Minecraft Haritası Dünya Kupası Onuruna Futbolu Oyuna Getiriyor

Minecraft, Katar 2022 Dünya Kupası'nın başlangıcını kutlamak için oyuncuların futbolla ilgili fantezilerini gerçekleştirmelerine olanak tanıyan bir harita sunuyor.

Katar 2022 Dünya Kupası'nı kutlamak için, esasen oyunu bloklu bir futbol maçına dönüştüren yeni bir Minecraft haritası yayınlandı. Oyun , The Elder Scrolls 5: Skyrim'den bile daha çok sayıda platforma taşındığından , yeni gelenler için Mojang'ın korumalı alan IP'si söz konusu olduğunda tüm yaygaranın ne olduğunu görmeleri için pek çok fırsat var. On yıldan uzun bir süre sonra, birçok kişi Minecraft'ta keşfedilecek hiçbir şey kalmadığını düşündüğü için affedilebilir , ancak oyunu oynamanın her zaman yeni yolları vardır ve bunlardan bazıları oldukça sportif olabilir.

Tabii ki, futbol genellikle FIFA ile ilişkilendirilir , ancak bu, diğer yayınların spora giremeyeceği anlamına gelmez. Dünya Kupası, bu yıl ABD, Danimarka, Arjantin, İran, Hollanda ve Katar'ın kendisi de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından 32 takımın katıldığı, dünyanın en büyük etkinliklerinden biridir. Milyonlarca kişi her maçı izlemeye gelirken, futbol sevgisini oyun tutkusuyla karıştırmak isteyebilecek başkaları da olacak.

Minecraft'ın devreye girdiği yer burasıdır . PCGamesN tarafından tespit edildiği üzere, "Futbol Kutlaması" adlı yeni bir harita kullanıma sunuldu. Adından da anlaşılacağı gibi, oyuncuların iyi eğitimli bir atlet rolünü üstlenmelerine olanak tanır ve Birleşik Krallık'ın genellikle "güzel oyun" olarak adlandırdığı oyunda yer alır. Harita şu anda resmi Minecraft sitesinden indirilebilir ve açıklama, hayranların en sevdikleri "mafya temalı takımı" seçme ve üç aşamada kendilerini eğitme fırsatına sahip olacaklarını söylüyor. Bütün bunlar bir final maçıyla sonuçlanacak.

Gerçekten futbolla ilgilenenler için oldukça ilginç bir harita gibi görünüyor. Yıllar geçtikçe, Minecraft için pek çok büyüleyici harita var, bunlardan bazıları değerli amaçlar için para toplamak için kullanılmış veya tarihin bir parçasını korumaya çalışmıştır. Hayranların dahil olabileceği çok sayıda proje bir yana, oynamanın pek çok farklı yolu varken, oyunun bunca zamandan sonra hala güçlü olması şaşırtıcı değil.

Minecraft , artık ikonik görsel stilinin yanı sıra uzun ömürlülüğü ile tanınır . Bahsi geçen Skyrim veya Grand Theft Auto 5 gibi sektörde büyük başarılara imzabazı oyunlar olsa da

Minecraft artık Mobil, PC, PS3, PS4, Switch, Xbox 360 ve Xbox One için kullanılabilir.

To Top