Instagram Music: Instagram Story, Reel, Video ve Görsellere nasıl müzik eklenir?

Hikayelerinize, Makaranıza, Videonuza ve Resimlerinize biraz müzik ekleyin

Instagram, görüntülü aramalar, hikayeler, makaralar ve çok daha fazlasıyla dolu bir iletişim platformudur. Günümüzde gönderiler karmadır; hikayelere, makaralara, videolara ve resimlere müzik ekleyebilirsiniz. Instagram müzik özelliği ilk olarak 2018'de kullanıma sunuldu, ancak 2019'dan beri Hindistan'da kullanılabiliyor. Yüklemenize en sevdiğiniz film müziğinin eşlik etmesini ister misiniz? Instagram'da aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce farklı şarkı seçeneğiniz var. Peki hikayelere, makaralara, videolara ve resimlere nasıl müzik eklersiniz? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Instagram Story'ye çıkartmalı ve çıkartmasız müzik nasıl eklenir?

Instagram hikayelerinize bir film müziği eklemek, IG kullanıcıları arasında popülerdir. Müzik, hikayenin ruh halini geliştirmeye yardımcı olarak onu daha ilgi çekici ve çekici hale getirir. Hesabınız mini bir müzik videosu olur. Ancak, müziği IG hikayenize eklediğinizde üzerinde müzik etiketi kalır.

IG uygulamasını başlatın ve “ Oluştur ” düğmesine tıklayın. 

Açılır menüden “ Hikaye ” seçeneğini seçin ve bir tane oluşturmaya devam edin. 

İster akıllı telefon galerinizden bir resim veya video yükleyin, ister Instagram'ın kamerasını kullanarak yeni bir tanesine tıklayın, seçim sizin. 

Artık IG hikayelerinizi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Bu iki şekilde yapılabilir. 

Bunun bir yolu, IG hikayenize simgeler, filtreler, GIF'ler ve müzik gibi farklı çıkartmalar ekleyebileceğiniz bir menü açmak için 'Etiket' simgesini tıklamaktır. 

Başka bir yol da, "Etiket" menüsünü yukarı çekmek için parmağınızı ekranın altından kaydırmayı gerektirir. Müzik eklemek istiyorsanız, "Müzik" çıkartmasına tıklayın. 

'Müzik' menüsüne girdikten sonra, mevcut çalma listesinden seçim yapın. Herhangi bir yönde kaydırın veya arama çubuğunu kullanın. Şarkıyı dinlemek için önizleme düğmesine dokunun. 

Bir müzik parçası seçtikten sonra, üzerine dokunun ve seçin. 

Şarkı uzunluğunu düzenleyin ve kaydırma çubuğunu kullanarak şarkının çalınmasını istediğiniz bölümünü seçin. 

İsterseniz şarkı sözleri ekleyin veya albüm resmini değiştirin. Bittiğinde, "Bitti"yi tıklayın. 

Ancak, çıkartma görünmeden müzik eklemek istiyorsanız, albüm resmini sıkıştırarak küçültün. 

Yeniden boyutlandırdıktan sonra, bu albüm resmini görüntüden çıkana kadar hikaye çerçevesinin kenarına doğru sürükleyin. 

Bu, çıkartmayı IG hikayenizin arkasına sakladığınız yanılsamasını verir. 

Hikayeyi yayınla. 

Bu hikayeyi izlediğinizde çıkartmanın tamamen gözden kaybolduğunu göreceksiniz. 

çıkartma albümü ile

Ancak, bazen çıkartmanın kalmasını istiyorsanız, yapmanız gerekenler şunlardır.

Uygulamayı açın. 

Ekranınızın sol üst köşesindeki hikaye simgesine dokunun. 

Hikayenizi yukarı kaydırarak ve film rulonuza erişerek yükleyin veya hikaye kamerasıyla yeni bir hikaye çekin. 

Ekranın üst kısmındaki çıkartma düğmesine basın veya yukarı kaydırın. 

müzik düğmesine tıklayın. 

Şimdi, arama çubuğuna istediğiniz şarkıyı yazın veya ruh halinize, tür tercihinize veya o gün için ünlü olana göz atın. 

Şarkıya basın ve hikayenize ekleyin. 

Ekranın sağ üst köşesindeki “Bitti” seçeneğine tıklayın. 

