Google Books'tan Kitap İndirme

Şu anda yazılım olmadan ücretsiz olarak Google Kitaplardan Kitap İndirmenin bir yolunu mu arıyorsunuz?

Google Kitaplar'da kitaplar nasıl indirilir? Bu incelemeyi okuduktan sonra, kitabı Google Akademik'ten hemen indirebileceksiniz.


Google Kitaplar, Google tarafından başlatılan bir dijital kitap arama motoru hizmetidir. Bu e-kitap arama sitesi çok çeşitli kitaplara sahiptir.

Mevcut birçok e-kitaptan bile bazılarını fiziksel kitap biçiminde bulmak zordur, ancak Google Kitaplar'da hepsi mevcuttur.

Ancak ne yazık ki Google Kitaplar uygulamasının kendisinde, tüm e-kitaplar ücretsiz olarak sunulmamaktadır.

Bazıları çevrimiçi olarak ücretsiz olarak rastgele dağıtılırken, diğerleri tam sürümü okumak için önceden ödeme yapmak zorundadır. Öte yandan Gmail hesabı nasıl silinir ile ilgili incelemeleri de okuyabilirsiniz.

Google Kitaplar'da e-Kitaplara Erişim Kolaylığı

Google Kitaplar'ın avantajlarından biri, bulunan e-kitapların erişimci olarak ücretli statüsüne sahip olmalarına rağmen, kitabın özetini yanı sıra bazı alıntıları, bölümleri veya ilk paragrafları okuyabilmemizdir. Böylece istediğimiz e-kitabı almamızı sağlar.

Bir e-kitap arama motoru sitesi olarak Google, kullanıcıların istenen kitabı elektronik veya dijital olarak PC/dizüstü cihazlarda veya gadget'larda okumasına ve kaydetmesine olanak tanıyan bir uygulama gibi çeşitli kullanışlı özellikler de sağlar.

Ama ne yazık ki aradığımız dijital kitapları cihazlarımıza kaydedebilmek gerçekten de oldukça zor.

Çünkü fiziki kitaplar kadar e-kitaplar da güçlü bir lisansa sahiptir. Öyle ki, bu kitaplar ücretsiz olarak kullanılabilse de, e-kitapları özgürce dağıtamıyoruz.

Bazılarımız GBooks'taki e-kitapları PDF dosyaları biçiminde kaydetmeyi düşünebilir. Genel olarak, referansın destek olarak kullanılmasını veya diğer kullanıcılarla paylaşılmasını gerektiren bir toplantı düzenlemeyi planladığımızda buna ihtiyaç duyulur.

Herkesin cihazında Google Kitaplar uygulaması olmadığı göz önüne alındığında, en iyi çözümlerden biri, hemen hemen tüm cihazların bu PDF biçimini okuyabileceği bir PDF dosyası paylaşmaktır.

E-kitapları Google Kitaplar aracılığıyla PDF dosyaları biçiminde indirmek istiyorsak.

Okul/kolej işiniz var mı? SlideShare veya Scribd Downloader'dan PPT Nasıl İndirilir'i denemelisiniz .

Google Kitaplar'daki Kitapları Ücretsiz Olarak İndirme

Artık bu Google Kitaplar hizmetindeki 3 milyondan fazla e-kitap arasında mevcut olan kitapları satın alabilir veya indirebiliriz.

Hatta bu kitabı indirebilir ve iOS, Android veya PC akıllı telefonları aracılığıyla okuyabiliriz. Daha fazla ayrıntı için aşağıda Google Kitaplar'daki kitapların nasıl ücretsiz indirileceğini öğrenin!

Google Books'ta Kitaplar Nasıl İndirilir?

Kitap okumayı sevenler veya belki de Google Kitaplar'da kitap toplamayı sevenler için, artık doğrudan Google Kitaplar'dan kitap indirebilirsiniz. nasıl?

Çeşitli kaynakları bir araya topladık ve Google Kitaplar'daki kitapları ücretsiz olarak indirmek için bazı kolay yöntemler bulduk.

Google Kitaplar'da ücretsiz kitap indirmenin adımları ve kolay yöntemleri aşağıdaki gibidir.

1. Google Play Kitaplar Uygulamasını Kullanarak İndirin

Önerilen ilk yöntem, ücretsiz kitap indirmek için resmi Google Play Kitaplar uygulamasını kullanabilmemizdir. Yöntem aşağıdaki gibidir:

İlk aşamada, önce varsayılan Google Play Kitaplar uygulamasına sahip olmanız gerekir. Uygulamaya sahip olmayanlar için Google Play Kitaplar'ı doğrudan Play Store üzerinden indirebilir veya işleri hızlandırmak için buradan  indirebilirsiniz .

