APPLE İPHONE 15 ÖZELLİKLERİ, FİYATLARI VE ÇIKIŞ TARİHİ

iPhone 15, son lansmanın sonrasında pekçok kullanıcının merakla beklediği aygıt oldu. Apple’ın önümüzdeki senenin son çeyreğinde satışa sunacağı iPhone 15 şuandan merak hususu olmuş halde. iPhone 15 özellikleri nasıl olacak? Bunun üzerinden çok geçmeden iPhone 15’e dair ilk detaylar meydana çıkmaya başladı. iPhone 15 fiyatı ve çıkış tarihi merak kazandı.


IPHONE 15 NE ZAMAN ÇIKACAK?

iPhone 15 çıkış tarihi, Eylül 2023 olacak. Bu tarihe kadar dizayn ve özellikler alanı netlik kazanacak olan iPhone 15, değişik versiyonlarla kullanıcısıyla biraraya gelicek.

İPHONE 15 ÖZELLİKLERİ NELER OLACAK?

IPhone 15'in özellikleri arasında, milletlerarası platformların dahi yapmış olduğu baskılar tarafında şarj soketi farklılığı olması bekleniyor. Şarj soketinin evrensel bir yapıya sahip olmasını talip otoriteler, bu koşulların sağlanmaması durumunda iPhone satışlarının sekteye uğrayacağına dair uyarılarda bulunmuştu. 

IPHONE 15 FİYATI NE KADAR OLACAK?

Apple yeni iPhone 15 fiyatının 1200 USD seviyesinde olması bekleniyor ama Türkiye satım fiyatı vergiler sebebiyle ön görü edilemiyor. Türkiye’de satışa çıkması şayet 2023 sene sonunu bulabilir zira geçen ay tanıtılan iPhone 14 serisini Türkiye’de şuan çevrimiçi sipariş verirseniz aşağı yukarı 2 ay sonra teslim ediliyor.

To Top