Çıkartmanızı hikayelerinize yerleştirmek istediğiniz yere taşıyın. 

Ekranın sol alt kısmındaki “Hikayeniz” düğmesine basın. 

Instagram görsellerine ve videolarına nasıl müzik eklenir?

Bazen müzikli bir Instagram besleme gönderisi oluşturmak isteyebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler.

resimler için

Ekranın sağ üst köşesindeki "Oluştur" düğmesine tıklayın ve "Gönder" i seçin.

Açılan galeriden bir fotoğraf seçin. Başka bir yerden fotoğraf seçmek istiyorsanız, Galeri'ye tıklayın ve fotoğraflarınızın olduğu yerlerin bir listesini göreceksiniz.

Bir resim seçin ve ekranın sağ üst köşesindeki oka tıklayın. 

Bir sonraki adımda, bir filtre koyabilir veya kontrast, parlaklık, yapı, sıcaklık vb. için düzenlemeler yapabilirsiniz. 

Ekranın sağ üst tarafındaki oka tıklayın - bu sizi yüklemeden önceki son sayfaya götürür. 

Orada müzik ekleme seçeneğiniz var. Üstüne tıkla. 

Eklemek istediğiniz şarkıyı seçin ve şarkının hangi bölümünü kullanmak istediğinizi seçin. 

Ekranın sağ üst tarafındaki onay işaretine dokunun.

Gönderiniz yüklenmeye hazır. Muzikle birlikte.

Videolar için

Şu andan itibaren Instagram, hikayelere, resimlere ve makaralara ses eklemeyi kısıtlıyor. Arka planda müzik bulunan orijinal bir video yapmak istiyorsanız, bir video düzenleyici kullanın, film müziğinizi ekleyin ve sonucu yükleyin.

Instagram Reels'e nasıl müzik eklenir? 

Hikayeler gibi, IG makaralarınıza müzik eklemenin birçok yolu vardır. IG uygulamasını veya çevrimiçi bir video düzenleyiciyi kullanabilirsiniz. Herhangi bir makaraya müzik eklemenin en basit yolu, uygulamanın içinden bir parça eklemektir. Şu anda trend olan bir şey hakkında bir makara yapıyorsanız, daha geniş bir erişim için orijinal müzik kaynağını eklemek üzere IG uygulamasını kullanın. Bu, içeriğinizin o trend için keşif sayfasında keşfedilmesini sağlar.

Videonuzu IG'nin kendisinde çekin veya uygulamaya bir video yükleyin. Videonuz hazır olduğunda, onu IG'ye yükleme zamanı. IG uygulamasını başlatın, "Oluştur" simgesine tıklayın ve Reels'e gidin. 

Ekranınızın sol alt köşesindeki "Gözat" simgesine tıklayın veya yukarı kaydırın ve videonuzu yükleyin. Video yüklendikten sonra, net olarak görmelisiniz. Bunu yapmazsanız, sadece 'önizleme' düğmesine dokunun. 

Ardından, ekranın üst menüsündeki “müzik” simgesini tıklayın. 

Videonuzda zaten biraz ses varsa, iki ses kaynağına sahip bir ekran göreceksiniz. Kamera sesini azaltın, ardından makaranıza herhangi bir şarkı eklemek için ekrandaki "Müzik Ekle" simgesini tıklayın. 

Makaranızda istediğiniz şarkıyı seçin. IG, makaralar için trend olan en son şarkıların bir listesini gösterecek; bunların önizlemesini deneyin. 

Ekrana tıklayın, şarkı sözleri arasında gezinin ve müziğinizi makaraya sığacak şekilde düzenleyin. Müziği düzenlemek için ekranın altındaki geçiş çubuğunu kullanabilirsiniz. 

Memnun kalmadıysanız ve müziği değiştirmek istiyorsanız, 'sil'e tıklayın ve yeni bir şarkı ekleyin. Müziğin ince ayarını tamamladığınızda, "Bitti"ye dokunun.

Ses kontrolleri tekrar görünecek, sesi ayarlamak için onları yukarı veya aşağı sürüklemeniz yeterli. Orijinal video sesini müziğin sesi olarak ayarlayın, böylece çakışmazlar.

Düzenlemeler tamamlandıktan sonra, "İleri"ye dokunun ve videonuzu IG makaralarında paylaşın. 

