

Toplantı sahibi veya G Suite kullanıcısı değilseniz ve yine de bir Google Meet aramasını kaydetmek istiyorsanız, Google Meet aramanızı kaydetmenize yardımcı olabilecek bazı kullanışlı ipuçlarını ve püf noktalarını burada bulabilirsiniz.

Bir katılımcı olarak dizüstü bilgisayarda Google Meet araması nasıl kaydedilir?

Uygulama içinde kayıt yapıldığında sunum/ders doğrudan Google Drive'a kaydedilir. Çok basit, ancak önce ana bilgisayardan izin almanız gerekiyor. Tamamlandığında, şu adımları izlemeniz gerekir:

Öncelikle PC/dizüstü bilgisayarınızda Google Meet'i açın ve bir toplantı başlatın veya bir toplantıya katılın.

Artık ekranın en sağ alt kısmında üç noktalı bir seçenek görebilirsiniz.

Üç nokta seçeneğine tıkladığınızda menüde açılır.

Burada Toplantıyı Kaydet'i görebilirsiniz, seçeneğe tıklayın. Seçenek yalnızca toplantı sahibi etkinleştirmişse görünür (toplantı sahibinin Google Meet aramasında kayıt seçeneğini nasıl etkinleştirebileceğini öğrenmek için aşağı kaydırın)

Yasal bir feragatname görünecektir ve kayıt başlamadan önce bunu kabul etmeniz gerekir .

Yasal sorumluluk reddini kabul ettikten sonra, sol üst köşede bir kayıt göstergesi görünecektir.

Toplantıya katılıyorsanız, yine de toplantıyı kaydedebilir ve toplantı sahibinden toplantıyı kaydetmek için izin isteyebilirsiniz.

Aynı üç noktalı menüden toplantı kaydını durdurabilir ve kaydı durdur'u seçebilirsiniz.

Bir Google Meet görüşmesini kaydetme izni nasıl verilir?

Yalnızca Google çalışma alanı yöneticileri, katılımcılara Meet görüntülü görüşmesini kaydetme izni verebilir. Normal Gmail hesapları bunu yapamaz. Google Workspace veya G Suite yöneticisiyseniz başkalarının Google Meet görüşmesini kaydetmesine izin vermek için şu adımları uygulayın:

admin.google.com adresini ziyaret edin ve G Suite Kimliğinizi ve şifrenizi kullanarak oturum açın

Söz konusu G Suite hesabının yöneticisiyseniz, Yönetici Konsolu Ana sayfasına yönlendirileceksiniz.

Oradan, Uygulamalar -> Google Workspace -> Google Meet'e gidin.

Meet video ayarları'na tıklayın, ardından Kayıt'ı seçin

Kaydı etkinleştirmek için 'Kişilerin toplantılarını kaydetmesine izin ver' kutusunu işaretleyin

Değişiklikleri uygulamak için Kaydet'e basın

Google Meet araması cep telefonunda ücretsiz olarak nasıl kaydedilir?

İster Android ister iOS olsun, akıllı telefonunuzda Google Meet uygulamasını kullanıyorsanız, yerleşik ekran kaydedici seçeneğini kullanarak toplantıyı kolayca kaydedebilirsiniz. Bu özellik, iPhone'larda ve Android akıllı telefonların çoğunda mevcuttur. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

OBS uygulamasını cihazınıza indirin

PC'nize yüklendikten sonra uygulamayı başlatın.

Şimdi kaynak bölümünde, kaynağı “Window Capture” olarak eklemeniz gerekiyor.

Bir açılır kutu görünecektir. Bunu kabul edin ve başka bir pencere açılacaktır. Toplantı Sekmesini Seçin ve Tamam'a basın

Bundan sonra, toplantıyı gösteren bir önizleme penceresi görünecektir. Ancak boyut olarak küçük olabilir. Bunun için sağ tıklayın ve dönüşümü seçin, orada Ekrana Sığdır'ı seçin.

Sağ alttaki kayıt düğmesine basarak Toplantınızı Kaydetmeye Başlayın

Toplantınız bittiğinde, oradan kaydı durdurabilirsiniz. Bu kadar!

G Suite olmadan bir Google Meet aramasını kaydedebilir misiniz?

Uygulama içinde, bir G Suite uygulaması olmadan kayıt yapamazsınız. Ancak, onsuz kayıt yapmak için yukarıdaki geçici çözümleri kullanabilirsiniz.

Google Meet'imin kaydedilip kaydedilmediğini nasıl anlarım?

Sol üst köşede toplantının kaydedildiğini gösteren kırmızı bir simge görünecektir. Tüm katılımcılar tarafından görülebilir.

Google Meet'teki kayıt düğmesi nerede?

G Suite hesabınız varsa kaydınızı Google Drive'daki Meet Kayıtları klasörünüzde bulabilirsiniz. OBS veya bir ekran kaydedici kullanıyorsanız, varsayılan yolunuza, çoğunlukla C sürücüsüne, Videolar klasörüne ve Android'deki medya deposuna kaydedilecektir.

Google Meet'imi neden kaydedemiyorum?

Yönetici size Google Meet'i kaydetme izni vermemiş olabilir. Bu durumda OBS uygulamasını kullanabilirsiniz (bu yöntemin adımları yukarıda anlatılmıştır).

To Top