ABD'deki en popüler 10 sosyal medya 2023

ABD'deki en popüler 10 sosyal medya 2023, ABD'deki en popüler sosyal medya 2023 , Sosyal medya, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki insanların arkadaşları ve aileleriyle nasıl iletişim halinde olduklarıdır.

İnsanların haber alma biçimlerinin büyük bir bölümünü oluşturur ve aynı zamanda iş odaklı iletişim için de kullanılır.

İnsanlar günlük olarak hayatlarını arkadaşlarıyla, aileleriyle ve dünyayla paylaşmak için sosyal medyayı kullanıyor. Şimdi, sosyal medya beş kısa yıl içinde nasıl olacak? 2023'te sadece 10 sosyal medya platformu kalacak. İşte 2023'te ABD'deki ilk on sosyal medya.

ABD 2023'teki en popüler sosyal medya

ABD'deki en popüler 10 Sosyal Medya 2023, ABD'deki en popüler 10 sosyal medya 2022

(1) Facebook

(2) Instagram

(3) Pinterest

(4) Twitter

(5) Snapchat

(6) Youtube

(7) Linkedin

(8) Tumblr

(9) WhatsApp

(10) VK


Facebook – 2,6 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Facebook, dünyanın en popüler sosyal medya platformudur. Amerika Birleşik Devletleri'nde 250 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

YouTube – YouTube, 2 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en popüler ikinci sosyal medya platformudur. Amerika Birleşik Devletleri'nde 175 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

Instagram – Instagram, 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en popüler üçüncü sosyal medya platformudur. Amerika Birleşik Devletleri'nde 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

Twitter – Twitter, 330 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en popüler dördüncü sosyal medya platformudur. Amerika Birleşik Devletleri'nde 60 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

Snapchat – Snapchat, 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en popüler beşinci sosyal medya platformudur. Amerika Birleşik Devletleri'nde 50 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

LinkedIn – LinkedIn, 250 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın altıncı en popüler sosyal medya platformudur. Amerika Birleşik Devletleri'nde 50 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

Pinterest – Pinterest, 200 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en popüler yedinci sosyal medya platformudur. Amerika Birleşik Devletleri'nde 50 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

Tumblr – Tumblr, 150 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en popüler sekizinci sosyal medya platformudur. Amerika Birleşik Devletleri'nde 30 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

WhatsApp – WhatsApp, 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en popüler dokuzuncu sosyal medya platformudur. Amerika Birleşik Devletleri'nde 50 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

VK – VK, 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile dünyanın en popüler onuncu sosyal medya platformudur. Amerika Birleşik Devletleri'nde 10 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

To Top