Müzik uygulamalarını kullanarak Instagram gönderilerine nasıl müzik eklenir?

Müzik uygulamalarından IG'ye gönderi olarak müzik ekleyemezsiniz. Ancak yapabileceğiniz şey, başkalarının müzik zevkinize bir göz atabilmesi için şu anda dinlediklerinizi hikayelerinizde paylaşmaktır! İşte bazı popüler uygulamalar ve bunu nasıl yapabileceğiniz. 

Spotify'ı kullanma

Bu uygulama en yüksek puana sahiptir ve sık sık insanların IG'lerinde Spotify müziklerini paylaştığını görürsünüz. Dinlediklerini hikayelerde paylaşmak için "Şu Anda Yürütülüyor" sayfasına gidin. Ekranın sağ üst tarafındaki üç noktaya dokunun. Gelen seçeneklerden paylaş'ı seçin. Başka bir dizi seçenek gelecek ve 'Hikayeler'i seçmelisiniz. Ardından, hikayelerinizde paylaştığınız şarkının albüm resmini göreceğiniz IG'ye yönlendirileceksiniz. İleri'ye tıklayın ve hikayeyi yayınlayın. 

Shazam'ı kullanma

Shazam – Shazam'da "Şu Anda Yürütülüyor" sayfasına gidin. Sağ üstte, paylaşım simgesinin yanında üç nokta görmelisiniz. Şimdi, ya paylaşım simgesine tıklayın ve "Hikayeler"i seçin ya da üç noktayı tıklayın, "Paylaş"a gidin ve "Hikayeler"i seçin. Uygulama şimdi Shazam'dan çıkıp IG'ye gidecek. Orada, 'İleri'yi tıklayın ve hikayenizi yayınlayın. 

SoundCloud'u kullanma

SoundCloud – SoundCloud'da, ekranın altındaki paylaş simgesine dokunun. Hikayeleri paylaşma seçeneği, diğer seçeneklerle birlikte açılır. "Hikayeler"i seçin. Instagram'a yönlendirileceksiniz. Orada, 'İleri'yi tıklayın ve hesabınızı yayınlayın. 

Üçüncü taraf uygulamaları kullanarak Instagram'a nasıl müzik eklenir? 

Birçok video düzenleme platformu, film müziğinizi videonuza eklemenize izin verir. Onlardan bazıları

Filmora

Windows ve Mac için Filmora video düzenleyici, video düzenleme ve videolara arka plan müziği ekleme için en iyi yazılımdır. Yaklaşık 100 şarkı içeren bir müzik kütüphanesine sahiptir. Bu düzenleyici, bu aracı kullanarak harika bir video oluşturmak için filmler yapmanıza, sesleri düzenlemenize, efektler uygulamanıza ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanır. Dahası, bu araç, çalışmanızı göstermek için anında Instagram'a aktarmanıza olanak tanır. 

Ezvid

Bu ücretsiz fon müziği yazılımı MOV, WMV ve AVI'yi destekler. Tüm film müzikleri ücretsizdir ve bunları videonuz için arka plan müziği olarak eklemek çok az çaba gerektirir. 


gülümseme kutusu

Bu fon müziği yazılımı hem Windows hem de Mac içindir. İstediğiniz müziği seçin ama önce kaydolun, böylece onları istediğiniz bir videoya ekleyebilirsiniz. 


iMovie

Videonuza kolayca fon müziği ekleyebilirsiniz. Bu araç, kullanıcının arka plan müziğiyle senkronize olacak bir slayt gösterisi filmi oluşturmasına olanak tanır. 


Fotoğraf hikayesi

Videonuza arka plan müziği veya anlatım ekleyin. Bu yazılım süper esnektir ve video için WMV formatını destekler.


Telif hakkı sorunları olmadan Instagram'a nasıl müzik eklenir?

Instagram videolarınıza müzik eklemek için üçüncü taraf uygulamaları kullanabilseniz de, telif hakkı sorunları genellikle ön plana çıkar. Bunları nasıl atlatabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:


Sahibine ve besteciye kredi verin

İçeriği Instagram'da yeniden yayınladığınızda, sahibinden bahsedin ve başlangıçta koyduğunuz içeriğin size ait olmadığını beyan edin. IG'nin kullanıcılardan istediği de bu. Uygulamayı yasaklanmadan kullanmak istiyorsanız, yasalara dikkat edin ve şikayet edilmemek ve orijinal besteciye yardımcı olmak için sahibine tam kredi verin. 