Google Play Kitaplar uygulamasının yüklendiğini onayladıktan sonra Play Kitaplar uygulamasını hemen açabilirsiniz.

Google Play Kitaplar uygulaması açıldıktan sonra, akıllı telefonunuza zaten bağlı olan Gmail'i kullanarak doğrudan giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıysanız, hangi kitabı indirmek istediğinizi doğrudan seçebilirsiniz. Anahtar kelimeye göre kitap aramak için arama alanını kullanın. Veya üst kısımdaki Kitapçı  düğmesine de dokunabilirsiniz  .

Ücretsiz kitap indirmek için üst menü seçeneğini sola kaydırıp  Ücretsiz – Popüler butonuna basabilirsiniz.

Google Play Store'a yönlendirileceksiniz. O zaman en sevdiğiniz ücretsiz kitaplardan birini seçin. Örneğin “Acacia Bride: Loka Media” kitabını seçiyoruz.

Koleksiyonum için + düğmesine basın  . Ardından, kitabı doğrudan okumak için tekrar Google Play Kitaplar'a yönlendirileceksiniz.

İndirme işleminin tamamlanmasını beklerken kitabı okuyabilirsiniz.

İndirilen kitabı açmak için  Google  Play Kitaplar  »  Koleksiyonlar  »  Kitaplarınız'a gidebilirsiniz.

2. Google Play Kitaplar Resmi Web Sitesini Kullanarak İndirin

İkinci yöntem dizüstü/PC kullanıcıları için çok uygundur. Çünkü Google Kitaplar'daki kitapları resmi web sitesi üzerinden indirebiliyoruz. Yöntem kolaydır, yani:

Favori tarayıcınızı açın, Google Chrome kullanmanızı öneririz.

https://play.google.com/books adresindeki resmi Google Kitaplar web sitesini ziyaret  edin

Google hesabınızı kullanarak giriş yapın.

İndirmek/indirmek istediğiniz kitabı arayın ve bulun. Arama alanının en üstüne bir anahtar kelime yazın.

Açılır menü düğmesine tıklayarak fiyatları filtreleyin Tüm fiyatlar  »  Ücretsiz .

Favoriniz olan bir kitap seçin.

 İndirmeye başlamak için Ücretsiz düğmesine tıklayın  .

Başarılı ödeme bilgileri görüntülendikten sonra  Kapat düğmesini tıklayın.

Kitaplarıma gidin,  Kitaplarım düğmesine tıklayın.

İndirilmiş bir kitap seçin, ardından kitap başlığının sağındaki üç nokta simgesini tıklayın.

 Açılır menüden EPUB İndir'i  veya  PDF İndir'i tıklayın  .

 Sağ üst köşedeki İndir düğmesini tıklayın  .

3. GBooksDownloader Windows Uygulamasını Kullanarak İndirin

GBooksDownloader, Google Kitaplar'daki ücretsiz kitapları indirmek için kullanılabilen bir tür üçüncü taraf uygulamasıdır.

GBooksDownloader uygulaması, Windows, Mac ve Android uygulamalarından tüm cihazlarda kullanılabilir. Bu nasıl kullanılır? Aşağıdaki adımlara göz atın:

Önce aşağıdaki bağlantı aracılığıyla GBooksDownloader uygulamasını indirmelisiniz:

Windows için GBooksDownloader: Buradan İndirin

Uygulama indirildikten sonra kullanmakta olduğunuz cihaza göre direkt olarak uygulamayı kurabilirsiniz.

GBooksDownloader uygulaması kurulduktan sonra uygulamayı hemen açabilirsiniz.

Önceden, önce books.google.com  veya Google Play Kitaplar uygulaması aracılığıyla indirmek istediğiniz kitabı seçmeniz gerekiyordu  .

İndirmek istediğiniz kitabın URL adresini kopyalayın veya kopyalayın.

Ardından GBooksDownloader uygulamasına yapıştırın.

İster pdf, jpg veya png olsun, istediğiniz kitap dosyası uzantısını seçin.

İndirme klasörünün konumunu cihazınızda istediğiniz gibi seçin.

Son adım,  İndir düğmesine basmaktır.

İndirme işlemi tamamlanana ve kitabı okumaktan mutluluk duyana kadar bekleyin!

4. GBooksDownloader Android Uygulamasını Kullanarak İndirin

Şimdi GBooksDownloader android uygulamasını kullanarak Google Kitaplar üzerinden ücretsiz kitap indirme aşamaları. Nasıl yapılır? Aşağıdaki kolay adımlara göz atın:

Öncelikle android cihazınızda GBooksDownloader uygulamasına sahip olmalısınız. Aşağıdaki bağlantı aracılığıyla GBooksDownloader apk'sını indirin

: Android için GBooksDownloader: Buradan İndirin

GBooksDownloader apk dosyasını indirdikten sonra Android akıllı telefonunuza GBooksDownloader uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Android cihazınızın Play Store dışından uygulama yüklemesine izin vermeyi unutmayın.

