2022 yılının en zengin insanları

2022 yılının en zengin isimleri, dünyanın her yerindeki milyonlarca insanın hayranlıkla takip ettiği isimler arasında yer almaktadır. 2022 yılının en zengin isimlerinin listesi her yıl çıkarılan Forbes Dünya Zenginleri Listesinden seçilmiştir.2022 yılının en zengin isimleri arasında Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Bloomberg L.P.’nin kurucusu Michael Bloomberg, ortağı ve Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Altın Yumurtlayan ve Berkshire Hathaway'in kurucusu Warren Buffett, Berkshire Hathaway'in eski CEO'su Charlie Munger ve Alphabet Inc.'in kurucusu Larry Page bulunmaktadır.

Bu yılın en zengin isimleri arasında, her yıl en çok kazananların listesinde yer alan Japonya’nın SoftBank Group kurucusu Masayoshi Son, ABD’nin Oracle Corp. kurucusu Larry Ellison, Hindistan’ın Mukesh Ambani ve Fransa’nın Bernard Arnault da yer almaktadır.

Jeff Bezos, Forbes tarafından yayınlanan 2022 Dünya Zenginleri Listesinde zirveye yerleşti ve 186.2 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin ismi oldu. Bill Gates, aynı listede ikinci sıraya yerleşti ve 135.6 milyar dolarlık servetiyle ikinci sırada yer almaktadır.

Michael Bloomberg ise, Forbes tarafından yayınlanan 2022 Dünya Zenginleri Listesinin üçüncü sırasına yerleşti ve 58.3 milyar dolarlık servetiyle dünyanın üçüncü en zengin ismi oldu. Mark Zuckerberg, aynı listede dördüncü sıraya yerleşti ve 98.2 milyar dolarlık servetiyle dünyanın dördüncü en zengin ismi oldu.

Warren Buffett, Forbes tarafından yayınlanan 2022 Dünya Zenginleri Listesinin beşinci sırasına yerleşti ve 109.7 milyar dolarlık servetiyle dünyanın beşinci en zengin ismi oldu. Charlie Munger, aynı listede altıncı sıraya yerleşti ve 57.1 milyar dolarlık servetiyle altıncı sırada yer almaktadır.

Larry Page, Forbes tarafından yayınlanan 2022 Dünya Zenginleri Listesinin yedinci sırasına yerleşti ve 95.2 milyar dolarlık servetiyle dünyanın yedinci en zengin ismi oldu. Diğer en zengin isimler arasında Masayoshi Son, Larry Ellison, Mukesh Ambani ve Bernard Arnault da yer almaktadır.

2022 yılında, dünyanın en zengin isimlerinin listesinde, büyük şirketlerin kurucuları ve sahibi olan isimlerin başı çektiği görülmektedir. Bu isimler, zenginliklerini, teknoloji ve dijital sektöre yatırımlar yaparak elde etmiştir.

To Top