Paylaşmadan önce sor

Dağınıklığı önlemek istiyorsanız, çalışmalarını paylaşmadan önce müzik yapımcısından izin isteyin. Bu, videonuzun silinmesini önleyecektir. DM gönder, izin iste. 


Ücretsiz ve telif hakkı olmayan müzik kullanın

Telif hakkı gerektirmeyen müzik kullanın. Birçok web sitesi telifsiz müzik sağlar, bu yüzden onları kullanın ve videolarınıza ekleyin.


SSS 

IG hikayelerine müzik ekleyebilir miyim? 

Evet, mevcut film müzikleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bir çalma listesinden seçim yapın veya istediğiniz şarkının adını girin. Her parçanın yanındaki küçük oynat düğmesine tıklayarak önizleme yapabilirsiniz. 


IG gönderilerine müzik ekleyebilir miyim? 

Hayır, hareketsiz gönderilere müzik ekleyemezsiniz. Ancak makaralara ve hikayelere şarkı ekleyebilirsiniz. 


Hikayelerimde ünlü bir şarkı kullanırsam telif hakkı sorunu olur mu? 

Hayır, şarkı Instagram'ın kitaplığından seçildiği için. Ancak, videoyu oluşturmak için üçüncü taraf bir uygulama kullandıysanız ve arka plan puanını eklediyseniz, o zaman kredi verin. 


IG için heyecan verici içerik oluşturmak için kullanabileceğim bazı video düzenleme araçları nelerdir? 

Filmora, iMovie, Smilebox ve diğerleri, kendi videolarınızı oluşturmak ve bunları Instagram'a yüklemek için kullanabileceğiniz araçlardır. 


Instagram videoları ve makaraları aynı şey midir? 

Evet, artık tüm videolar makara olarak yüklendiğinden. 


Instagram gönderilerine şarkı sözleri ile müzik nasıl eklenir?


Videoyu seçin ve Instagram'ı açın – Şarkı sözü eklemek istediğiniz videoyu seçin. Oluştur seçeneğine gidin. Medyayı tıpkı bir hikaye paylaşıyormuş gibi yükleyin. Bu medya, şarkı sözlerinin görünmesini istediğiniz video olmalıdır. Videoyu seçtikten sonra, mevcut çıkartmalardan "Müzik"i seçin. 


Müziği seçin – Eklemek istediğiniz şarkıyı seçin ve alttaki seçeneklerden şarkı sözleri için bir stil seçin. Videonuz iki hikayeye bölünmüşse, her iki klibe de şarkı sözlerini eklemeniz gerekir. Her iki klipteki sözlerin senkronize kalması için şarkının ilk klipte nerede bittiğini işaretlediğinizden emin olun. Bu hikayeyi kaydedin ve henüz yayınlamayın. Müzik olmadan kaydedilecek, ama sorun değil. 


Videoyu yükleyin, müziği ekleyin ve makaralarda yayınlayın – Bir videoyu makara olarak yayınlamak ve şarkı sözleriyle birlikte kaydettiğiniz IG hikayesini yüklemek için makaralar sekmesine gidin. Sözlerini eklediğiniz şarkıyı ekleyin. Arka plandaki şarkı sözleri ve şarkı senkronize olacak şekilde yerleştirin.


Instagram müzik kitaplığı nerede? 

Instagram, hikayelerinizi/makaralarınızı yüklerken aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce şarkı içeren uygulama içi müzik kitaplığına sahiptir. Bu kitaplığa erişmek için bir hesap oluşturun, 'Müzik' etiketine tıklayın ve açılan şarkı seçeneklerine göz atın. Alternatif olarak, belirli bir şarkıyı arıyorsanız onu arayın. 


Instagram'da YouTube ses kitaplığını kullanabilir miyim? 