Kurulduktan sonra, GBooksDownloader uygulamasını hemen açabilirsiniz.

Kitap arama bölümüne kitabın başlığını veya istediğiniz anahtar kelimeyi yazın. Örneğin, "harry potter" anahtar kelimesini yazın ve ardından Kitap Ara düğmesine basın.

Mevcut hedefiniz olan bir kitap seçin.

İndir düğmesine tıklayın.

Ardından, kitap indirme işlemi tamamlanana kadar bekleyin.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, indirilen kitabı hemen okumaya başlayabilirsiniz.

NOT: Bir Android cihaza veya iPhone'a kitap indirirken yine de kitabın internete bağlı olmasanız da (çevrimdışı) okunabilmesi için Google Play Kitaplar uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir.

ACSM dosyaları nedir?

ACSM, Adobe İçerik Sunucusu Mesajı anlamına gelir.

Bu uzantıya (.acsm) sahip bir dosyayı açmak için Adobe Digital Editions adlı yazılımı kullanmalıyız.

Adobe Digital Edits / ADE yazılımının işlevi, daha önce satın aldığımız içeriği etkinleştirmek ve indirmek için kullanılır.

Ve daha sonra açılan içerik, dijital yönetim korumasına sahip olacaktır veya insanlar genellikle DRM (Dijital Haklar Yönetimi) olarak bilirler.

DRM'nin işlevi, yalnızca 1 doğrulanmış cihaz tarafından erişilebilen cihaz erişimini düzenlemek ve sınırlamaktır. Yani amaç, dijital içerik korsanlığını önlemektir.

Yani, daha önce indirdiğimiz e-kitap dosyasına geri dönelim.

Dosya uzantısı .acsm olduğu için doğrulama işlemi için ADE yazılımını kullanarak .acsm dosyasını açmamız gerektiğini söylüyoruz.

Şimdi, yazılım kaldırma ile DRM'yi kaldırıyoruz. Dosyaları PDF'ye dönüştürmek ve cihaz erişim kısıtlamalarını DRM'den kaldırmak için.

(NOT!) Ayrıca bilmeniz gereken, burada bu öğreticiyi paylaşıyorum, korsanlığı yaymak için değil.

Bunun yerine, DRM kısıtlamalarına erişimin kaldırılmasıyla ilgilidir, böylece kişisel amaçlar için dijital içeriğe erişmekte daha özgür ve özgür oluruz. Ücretli içerik veya yukarıdaki dosya gibi ücretsiz içerik olsun.

Sadece aşağıdaki yönteme bir göz atın:

Sevgili Dönüştürme dosyası .ACSM k ve dosya .PDF

Öncelikle savaş araçlarını yani Adobe Digital Edition yazılımını indirmeniz  ve  Kindle DRM Kaldırma'yı indirmeniz gerekiyor .

Bu yazılımların her ikisi de Windows PC'lere ek olarak. Mac PC / Macbook Dizüstü cihazlarda Mac OS X sürümü için de mevcuttur.

Ardından, iki yazılımı her zamanki gibi yüklersiniz.

Ardından Adobe Digital Edition'ı açın.

Yardım  menüsü >  Bilgisayarı Yetkilendir öğesini seçin  .

Ardından, bilgisayarımı kimliksiz olarak yetkilendirmek istiyorum bölümünü kontrol edin   > ardından İleri > Yetkilendir > Tamam'ı seçin.

Şimdi, daha önce .acsm uzantılı e-kitap dosyasına çift tıklayın veya dosyayı doğrudan ADE yazılım alanına sürükleyebilirsiniz.

İçerik indirme işlemi tamamlanana kadar bekleyin, e-kitap dosyasını okuyabileceğiz.

Bundan sonra, ePubee DRM Kaldırma yazılımını açın.

Ardından, .acsm dosyasını bir .pdf dosyasına dönüştürme işlemi için e-Kitapları Yükle'yi seçin.

Ardından, şifresi çözülmüş PDF dosyasını açmak için yeşil yenileme düğmesi simgesini seçersiniz.

Artık Google Kitap'tan PDF dosyalarını herhangi bir cihazda okuyabilirsiniz. Böylece başka bir PC / Dizüstü bilgisayarda veya bir Android telefonda okuyabilirsiniz.

Oh evet, Android cep telefonu uygulama sürümünde ise. E-kitabı doğrudan bağlı bir Google hesabında okumanız yeterlidir.

Çözüm 

Belki de Google Kitaplar'daki kitapların anlaşılması kolay, eksiksiz bir yöntemle nasıl indirileceğiyle ilgili gözden geçirilebilecek her şey budur.

To Top