Instagram, videolara müzik ekleme özelliğine sahiptir, ancak yalnızca Instagram'ın sunduğu müzik seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bu, YouTube Ses Kitaplığı'ndan alınan Creative Commons sesleri değil, tamamı lisanslı, telif hakkıyla korunan müziklerdir. YouTube Ses Kitaplığı'nda beğendiğiniz ve kullanmak istediğiniz bir şey bulduysanız bazı düzenleme yazılımlarına ihtiyacınız olacaktır. Hangi düzenleme yazılımını seçeceğiniz teknenizde neyin yüzdüğüne bağlıdır. YouTube Ses Kitaplığı'nı Instagram ile kullanmak istediğiniz için bir mobil video düzenleme uygulaması arayın. Onlardan bazıları -


sinema ustası

magisto

VivaVideo

Quik

Alışkın olduğunuz bir video düzenleme uygulamanız olduğunda, YouTube Studio'ya ve YouTube Ses Kitaplığı'na gidin. Kullanmak istediğiniz sesi bulun, indirin ve düzenleme uygulamasına koyun. Videonuzu yapın ve Instagram'a yükleyin. 


Instagram için ücretsiz müziği nereden bulabilirim? 

Makaralar veya hikayeler olsun, Instagram için ücretsiz müzik, telifsiz müzik ve döngüler veren web sitelerinden temin edilebilir. Birçok web sitesi telifsiz müzik verir. Daha popüler olanlardan bazıları: - 


PremiumBeat – Bu site, çok çeşitli telifsiz müzik koleksiyonu sunar. Müzik endüstrisi uzmanlarının yardımıyla türe, sanatçılara, ruh haline, BPM'ye ve süreye göre segmentlere ayırabileceğiniz 10.000'den fazla parçaya sahipler. 

Epidemic Sound – Sektörün en yetenekli müzisyenlerinden bazılarıyla çalışan Epidemic Sound, yüksek kaliteli film müzikleri yapmanızı sağlayan, birden çok türü kapsayan 725'in üzerinde telifsiz müzik albümüne sahiptir. 

Artlist – Artlists, orijinal parçalar oluşturmak için bağımsız sanatçılarla iş birliği yapar ve böylece ruh haline, türe, enstrümana, temaya, süreye ve tempoya göre filtrelenebilen binlerce parça sunar. 

Music Vine – Music Vine, enerji, ruh hali, stil, vokal ve süreye göre bölümlere ayrılabilen 2500'den fazla parça oluşturmak için yaklaşık 160 bağımsız müzisyenle işbirliği yaptı. 

Soundstripe – Bu site, türe, ruh haline, hıza, enstrümanlara, tona, vokallere, BPM'ye ve süreye göre filtreleyebileceğiniz şarkılar oluşturmak için 80'den fazla sanatçıyla ortaklık kurmuştur. Ayrıca aksiyon, spor ve düğün gibi türler de dahil olmak üzere 50'den fazla oynatma listesi vardır. 

Instagram Hikayelerime neden müzik ekleyemiyorum? 

IG müziği olan bir ülkede yaşıyorsanız çıkartmanın Hikayelerde olması gerekir. IG müzik etiketini IG Kameranızda hâlâ bulamıyorsanız, uygulamanızın IG'nin en son sürümüyle güncellendiğinden emin olun. Çıkartmayı hâlâ görmüyorsanız, uygulamadan çıkış yapın ve zorla çıkın, ardından Instagram'ı açın ve tekrar oturum açın. Bu işe yaramazsa, uygulamayı silin, yeniden yükleyin ve tekrar oturum açın. Özelliğe eriştiğinizde, müzik etiketini IG kamerada bulacaksınız. 


Instagram Stories'de müzik çıkartması nasıl düzenlenir? 

Instagram Hikayelerinize bir şarkı yükledikten sonra, müzik etiketini bir dereceye kadar düzenlemek mümkündür. İlk olarak, bir resim yükleyin ve diğerlerinin arasında müzik etiketini bulun. Üzerine tıklayın ve kullanmak istediğiniz müziği arayın. Ardından, seçmek için şarkıya tıklayın ve hikayelerde etkinleştirin. Müzik çalarken, ekranın üst kısmındaki küçük albüm resminin yanında çok renkli bir nokta göreceksiniz. Balona dokunmak, müzik çıkartmanızdaki metnin rengini değiştirir. Lütfen aklınızda bulundurun. Çıkartmadaki albüm resmini değiştiremezsiniz çünkü bu, Instagram tarafından önceden yüklenmiş olarak gelir. Yazı tipi rengini kolayca değiştirebilirsiniz.

To Top